Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják egyesek azt,...

Miért gondolják egyesek azt, hogy a Kádár János jó ember volt?

Figyelt kérdés

2013. márc. 22. 19:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
47%
Mert a rendszer amiben felnőttek ezt tényként kezelte.
2013. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:
Igen, ebben lehet valami. Csak azért kérdeztem, mert sokan mindig a Kádár-rendszerrel jönnek, hogy az milyen volt, de közben meg demokratának mondják magukat. És nem értem, hogy ez a kettő hogy kapcsolódik össze.
2013. márc. 22. 19:06
 3/78 anonim ***** válasza:
65%

nem volt az rossz ember, meg kedves is volt, csak hazugságra és pocsék gazdaságpolitika volt, meg persze szólásszabadság se volt. a gulyáskommunizmusban már embereket se intéztek el annyit. persze nem kell megint isten őrizz.


idősebbek azért is mondják mert akkor mindenkinek volt állása, lakása, bűnözés töredéke volt csak a mostaninak...

2013. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
83%
Akármilyen ember volt valójában, az a kép, amit a társadalom felé mutatott, kifejezetten pozitív volt. Egyszerűen élt, képes volt a köznép nyelvén megszólalni, és elmagyarázni a helyzetet, az emberek elhitték, hogy ő egy valaki közülük, aki vigyáz rájuk és az országra. Rákosi is próbált kedvező képet kialakítani magáról, de rá volt írva a zsarnokság. 1956 novemberében Hruscsovon múlt, hogy Rákosit küldi-e haza, vagy Kádárt, hogy eljátssza azt a szerepet, amelyet valakinek el kellett játszania. Más választás, lehetőség nem volt. Szerintem a körülményekhez képest Kádárral sokkal jobban jártunk.
2013. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
51%
Volt ingyen sör-virsli.
2013. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy mindenkinek volt munkája, meg sokkal kevesebb bűnözés volt. De Kádár személyiségére lennék kíváncsi, hogy róla ki mit gondol, nem a rendszeréről. Kivégeztette Nagy Imrét, aki kihozta őt az ÁVH börtönéből. 1956 utáni megtorlások, stb. Csak kíváncsi vagyok, hogy ezek után miért gondolja valaki jó embernek.
2013. márc. 22. 19:22
 7/78 anonim ***** válasza:
79%

Miért dumál olyan, aki nem élt akkor?

A Május elsejei majálison CSAK annak volt ingyen sör és virsli, akinek a munkahelye fizette. Nem Kádár "érdeme" volt.

Most nincs időm, de ma még megválaszolom a kérdésedet is.

2013. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
32%
Kádár János Magyarországért élt és dolgozott . Nemvolt gyereke nem gyűjtött vagyont, Magyarország volt a családja. Az életvitelével millióknak mutatott példát. Igencsak örülhetnénk ha egy ilyen kaliberű politikus kormányozná manapság az Országot de Sajnos a mostaniak a nyomába sem érnek.
2013. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
45%
Akkor azért gondolták, mert nem mertek mást gondolni, egyébként meg báb volt.
2013. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 Dick Esmen ***** válasza:
24%
Embernek jó volt,politikusnak pocsék.
2013. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!