Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják egyesek azt,...

Miért gondolják egyesek azt, hogy a Kádár János jó ember volt?

Figyelt kérdés

2013. márc. 22. 19:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 A kérdező kommentje:

"Mit gondolsz, ha nem Kádár kerül hatalomra, hanem mondjuk XY, megtehette volna, hogy többpártrendszert hoz létre, szépen hazaküldi az oroszokat, azok lehajtott fejjel haza is mennek, kiírja a választásokat és bevezeti a kapitalizmust?"


Természetesen nem, de te írtad, hogy Horthy diktátor volt. Én csak rámutattam, hogy Kádár volt a diktátor, az egypártrendszerrel, míg Horthy alatt indulhattak pártok, és a NÉP döntötte el, kit szeretne.


"Ha pedig nem, akkor fel kell tételeznem, hogy Kádár a te meghatározásodat használva, nem "önszántából árulta el az országot", és ne felejtsd, orosz megszállás alatt voltunk."


Ez igaz, de akkor miért nem tudod elfogadni azt, hogy Horthy alatt is megszállás alatt voltunk (németek, és hogy mindig beleszóltak mindenbe. Mégis azt, amit Horthy alatt volt, Horthyra fogod, mintha nem dirigáltak volna nekünk a németek. Amit Kádár alatt történt, és negatív, akkor meg "hát de megszállás alatt voltunk".


Értelmezd azt, amit előtted írtak, és utána írj.

2013. márc. 23. 21:39
 62/78 anonim ***** válasza:
94%
Bocsáss meg, lehet nem látod, de én Horthyról egy "szót sem ejtettem"...
2013. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
94%

"Horthy alatt is megszállás alatt voltunk"

Én megszállás alatt azt értem, amikor idegen ország csapatai állomásoznak nálunk.

Itt és e pillanatban nem néztem utána, de emlékezetem szerint Horthy alatt nem voltak itt a német csapatok, azok a nyilas hatalomátvétel kapcsán, amikor ugye Horthyt eltávolították, akkor szállták meg az országot.

És akkor érvelésed nem állja meg a helyét.

2013. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
89%

Tessék:

A náci vezetők régóta ellenszenvvel szemlélték a magyar kormány tevékenységét, kiválási szándékait, amelyekről pontos információik voltak. Hitler bizalma 1943 áprilisa óta Horthyban is végleg megingott. Megengedhetetlennek tartotta, hogy Németország hátában megbízhatatlan szövetségesek legyenek, ezért még 1943 szeptemberében utasítást adott a Margarethe I. és II. néven Magyarország és Románia megszállási tervének kidolgozására. A végső döntés 1944. február 28-án született meg. Ekkorra Hitler meggyőződött Antonescu és ezen keresztül Románia megbízhatatlanságáról. Kállayékkal kapcsolatban viszont az a hír járta, hogy március második felében angol és amerikai misszió érkezik az országba – utóbb ez meg is valósult – nagyobb egységek érkezését előkészítendő. A németek Magyarországgal szemben a katonai eszközöket politikai megoldással kívánták kombinálni. Március közepén Horthy meghívást kapott a Birodalomba, amit némi tépelődés után és elsősorban Szombathelyi ösztönzésére elfogadott. {I-133.} A március 28-án Klessheimben megkezdődött tárgyalásokon Hitler azt kérte a magyar államfőtől, hogy adja beleegyezését a német megszállásba és nevezzen ki új, megbízhatóbb kormányt. Horthy, belátva lehetetlen helyzetét, többszöri tárgyalás után beadta derekát. Közben március 19-én a német csapatok rendkívüli gyorsasággal megszállták az országot. Kállay tehetetlennek bizonyult, a honvédség nem kapott parancsot az ellenállásra, sőt, azt a még Ausztriában tartózkodó Szombathelyi táviratilag meg is tiltotta. Az egész társadalmat meglepetésként érte a megszállás híre. Kállay a figyelmeztető jelek ellenére sem hitte el, hogy a német hadsereg hajlandó

2013. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
100%

"Horthy alatt indulhattak pártok, és a NÉP döntötte el, kit szeretne. "


Ja, csak megszüntették a titkos szavazást, a baloldali pártokat pedig ellehetetlenítették, politikusaikat bebörtönözték, illetve kivégezték.


"Ez igaz, de akkor miért nem tudod elfogadni azt, hogy Horthy alatt is megszállás alatt voltunk (németek, és hogy mindig beleszóltak mindenbe."


Mikor fogod fel már végre, hogy a németek 1944 március 19-én szállták meg Magyarországot? 1919-től kezdve 25 évig nem volt megszállás. Ráadásul egyetlen ellenkezés nélkül engedte be a németeket. Persze a szemedben ő nem hazaáruló...

2013. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 A kérdező kommentje:

Ahhha, szóval mivel 1944-ben voltak csak itt német csapatok, a németek eddig nem is szóltak bele semmibe? Szánalmas, kádárista bolsevikok vagytok.


"Ja, csak megszüntették a titkos szavazást, a baloldali pártokat pedig ellehetetlenítették, politikusaikat bebörtönözték, illetve kivégezték."


Félinformáció. Horthy alatt a szélsőjobboldali pártok és vezetőik is be voltak börtönözve. Szívás, mi? :)

2013. márc. 24. 04:28
 67/78 A kérdező kommentje:

És nem, Horthy a legkevésbé sem volt hazaáruló. Kádár viszont ízig-vérig az volt.


De ha ennyire jó, kiváló vezető volt Kádár, akkor az ő rendszerét hirdető Thürmer hol van? ŐŐŐ 0,5-0,9%-on?

Na és hol van az a párt, aki inkább a Horthy-rendszer alatti dolgokat szeretné korszerűsíteni? ÁÁÁ, megvan. A parlamentben, Jobbik néven :) Ennyik vagytok :)

2013. márc. 24. 04:31
 68/78 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert értünk veled egyet Horthy személyéről még nem vagyunk bolsevikok.
2013. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
37%
És Kádáristák sem vagyunk, Kádárt is elítélem, a személyes felelőssége alól semmi nem menti fel, sem az oroszok, semmi az ég világon, ahogy Horthyt sem. Addig örüljünk amíg nem ilyen emberek uralkodnak az országban, mert az ő eszközük a terror és a megfélemlítés volt.
2013. márc. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 A kérdező kommentje:

Teljes mindegy, hogy ki bolsevik és ki nem. De a ferdítést szerintem senki sem szereti.


"Ja, csak megszüntették a titkos szavazást, a baloldali pártokat pedig ellehetetlenítették, politikusaikat bebörtönözték, illetve kivégezték."


Például aki ezt írta, akkor lett volna korrekt, ha hozzáteszi, hogy a szélsőjobboldali pártokra és vezetőikre is vonatkozott ez. Mert így valóban olyan, mintha Horthy szélsőséges lett volna.


"Mikor fogod fel már végre, hogy a németek 1944 március 19-én szállták meg Magyarországot? 1919-től kezdve 25 évig nem volt megszállás. Ráadásul egyetlen ellenkezés nélkül engedte be a németeket. Persze a szemedben ő nem hazaáruló..."


Erre is ugyanezt tudom mondani. Aki ezt írta, valóban azt gondolja, hogy csak azért, mert 44-ben szálltak meg minket a németek, előtte teljesen békén hagytak minket? Semmibe sem szóltak bele, Horthynak 10000%-os szabad keze volt?


Mert tudjátok, ez így nagyon nem korrekt. Horthy alatt történt negatív dolgokat teljesen Horthyval azonosítjátok, mintha minden egyes döntésről 44-ig egyedül, és kizárólag ő döntött volna.


Ugyanezen negatív dolgokat Kádár alatt pedig a szovjetekhez kötitek, és kimentitek azzal a Janit, hogy "hát szegény, megszállás alatt voltunk, beleszóltak a ruszkik mindenbe, nem tehetett ő semmiről, csak jót akart"..


Milyen kettős mérce ez???

2013. márc. 24. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!