Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják egyesek azt,...

Miért gondolják egyesek azt, hogy a Kádár János jó ember volt?

Figyelt kérdés

2013. márc. 22. 19:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagyok bolsevik. Én nem mondtam hogy Kádár jó ember lett volna, sem Horthy. Mindkettő egy ganéj volt, és sötét folt a Magyar történelemben.
2013. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
13%

horthy nem volt gané, csak rossz történelmi helyzetben került hatalomra, alig volt az országnak igazi szövetségese, az ország is nagyon kicsi lett, csak a németek fogadtak el szövetségesként, nem volt mozgástere horthynak! de még így sem szolgáltatta ki az országot teljesen az egyébként nagyon gonosz németeknek!

de nem akarta kiszolgáltatni a még gonoszabb szovjeteknek sem! hihetetlen sakkjátszma volt! te mit tettél volna a helyében nagyokos?

kádár meg imádattal hódolt be a szovjet szörnyeknek és terjesztette az internacioanalizmust és a bolsevik pestist a nép között!

2013. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
78%

Mindkettő diktátor volt.

Amúgy Horthy igenis antiszemita volt. Egy írásában azt írja magáról "én világéletemben antiszemita voltam" később kifejti hogy a budapesti zsidóságot azért nem akarja deportálni mert túl sok köztük az értelmiségi (orvos, jogász,stb) és a társadalom megérezni a hiányokat ha hirtelen eltűnnének, ő csak hosszabb távon akarta teljesen kiiktatni őket. Amúgy teljesen egyetértett a zsidók lemészárlásával, ami hihetetlen gonoszság és embertelenség, akár szeretjük a zsidókat akár nem.

2013. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
20%
és kit érdekel, hogy antiszemita volt-e horthy vagy nem? nem is arról besézltem!
2013. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 A kérdező kommentje:

És ha már mind a kettő diktatúra volt.

Hiányosak a történelmi ismereteid, vagy csak elvakít a gyűlölet, amit Horthy iránt érzel a zsidók miatt.

Kádár alatt egypártrendszer volt. Volt az MSZMP és kész.

Horthy alatt indulhattak pártok, és a nép választotta meg őket. Kb mint ma, csak nem köztársasági elnöknek hívták, hanem kormányzónak.

2013. márc. 23. 21:07
 56/78 anonim ***** válasza:
73%

Én azt írtam először hogy nem volt jó ember Kádár, sőt hazaáruló volt.

Viszont amikor a válaszok között olvastam hogy Horthyval példáloznak mint jó ember, hát azt nem állhattam szó nélkül, hiszen távol volt a jó embertől. A holokausztot is csak azért hoztam föl mert Horthy is felelős a Magyarországról elhurcolt emberek életéért. Az még nem lenne baj hogy valaki antiszemita. De más dolog valaki nem szeretni, és más dolog valakit megölni, vagy a megölésével egyetérteni.

2013. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy én nem vagyok zsidó, semmi közöm a zsidókhoz. De egy népírtással, mészárlással nem érthetek egyet.
2013. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
17%
horthynak semmi köze a holokauszthoz!!!
2013. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 A kérdező kommentje:

Nem, csak viszonyítási alapként:

Horthy sokkal nehezebb országban vette át a hatalmat, mint Kádár. Akkor vesztettük el az ország 2/3-át, a gazdaság romokban, vesztes ország. És ezekhez képest nagyon jól felhúzta a gazdaságot, a jóvátételt nagyon hamar vissza tudtuk fizetni. Nem szerette a németeket, amit jelez is, hogy 1939-ben nem csatlakozott azonnal a háborúhoz.

A németek dirigáltak nekünk. Ha Horthy teljesen ellenáll nekik, leváltják, és beraknak a helyére egy Hitler 2.0-át. Mert az sokkal jobb lett volna. És ne felejtsük el, hogy visszaszerzett nem egy elszakított magyar lakta területet.

És ellenezte a háborút. És egy kérdés: Ha annyira németbarát volt, miért szállták meg 1944 márciusában Magyarországot a németek? Elárulom: mert már akkor ki akart ugrani a háborúból, mert látta, hogy vesztes. Ennyit Horthy nagy "németbarát" hülyeségről. Ha a zsidókat mind ő ölette meg kedvtelésből, akkor hogyhogy csak tanú volt a nürnbergi perben? Horthy nem volt rossz ember, egyik legnagyobb országvezető a XX. században.


Kádár ezzel szemben beleült a már előre elkészített ülésbe, imádta az oroszokat, behívta őket. 1956 után nem sajnált ártatlanokat bebörtönözni, és felakasztani. Folyamatosan terjesztette a bolsevizmust, mint eszmét. Az pedig, hogy alatta hazafias dolgok megjelenjenek? Imperialista, náci, fasiszta. Teljesen kiszolgáltatta önszántából is! Magyarországot a szovjeteknek.


Összegezve: Igen, Horthy sokkal jobb ember volt, mint a hazaáruló Kádár.

2013. márc. 23. 21:21
 60/78 anonim ***** válasza:
77%

"Teljesen kiszolgáltatta önszántából is"

Ezt meg honnan tudod? Imádom a mindentudókat!

Nem, nem imádom Kádárt, de az általánosítást, a csak egy oldalról vizsgálom a dolgokat című hozzáállást gyűlölöm.

Akkor figyelj! És válaszolj is!

Mit gondolsz, ha nem Kádár kerül hatalomra, hanem mondjuk XY, megtehette volna, hogy többpártrendszert hoz létre, szépen hazaküldi az oroszokat, azok lehajtott fejjel haza is mennek, kiírja a választásokat és bevezeti a kapitalizmust? Ha a válaszod igen, nincs több mondanivalóm.

Ha pedig nem, akkor fel kell tételeznem, hogy Kádár a te meghatározásodat használva, nem "önszántából árulta el az országot", és ne felejtsd, orosz megszállás alatt voltunk.

2013. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!