Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz lenne, hogy az ország...

Igaz lenne, hogy az ország fejlődéséhez informatikai és műszaki diplomás emberek szükségesek, míg társadalomtudósok, jogászok vagy közgazdászok elenyésző kisebbségben kellenek csak?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy Hoffmann oktatáspolitikája rövidtávon a felsőoktatás minőségének és létének stabilitását veszélyezteti, hosszútávon pedig az állam működőképessége, a törvényhozás és az ország gazdasági élete látja kárát a felelőtlen döntéseknek.

2012. márc. 25. 16:17
 31/92 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, hadd jegyezzem meg, ha még olvasod, hogy mennyi ellentmondás, és megalapozatlan, vad kijelentés van a hozzászólásodban. Kezdem:


1.Szerinted olyan törvényeket hoznak, hogy sok jogász kelljen, de mégsem lehet elhelyezkedni? (a keretszámok cáfolják a kijelentésed, majdnem a tizedére vágták a jogászok ingyenes képzését)


2. Mi az, hogy kb. harmad ennyi jogász kellene Magyarországnak? Elárulok valamit:Magyarországon kb 12ezer ügyvéd, 2600 bíró, 1700 ügyész, és 300 közjegyző dolgozik, ám a szakma még így sem telített. De miért pont harmad ennyi? Semmi kézzelfoghatót nem állít elő? Akkor már nem is hasznos? A tanár sem állít elő kézzel foghatót, mégis rendkívül fontos.


3. Közgáz=kártyajóslás? Komolytalan? Akkor javaslom, dolgozz gazdasági miniszterként egy nagyobb európai országban egy hónapig. Vagy akár csak gazdasági elemzőként itthon.


4.A végén még eldurrogtattál egy közhelyet: "értékteremtő". Mi az, hogy értékteremtő? Az, hogy különösebb indoklás és magyarázat nélkül idiótázol le szociológusokat, ahhoz meg csak gratulálni tudok.

A "vicc-szakmák" nélkül meg a te kis kártyajóslásos,jogszabályokban fuldokló, értékteremtő , ellentmondásokba gabalyodott világod igen csak elmaradott lehet...

2012. márc. 29. 01:29
 32/92 anonim ***** válasza:
24%

"1.Szerinted olyan törvényeket hoznak, hogy sok jogász kelljen, de mégsem lehet elhelyezkedni? (a keretszámok cáfolják a kijelentésed, majdnem a tizedére vágták a jogászok ingyenes képzését)"


Igen, olyan törvényeket hoznak. Bármelyik épeszű országban sokkal logikusabb és átláthatóbb a mindennapi életet szabályozó törvények rendszere, nem hoznak minden kis pitiáner, fiszf*sz dologra szabályokat meg rendeleteket.

És igen, mégsem könnyű elhelyezkedni, mert sláger-szak, és minden marha odamegy, akinek a logikája 0, viszont nagyon jól tud bes*ggelni 500 oldalas jogszabály-könyveket, + van hozzá bőr a képén, hogy jogászként dolgozzon. És annyira nagyon sok meg azért nem kell.


Hogy tizedére vágták vissza a keretszámokat: k*rvára jól tették.


"2. Mi az, hogy kb. harmad ennyi jogász kellene Magyarországnak? Elárulok valamit:Magyarországon kb 12ezer ügyvéd, 2600 bíró, 1700 ügyész, és 300 közjegyző dolgozik, ám a szakma még így sem telített. De miért pont harmad ennyi? Semmi kézzelfoghatót nem állít elő? Akkor már nem is hasznos? A tanár sem állít elő kézzel foghatót, mégis rendkívül fontos."


Annak az okát, hogy ilyen sokan megélnek ebből, és hogy még mindig nem telített a szakma, már fentebb kifejtettem, nem fogom még egyszer.

A tanár a munkaerőt állítja elő, aki aztán termelni fogja a GDP-t. De úgy látom, te nem értesz, nem látsz át semmit sem, amihez kéne egy kis józan paraszti ész. Feltételezem, jogász vagy.



"3. Közgáz=kártyajóslás? Komolytalan? Akkor javaslom, dolgozz gazdasági miniszterként egy nagyobb európai országban egy hónapig. Vagy akár csak gazdasági elemzőként itthon."


Tisztázzuk: nem tettem egyenlőség-jelet a kártyajóslás és a közgáz közé, némi túlzással élve azt állítottam, hogy nincs sokkal több tudományos alapja, mint a kártyajóslásnak. Ne ferdítsd el a szavaimat. Jóhiszemű leszek, és feltételezem, hogy csak simán nem érted, amit olvasol, és nem szándékos volt.

A vita rövidre zárása miatt csak ezen gondolkodj el egy kicsit: egy olyan gazdasági rendszer(melyet az úgynevezett "közgazdász szakértők" találnak ki/működtetnek), amelyet egy véges erőforrásokkal ellátott környezetben az állandó növekedés képes csak életben tartani, minden elárul arról, mennyire komoly szakma ez a közgazdaságtan.


".A végén még eldurrogtattál egy közhelyet: "értékteremtő". Mi az, hogy értékteremtő? Az, hogy különösebb indoklás és magyarázat nélkül idiótázol le szociológusokat, ahhoz meg csak gratulálni tudok.

A "vicc-szakmák" nélkül meg a te kis kártyajóslásos,jogszabályokban fuldokló, értékteremtő , ellentmondásokba gabalyodott világod igen csak elmaradott lehet..."


2 kérdés:

Mit adtak eddig a világnak a szociológusok, és a többi "vicc szakma"?

Mit adtak eddig a világnak a mérnökök, fizikusok, kémikusok, matematikusok, orvosok?

Gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki az első kérdés hallatán csak vakarná a fejét, míg a második kérdésre ömlenének bármelyik emberből a válaszok.

2012. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 A kérdező kommentje:

Sértegetéssel, és a gondolataid újrafogalmazásával igen jól elzárkózol egy értelmes választól. Olyan önmagukat is megkérdőjelező kijelentéseket teszel, amiket ne haragudj, de nem hagyhatok szó nélkül. Nem, nem vagyok jogász, vedd a fáradtságot, és olvasd el az előző 3 oldal hozzászólásait. DE megnézném azt a jogászt, aki semmit sem átlátva képes alkalmazni a hatályos jogszabályokat.

Akkor - ha szabad, alkalmazom - módosítanám egy kijelentésemet. Egyenlőségjel helyett úgy fogalmaznék, hogy "párhuzamot vontál" egy tudományterület és egy szemfényvesztés között.

Említhetném még, hogy lemarházol és lenézel olyanokat, akiknek a töredékére igaz az, hogy 0 a logikája és a magolást leszámítva másra nem képes. Melyik társadalmi csoportra nem igaz ez, hogy vannak kirívó, nem hiteles képviselői?

Még rátérnék a természettudomány és társadalomtudomány között általad vont demarkációs vonal két oldalára. Igen, sok fizikus,orvos,mérnök,stb. teremtett nagy dolgokat, és elvitathatatlan az érdemük(a magyarok közül elég, ha Szentágothai János nevét említem, vagy Bírót, Goldmarkot, és igen, sorolhatnám, kilométereken keresztül)

DE a szociológusoknál nézz körbe például Auguste Comte nevénél, akkor megérted, hogy a szociológia miért nem alkotott hatalmas dolgokat, és írd ide kérlek, ha megértetted. Kíváncsian várom. A társadalomtudósok közül ő is egy volt a maga korában, aki nagyot alkotott, hiszen nem minden matematikus bizonyít egy Nagy Fermat-sejtést például. Ahogy nem minden, a társadalomtudományokat ismerő és fejlesztő ember alkotja meg mondjuk a demokráciát, az Emberi és polgári jogok nyilatkozatát, az Alkotmány, az alapjogok fogalmát. Na és nem mindenki alkalmazza aztán helyesen a megteremtett jogszabályokat.(ahogy a nukleáris energiával is lehet visszaélni, úgy a jog önös érdekekre módosításával is)

Végezetül, ha még olvasod, kedves válaszolóm, a GDP-re térnék ki. Cigány vagy magyar kártyából olvassák? Netán Tarot-ból? Komolyra fordítva, közgazdászok is teremtenek maradandó értéket. (Adam Smith remélem ismerős név, ha nem, akkor John Maynard Keynes talán ismerősebb, Jean-Baptiste Colbert nevét pedig a merkantilizmus kapcsán ismerheted)

Egymásnak, és nem egymás ellen alkotunk. Ismerjük el egymás kvalitásait, beállítottságát, és az általa választott hivatást is, mert égető a szükség a művelt emberek sokaságára. "Egy nemzet ereje a kiművelt emberfők sokaságában rejlik." Ezt Klebelsberg Kunó már igen korán belátta, ma valamiért nem igazán megy.

2012. márc. 29. 20:05
 34/92 anonim ***** válasza:
48%

"A tanár a munkaerőt állítja elő, aki aztán termelni fogja a GDP-t."


Na aztán barátom, hány GDP-t termeltél ma? :D:D:D


Látszik, hogy fingod sincs miről beszélsz. Amire te gondolsz, azt úgy hívják, hogy GNP (Gross National Product), vagyis bruttó nemzeti termék.


A GDP az fogyasztás + beruházás + export – import.

2012. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 A kérdező kommentje:
Utolsó, szívemből szóltál :D
2012. márc. 29. 21:29
 36/92 anonim ***** válasza:
18%

Nos, utánaolvasgattam kicsit, lustaságom okán a wikipédián.


Auguste Comte :

"Egy új vallást akart megalapítani, az emberiség vallását, melynek ő volt a főpapja és a legfőbb törvényhozója. Ennek érdekében létrehozta a Pozitív Társaságot"

Ennyi azt hiszem elég is róla, hogy megállapíthassuk, hogy egy holdkóros volt. Egyébiránt kitalálta a pozitivizmust, ami szép kis utópia, de semmi haszna nincs.


"Ahogy nem minden, a társadalomtudományokat ismerő és fejlesztő ember alkotja meg mondjuk a demokráciát, az Emberi és polgári jogok nyilatkozatát, az Alkotmány, az alapjogok fogalmát."

A demokráciát, meg a polgári jogokat nem tekintem különösebben nagy vívmánynak. Ez nem más, mint a csőcselék uralma. És annak a bődületes ostobaságnak az elterjesztése - amit ma már mindenki olyan tényként kezel, mint a középkorban isten létezését - is a ezen "találmányok" hozadéka, tudniillik, hogy minden ember egyenlő. Egy olyan társadalmi berendezkedésben, ahol 10 ostoba, semmirekellő cigánynak nagyobb beleszólása van a dolgok alakulásába, mint egy darab egyetemi professzornak, enyhén szólva is nem stimmel valami.


A közgazdászoknak meg vannak szép elméleteik, de ennyi. Szép, ahogy elmagyarázzák, hogy kereslet, meg kínálat, meg munkaerő, meg stb., meg természetes egyensúly, de mennyi köze van mindennek a valósághoz? Nem sok.. A valóság az, hogy a jelenlegi gazdaságunk a folytonos növekedésre épül, ennek a működésképtelenségét meg könnyű belátni, ahogy azt már fentebb is írtam.



"Na aztán barátom, hány GDP-t termeltél ma? :D:D:D


Látszik, hogy fingod sincs miről beszélsz. Amire te gondolsz, azt úgy hívják, hogy GNP (Gross National Product), vagyis bruttó nemzeti termék.


A GDP az fogyasztás + beruházás + export – import."


Ez csak egy szófordulat, gyépés barátom.

De légy büszke magadra, hogy ki tudtad keresni a makroökonómia könyved első oldaláról, és képes voltál idepötyögni. Szerintem ideje visszavonulnod, a csúcson kell abbahagyni :)

2012. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, cool story, bro! :D


Ajánlom figyelmedbe egyik kérdésem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__2810..

2012. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 A kérdező kommentje:

Hát ha Auguste Comte neve neked ennyit jelent, csak sajnálni tudlak, mellesleg a kérdésedre a választ megválaszolom, mivel neked önerőből ez nem sikerült. Ez az általad holdkórosnak titulált embernek tulajdonítják a szociológia, mint tudomány alapjainak megteremtését.Ha a Wikipedia volt a mestered, akkor láthattál évszámokat is. Nos, egy ilyen "fiatal" tudomány nyilván nem teremt akkora dolgokat, mint a valóban időtlen matematika például.

A polgári jogok nem nagy vívmányok? Hogy jönnek ide a romák?(akik tízen mellesleg ha nem lennének az általad megvetett és gyűlölt polgári jogok, szívfájdalom nélkül beköltözhetnének a házadba, és elvehetnék tőled)

Gondolkodj el egy kicsit azon, hogy mielőtt egy kijelentést teszel, hogyan tudsz hitelt szerezni neki. Egy Wikipedia-idézet, és néhány közhely nem az. A sértegetés, az etnikai és vallási megkülönböztetés sem az. Nagyon szépen megkérlek, hogy támaszd alá sértő és radikális kijelentéseidet, mert különben azt kell mondanom, hogy a Te világodban az élet megreked az ősközösségek színvonalán. A "minden ember egyenlő" ugyanis jogi szempontból nem az egyetemi végzett és a 8 elemis összehasonlítása, inkább az egyenlő esélyek megteremtését, a törvény előtti egyenlőséget jelenti. Vagyis az egyetemi végzettet nem védi a diplomája, vagyis ugyanúgy ember, mint az általad nem különösebben kedvelt romák.(újabb általánosítás, de mielőtt még nekem ugranál, nem vagyok roma.)

Tehát várom a helytálló indoklásaidat az eddigi kijelentéseidre, nagy kíváncsisággal.

2012. márc. 29. 22:11
 39/92 A kérdező kommentje:
*kérdést megválaszolom*- bocsánat az apró elírásért(kritikát elkerülendő), kissé fáradt vagyok :)
2012. márc. 29. 22:14
 40/92 A kérdező kommentje:

Hehe, cool story, bro! :D


Ajánlom figyelmedbe egyik kérdésem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__2810..



Megint csak nálad a pont ;)

2012. márc. 29. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!