Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják egyesek azt,...

Miért gondolják egyesek azt, hogy a Kádár János jó ember volt?

Figyelt kérdés

2013. márc. 22. 19:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 A kérdező kommentje:
Hát annyit tudok, hogy Kádár körmeit kitépkedte az ÁVH, és Nagy Imre kihozta a börtönből ezután. A Kádár meg kivégeztette. Ez politika, valóban. Csak emberileg ezt nem tudom úgy értelmezni, hogy helyes. Mocskos dolog a politika, ez tény. Csak ha valaki velem jót tesz, nem ölöm meg cserébe.
2013. márc. 22. 20:01
 22/78 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy jó ember volt-e vagy sem az erkölcsi kategória, és mindenki asszerint ítéli meg, hogy az illető milyen erkölcsi értékeket tart fontosnak, vagyis alapvetően ez egy szubjektív fogalom. Az biztos, hogy hithű kommunista volt, és mint ilyen nem hajszolta a pénzt és a vagyont, nem voltak megalomán allűrjei mint sok kortársának.


Az, hogy a vezetése alatt hogyan alakult az ország sorsa már más kérdés, es ennek megítélése már inkább történészi feladat, hiszen az ő mozgástere is korlátozott volt, ugyanakkor nyílván a módszerei és sok döntése megkérdőjelezhető. Én személy szerint azt gondolom, hogy ha a mai vezetőink ugyanolyan keveset törődnének a saját gyarapodásukkal mint Kádár, akkor sokkal jobb lenne az ország helyzete, ugyanakkor nem tudnék újra vasfüggöny mögött élni, és alárendelni magam mindenféle központi akaratnak amit a pártközpontban éppen kitalálnak.

2013. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt értem, de az életszínvonal azért maradt meg, azért volt mindig 3.60 a kenyér, mert a hiteleket felvették, ami 1990-re milliárdos tétel volt. Most azt hagyjuk, hogy utána a többi kormány is felvett egy rakat hitelt. De amikor ezt emlegetik, ne felejtsék el, hogy az lehet, hogy akkor stabil volt az életszínvonal, de azt most nyögjük. (A 90 utáni felvett hitelekkel együtt)."


Lehet az ország eladósodását (részben) az ő számlájára írni, de azért ha megnézed, rengeteg nyugati ország sokkal jobban el van adósodva mint mi. Meg mint azt már leírták, azt a hitelt nem lopták el a strómanok, hanem tényleg az emberekre költötték. Ha az ezredforduló után nem kezdjük el megint ezt a taktikát követni, akkor egyébként semmi bajunk nem lenne most.

2013. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
88%
Kádár egszer erről azt mondta hogy Nagy Imre hazaáruló volt mert a nép és a népköztársaság felhatalmazása nélkül megdöntötte a törvényes államhatalmat és ezzel kiszolgáltatta Magyarországot a kapitalistáknak. Ha jól belegondolunk akkor van ebben némi igazság, és ez felül írja azt hogy ők civilben barátok voltak.
2013. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 A kérdező kommentje:

Utolsó


Tehát akkor te némely esetben megölnéd a saját barátod, ha megmentené szó szerint az életed, és egy bizonyos dolgot másképp képzel el, mint te? Ne értsd félre, nem támadni szeretnélek, csak ez jön le a szavaidból.

2013. márc. 22. 20:10
 26/78 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek félre. Sajnos azt kell mondanom hogy ha Magyarország sorsa azon múlna hogy egy barátom felkell áldoznom akkor én is Magyarországot helyezném előtérbe, gondolj bele a döntés horderejébe, egy ember sorsa vagy egy egész ország sorsa a fontosabb?
2013. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 A kérdező kommentje:
De véleményem szerint az túlzás, hogy hazaáruló volt, és a nép nem hatalmazta fel őt semmivel. Éppen hogy Kádárt nem, hiszen abban az időben mindenki Nagy Imrét szerette volna miniszterelnöknek, még ha kommunista is volt, hiszen reformokat akart. Elérte, hogy kivonuljanak az oroszok, és hogy ismét a Kossuth-címert használhassuk. Csak aztán Kádár lepaktált a szovjetekkel, és átvette tőle a hatalmat.
2013. márc. 22. 20:15
 28/78 anonim ***** válasza:
És ráadásúl a barát hatalmas hibát követett el.
2013. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
Legalább annyian akarták hogy maradjon a kommunista rendszer. és azt a tényt sem szabad figyelmen kivül hagyni hogy nagy nyomás nehezedett az Oroszok részéről is az Országra. Szerintem semmiképpen nemhagyták volna hogy Magyarországot vissza vegyék a kapitalisták.
2013. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 A kérdező kommentje:
Nem hagyták volna, ez tiszta. Én csak arra válaszoltam, hogy hazaáruló volt, és hogy a nép nem hatalmazta fel őt semmilyen hatalommal. (Nagy Imrét). Pont, hogy őt hatalmazták fel, és Kádárt nem. Erre válaszoltam csak.
2013. márc. 22. 20:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!