Magyarországon a GDP fellendítése érdekében szerintetek működne a "teljesítményelvűség", mint a németeknél és japánoknál?
A japánoknál a háború után elfogadtak egy felfogást,miszerint minden nap egy kicsivel mindig és mindig jobban dolgozzanak.
Alapelve szerint minden probléma egyben lehetőség is a fejlődésre, fejlesztésre.
Ez a módszer a Kaizen.
A Kaizen az érintett szervezet minden tagjától elkötelezettséget és részvételt kíván. Ahhoz, hogy ezt meg tudjuk valósítani, az érintetteket be kell vonni a kialakításba és a rendszer fenntartásába.
A Kaizen folyamatos, fokozatos fejlesztésről szól, azért hogy számunkra kedvező változás következzen be.
A Kaizen jobbítást, javulást jelent a személyes, az otthoni, társadalmi és munkahelyi életünkben.
A munkahelyi alkalmazás során a Kaizen a javítások mindenki bevonásával történő folytatását jelenti - a menedzsereket és a dolgozókat is beleértve.
Ez egy olyan folyamat, ahol jól végzik a munkát, emberközpontúvá teszik a munkahelyet, megszüntetik a túlzottan kemény munkát, és megtanítja az embereket, hogyan kell tudományos módszerrel kísérleteket elvégezni munkájuk során, és hogyan kell megtanulni felismerni és felszámolni a veszteségeket az üzleti folyamatokban. Összegezve a folyamatok emberoldalú megközelítését és a termelékenység növelését jelenti.
Szerintetek a magyar társadalomban működne ez egyáltalán?
Sokat hallani a magyar mentalitásról és tudom hogy sok olyan munkahely van ahol az embereket nem is veszik emberszámba és tudják ha valakit kirúgnak akkor van 50-60 jelentkező a helyére.
Az utolsó mondatodban a válasz. Itt nem működne.
Minimálbérért nem várhatsz el maximális teljesítményt, hiszen szinte megélni sem lehet belőle. Így jön a "második műszak". Arra is kell energia.
Ha a japán rendszer olyan jó lenne, akkor hogy lehet, hogy 1990 óta egyre szarabb ott a gazdaság, ott a legmagasabb az öngyilkosságok száma és egy csomó ember alkoholizmusban vagy szexuális perverziókban éli ki a munkahelyi stresszt?
Ha ez az ára a Japán-féle "fejlődésnek" akkor inkább orientálódok a balkáni élet felé, ott legalább nyugi van és nem 40 évesen visz el a stressz.
Ezt honnan veszed?
(A női tömegközlekedés a zaklatások miatt van, ami nem igazán egyenlő a megerőszakolással)
A japán az egy teljesen más kultúra, okosak, szorgalmasak, fanatikusak, munkamániásak, összetartók, így jobban elérik céljaikat. Európában ez nem működne.
A németekhez kicsit jobban hasonlítunk, de földrajzi, kulturális értelemben is valahol Németország és a Balkán (pl. görög, török, bolgár, román) között vagyunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!