Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a turanizmust...

Magyarországon a turanizmust miért a finnugor-elmélettel állítják szembe?

Figyelt kérdés

Ahol vki a finnugor kapcsolatról ír, ott megjelennek a turanisták és előadják az elméletüket, ezzel gondolom már mindenki találkozott. Magyarországon az egész turanizmus lényegében azt (is) fejezi ki, ha vki elutasítja a finnugor-elméletet.

De miért? A finnek ugyanúgy turáninak vallják magukat, akkor meg mi értelme az egésznek? Ott ugyanúgy vannak turanista társaságok stb... csak nekik nincs bajuk a magyar-vonallal.



2013. júl. 6. 12:22
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
0%
Ez az egész politikai okokra vezethető vissza. A libsik abban akarnak hinni hogy mi a szuper kulturált liberó északiak rokonai vagyunk, a szélsőjobboldaliak meg a antiszemitizmusuk okán abban akarnak hinni hogy mi közelkeleti arab terrorista népek közeli rokonai vagyunk. Az igazság kiderítésére meg senki nem akar költeni mert akkor kiderülne hogy mindkét elmélet marhaság.
2013. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:

"hogy mi közelkeleti arab terrorista népek közeli rokonai vagyunk"


Meg a zsidóké.

A kazárokról hallottál?

2013. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

finnek úgy vallják a finnugor rokonságot, ahogy a törökök a török-magyar rokonságot ...

Igaz a törökök vannak kb 80 millióan ...

érdekes tény, hogy ha igaz, hogy a finn-ugor az egy külön nyelv család és fejlődése már több 5-6 ezer éve külön zajlott, akkor hogy lehetséges, hogy a mai napig fennmaradtak ezek a kisnépek? több milliós nagy civilizációk tűntek el pár 100 év alatt (szkítáktól az etruszkokon át a majákon vagy az óegyiptomin keresztül az ógörög nyelvig ... nyelvük teljesen a múlt feledésébe merült ... )

2013. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem vita tárgya már nagyon régóta. A nyelvünk alapja, az alapszavak, a nyelvtani szabályok mind-mind azt mutatják, hogy a nyelvünk finnugor. Viszont tele van török nyelvű népek jövevényszavaival, ami azt mutatja, hogy korai történelmünk során sokáig éltünk török népek mellett, mivel mi a finnekkel ellentétben a finnugor őshazából délre vándoroltunk, a sztyeppékre. De pár agyatlan szélsőjobbos a valóság megfelezésével égeti saját magát és a Jobbik-ot. Az ilyen tahók miatt nézik le a pártot, amit nagyon sajnálok. Rengeteg közünk van a törökökhöz, de a nyelvünk finnugor, DNS vizsgálat alapján pedig a szlávokhoz állunk legközelebb. Inkább büszkének kéne lennünk rá, hogy előbb a török, majd a szláv tengerben is megőriztük az anyanyelvünket, nem pedig megmásítani kéne a származásunkat.
2013. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
Azt még hozzá tenném, hogy a sokak által lenézett dák-román, morva-szlovák röhejes eredetmagyarázat mellé rakják ezzel a magyart is.
2013. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
34%

Ebből is látszik, mekkora kárt okozott a finnugrizmus-félremagyarázók agymosó gépezete.


Bizonyított tény, hogy nincsenek finnugor népek, csak finnugor NYELVCSALÁD.


Nincs finnugor rokonság, semmi, ismétlem semmi de semmi genetikai rokonság nem áll fenn a magyarság és a finnek között. Csak és kizárólag, gyengébbek kedvéért megismétlem: CSAK ÉS KIZÁRÓLAG NYELVI hasonlóságról szól a finnugrizmus.


Ez nem vita tárgya, genetikai vizsgálatok egyértelműen bebizonyították.


Olvassatok utána, mielőtt megnyilvánultok!

2013. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Azért azzal az elmélettel is komoly gondok vannak, amikor egy teljesen letisztult nyelvet más népek jövevény szavaival akarunk megmagyarázni ...

példának okán számszeríj összetett szavunk: mta szerinti szerv jövevény szó ... mikor önálló jelentéssel bír a szer szerszám az íj, de az a szer eszköz, ami számtalanszor használható íj kilövésre az már szerb szó ...

2013. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%
hülyeség azon vitatkozni, hogy melyik nyelvcsaládhoz tartozunk .... inkább csak az a kérdés, hogy melyikkel állunk rokonságban és itt kétségtelen, hogy a török és a finn is rokonítható, de rendkívül távoli ez a kapcsolat .... finn legalább olyan távoli, mint a török, de még régebbi, mert kulturálisan is nagyon eltávolodott a magyar hagyományoktól ...
2013. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 Pro Patria ***** válasza:
74%

Én ebből sosem csináltam politikai kérdést. Bár tisztában vagyok vele, hogy azok is, akik A-t mondanak, és azok is, akik B-t, ilyen háttérből teszik.


Magam részéről egyszerűen érdekelt, tudni akartam a származást, és ezért én kerestem utána az adatoknak, forrásoknak, kutatási eredményeknek, összegezve a tapasztalatokat, nem kész, elémtett szöveget kritika nélkül befogadva.

Abszolút elfogultság nélkül indultam neki, semmilyen irányba nem húztam. Majd miután minden száll ugyanoda vezetett, nyugati és keleti beszámolók, genetikai és néprajzi eredmények, régészeti kutatások, és józan logikai kikövetkeztetés, utána jutottam arra az álláspontra, hogy türk eredetűek vagyunk, akik szoros kapcsolatba keveredtek ugyan az uráli népelemekkel (eleve téves finnugoroknak nevezni ezeket, mert ebben az ugori ág - amibe mi is tartozunk - türk, és a másik ág uráli, amit az egyszerűség kedvéért nevezünk "finn"-nek), ám ez nem jelent rokoni köteléket is egyben.

2013. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

Csak bennem merült fel az a kérdés, hogy miért finnugor nyelv rokonság mikor 1800-as évek közepén a magyarok 5ször voltak, mint az összes többi nyelvrokon együtt véve .... és legalább 10szer többen beszélték ezt a nyelvet ...

Mindenképp érdekes, hogy honnan jött ez az elnevezés ...


Ráadásul a finnek még csak nem is voltak önállóak ebben az időben orosz cárista birodalom bekebelezte...

2013. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!