Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány napot lehet egymás után...

Hány napot lehet egymás után dolgozni, és mennyi pihenőidő jár?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy bármennyit lehet, de a mtk szerint érdekel. Ha 12 órás munkarendben dolgozom, hány mapig mehetek folyamatosan, és mennyi pihenőidőt kell hogy kapjak minimum?
2011. szept. 30. 17:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy ha 4 havi munkaóra keret van meghatározva a szerződésemben, és mondjuk az első 3 hónapban kevesebbet dolgoztam az átlagnál, akkor a 4. hónapban dolgoztathatnak e pl. 300 órát úgy, hogy nem adják ki a törvényben egyébként biztosított pihenőidőmet?
2011. szept. 30. 18:01
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Az a biztos, ha heti öt napot dolgozol napi 8 órával. Akkor senki sem köthet beléd.
2011. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"az első 3 hónapban kevesebbet dolgoztam az átlagnál, akkor a 4. hónapban dolgoztathatnak e pl. 300 órát úgy, hogy nem adják ki a törvényben egyébként biztosított pihenőidőmet?"


Nem. Pihenőidőt tilos halmozni. Mindig ki kell adni mikor aktuális. Ellenkező esetben azt is mondhatnák, dolgozz 20évig napi 24 órát legfeljebb utána két évig nem jössz. xD

2011. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!