Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális ez a Rétvári Bence?...

Normális ez a Rétvári Bence? Elakarja törölni a bejegyzett élettársi viszonyt! Sajnálja tőlünk ezt a kis jogot is amit a melegek kapnak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 20. 11:50
 61/91 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom mit vergődsz... Mondtam már, hogy engem nem érdekel az egész. Felőlem aztán házasodhatnak is, nem lesznek tőle álmatlan éjszakáim.


Továbbra is csak arra próbálok rámutatni, hogy nyitott kapukat döngetsz, amikor azt követeled, hogy legyenek ugyanolyan jogai egy melegnek mint egy heteronak.

A nyelvtörvénnyel összehasonlítani meg csúsztatás, mert ott az anyanyelvhasználathoz való joga sérül, míg jelen esetben a házasságkötéshez való jog nem (más kérdés, hogy te nem értesz egyet ennek a jognak a mértékével).

A kórházas dologhoz bevallom nem értek, bár eddig úgy tudtam, hogy egyrészt meg lehet adni baleset/vészhelyzet esetén értesítendő személyt, másrészt hogy a beteg azzal beszélhet akit megnevez.

2012. okt. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:

#61


Nem, nem az én gondolatmenetemet folytattad. Igazából fel sem sikerült venned a gondolatmenetem fonalát.

De végén legalább te már eljutottál oda, hogy racionális irányból közelíts a "kívánt" megoldáshoz.

2012. okt. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:

"nyitott kapukat döngetsz, amikor azt követeled, hogy legyenek ugyanolyan jogai egy melegnek mint egy heteronak"


Már megint egyes személyben gondolkozol. Itt párokról van szó, nem pedig egy emberről. Ha a párokat nézzük akkor igenis diszkrimináció. Egyébként te vergődsz. Nem tudom, hogy a lelkiismereteden próbálsz így segíteni (lehet más okból), hogy száraz, embertelen módon közelíted meg az egészet. Nem is értem mért idegesíted itt az (érintett) embereket. Nem vagy meleg, így fogalmad sincs a valóságban, hétköznapokban milyen diszkriminációk érik a meleg párokat pont azért, mert nincsen rendezve a kapcsolatuk.

Ha szerinted a melegek kapcsolatának állami elismerése értelmetlen (nem érted, a melegek mért nyivákolnak), akkor egyáltalán mi szükség van a házasság intézményére? Heteroknak mi szükségük van az egészre?

Nagyon aljas és bántó a hozzáállásod. Te nem éled meg ezt az egészet és ledegradálod mások gondjait.

2012. okt. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:

"A nyelvtörvénnyel összehasonlítani meg csúsztatás, mert ott az anyanyelvhasználathoz való joga sérül, míg jelen esetben a házasságkötéshez való jog nem (más kérdés, hogy te nem értesz egyet ennek a jognak a mértékével)."


Ha az anyanyelvet kicseréljük a szexualitásra akkor igenis ugyanazt kapjuk. Valaki meleg, valaki hetero. Valaki magyar anyanyelvű, valaki szlovák anyanyelvű.

A határon túliak beszéljenek szlovákul, ahogy a melegek is éljenek hetero házasságban, ha az állam által elismert kapcsolatban szeretnének élni.

2012. okt. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:

a legdurvább az lenne, ha kiderülne, hogy házasságban élsz azzal az emberrel, akit szeretsz, kihasználva minden előnyét és kárörvendve, röhögve értetlenkedsz azon, hogy a meleg párok mit "nyivákolnak" azon, hogy az állam nem ismeri el a kapcsolatukat.

Éljenek (hetero) házasságban, csak veled ellentétben azzal nem tudnak összeházasodni, akit szeretnek.

Neked jogod van azzal házasodni, akit szeretsz, a melegeknek nincs joguk.

2012. okt. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:

23:47

Semmilyen többség nem dirigálhat senkinek. Egy demokráciában az egyén szabadság az első. Pont ezért nem is tartunk népszavazást emberi jogi kérdésekben. Nincs beleszólásod.

2012. okt. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:

Rendben. Mivel úgy tűnik az életbe nem fogod megérteni azt, hogy miről beszélek, a hülyeségeidhez pedig már fáradt vagyok, ezért feleslegesnek tartom, hogy megint elkezdjem ugyanazokat a köröket futni. Szóval részemről én most ezt a beszélgetést befejezem.


Amennyiben pedig bármelyik mondatommal megbántottalak akár téged, akár más "érintettet", akkor ezért elnézést kérek, mivel ez - bár gondolom úgysem hiszed el - nem állt szándékomban. További kellemes szép estét!

2012. okt. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
0%

A legtöbb meleg gúnyt űz az egyházból, és verik a nyálukat, hogy templomi esküvő kell nekik?

Hogy nem fogják fel, hogy ez ellenkezik Isten szavaival???

Felőlem túrják egymás farát otthon a szobában, de ne propagálják.


Bemutatnám őket egy pravoszláv papnak, adna az nekik olyan templomi esküvőt, hogy a takony menetet vágna a nyakukba.

2012. okt. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
46%

07:19


Inkább az egyház bántja a melegeket.

Nézz már körül. Folyamatosan megalázzák a melegeket. Egyfolytában ártani akarnak nekik.

Sok országban a keresztények módszeresen irtják öket, mint Hitler.

Ha ezt a melegek viszonoznák már rég fel lenne robbantva a Vatikán.

Azt meg, hogy egyházi esküvőt akarnának még életembe nem hallottam.

2012. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
46%
Uganda is egy keresztény ország. megy is rendesen a meleg holokauszt.
2012. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!