Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor a bejegyzett...

Most akkor a bejegyzett élettársak (azonos nemű párok) örökölhetnek egymás után, vagy nem?

Figyelt kérdés

Volt valami családvédelmi törvény, ami elvette volna az öröklési jogot (köszi KDNP), de az alkotmánybíróság visszadobta, mert a PTK. szerint örökölhetnek, így ellentmond a két törvény.

Most a PTK-t, vagy a CSVT-t változtatják meg?



2012. okt. 14. 01:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A legutolsó hírek szerint a CSVT ezen részének hatálybalépését az Alkotmánybíróság felfüggesztette, tehát egyelőre még a PTK vonatkozó része hatályos. Viszont folyamatban van a PTK revíziója is, és gyanítom, szép lassan elkezdik majd a bejegyzett élettársi kapcsolat kikezdését, vagy megszüntetik úgy, ahogy van :(
2012. okt. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Béla211 ***** válasza:
Igen én is ettől tartok pedig jó lenne ha kitartana még egy picit. Ez a sok sok törvény amit tucatszámra hoznak követhetett lené tesz mindent lassan.
2012. okt. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Össze kell házasodni, akkor nincs jogi probléma. Ehhez nem kell lakodalom, csak 2 tanú.
2012. okt. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

"Össze kell házasodni, akkor nincs jogi probléma. Ehhez nem kell lakodalom, csak 2 tanú."


És szerinted 2 azonos nemű összeházasodhat jelenleg? Pontosan arra volt jó a bejegyzett élettársi kapcsolat, hogy egy bejegyzett meleg pár örökölhetett egymás után. Ha ezt eltörlik, az lesz, hogy a pár tagjai hiába dolgoztak együtt vagyonukért, ha az egyik meghal, nem a másik örököl, hanem adott esetben az elhunyt családja, még akkor is, ha ők korábban ki is tagadták az elhunytat homoszexualitása miatt.


A KDNP egyébként mindenben menne vissza a középkorba: vallásos iskolák, kötelező hittan, bejegyzett élettársi kapcsolat eltörlése, abortusztilalom stb. Szerintem a legellenszenvesebb magyar párt a KDNP. Azért megnézném, hogy a Fidesz nélkül mekkora lenne a támogatottságuk...

2012. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

09:37


A KDNP azért akarja eltörölni az öröklést, hogy ne a meleg élettárs örököljön, hanem a homofób szentfazék szülők.

Azok keményem tejelnek a perselybe.


Az egyháznak a világ összes pénze sem elég.

Most épp a melegeket akarják kirabolni.


Az egyház a melegek pénzét a perselyben akarja látni.

Undorító rabló banda!

2012. okt. 14. 12:06
 6/12 Béla211 ***** válasza:
95%
Semjén Zsoltot csak az egyház és a vadászat érdekli. Ennek a két dolognak akar minél több pénzt szerezni.Teljesen egyet értek amit írtál róluk.3 válaszoló kérlek intézd el nekem ,hogy két tanúval Magyarországon összeházasodjak a párommal, mert akkor megteszem. Csak erre nekem nincsen lehetőségem.
2012. okt. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
21%

Nekem az ég egy adta földön semmi bajom a melegekkel, de:

miért gondolod, hogy minden meleg embernek homofób, szentfazék szülői vannak? Vagy megfordítom a kérdést: szerinted csak a mélyen vallásos családokban születnek melegek?

Egy magát kereszténynek valló párttól igen is elfogadható, ha az azonos neműek házassága, életközössége ellen emel szót, hisz ez szembe megy a keresztény tanokkal. Mindezek mellett az indulatodat megértem, de az érvelésed hibás.

2012. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

"Egy magát kereszténynek valló párttól igen is elfogadható, ha az azonos neműek házassága, életközössége ellen emel szót, hisz ez szembe megy a keresztény tanokkal"


Ezzel csak az a gond, hogy szembemegy a szekularizáció elvével, az egyház és az állam elkülönítésével. Vagy ha már a Biblia mentén akarják átírni a PTK-t, akkor legyenek következetesek. Nem látom pl. az igyekezetet a válás betiltására, pedig azzal kapcsolatban még Jézusnak is volt mondanivalója, míg a homoszexualitásról egy szót sem szólt. Esetleg törvénybe foglalhatnák azt is, hogy az asszony engedelmességgel tartozik a férjének, hiszen ez is benne van a Bibliában, ezt is elfogadhatónak tartanád? A modern társadalom egyik legfontosabb alapelve a jogi egyenlőség, azaz nem lehet csak úgy törvényeket hozni egy évezredek óta túlhaladott könyv alapján, amely különbséget tesz ember és ember között, mert valami próféta annak idején úgy gondolta, hogy az a jó.

2012. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
5%

"azaz nem lehet csak úgy törvényeket hozni egy évezredek óta túlhaladott könyv alapján, amely különbséget tesz ember és ember között, mert valami próféta annak idején úgy gondolta, hogy az a jó"


Nem kellett volna olyan pártot a parlamentbe beszavazni, amelyik ilyen értékrendek mellett hoz törvényt. Én igenis egyetértek azzal, hogy egy magát kereszténynek valló párt keresztény elveket kövessen. Ha nem értek vele egyet, nem szavazok rájuk.

2012. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Az imént demonstráltam, hogy elég szelektíven követik azokat a keresztény elveket. Vagy az elvek csak addig számítanak, amíg nem a te egyenlő jogaidat kezdik ki? Szíved joga nem törődni mások jogi egyenlőségével, csak akkor ne ringasd magad abba a tévhitbe, hogy alkotmányos demokráciában élsz, és ne lepődj meg, ha te leszel a következő.
2012. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!