Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vicces, hogy a kormány...

Nem vicces, hogy a kormány által kitalált hallgatói szerződéshez hasonló dolog csak Fehéroroszországban van, mely az utolsó európai ország ahol DIKTATÚRA van, de még ott is puhábbak a szabályok? És mit gondoltok erről a szerződésről?

Figyelt kérdés

[link]


Meg kell jegyezni, hogy Fehéroroszországban csak 2 évet kell dolgozni és biztosítva is lesz a munak.


„A magyarországi hallgatói szerződéssel ellentétben – amellyel az állam semmilyen garanciát nem vállal arra, hogy a friss diplomások el is tudnak majd helyezkedni a végzettségükkel, itthon ledolgozandó időt azonban előír – Fehéroroszországban maga az állam „közvetíti ki” a végzetteket.”


„ Ehelyett 2002-ben bevezették a "ledolgozásos" rendszert: azoknak, akiknek képzését az állam fizeti - az összes hallgató körülbelül egyharmada - a diploma megszerzése után két évig az országban kell dolgozniuk.”

„Anna Yugova szerint állást az adott egyetemi karnak kell keresnie a végzetteknek, a jobb átlaggal rendelkezők még válogathatnak a munkák között, a többieknek viszont azt kell elvállalniuk, ami marad, ez pedig akár vidéki, rosszul fizetett munkát is jelenthet. Ha a hallgató elutasítja a felkínált állást, a képzése teljes költségét vissza kell fizetnie. Igaz, kiskapu itt is van: a gyermeket vállaló nőknek elengedik a tartozást, és akkor sem kell fizetni, ha valaki az utolsó évben a nappali tagozatos képzésről távoktatásra vált.” /Fehéroroszország


„A szerződés alapján a diploma megszerzését követő húsz éven belül a képzési idő kétszeresét kell Magyarországon vagy magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál ledolgozni. Aki ezt nem teszi meg, a képzés költségének egészét – részösztöndíj esetében automatikusan a felét – kell visszafizetnie, kamatostul.” Iitthon


Ha a 2 év ott diszkriminatív akkor a magyar mi?

„Az EuroBelarus nemzetközi konzorcium decemberi jelentése a fehérorosz rendszert diszkriminatívnak nevezte: amennyire komoly terhet jelent a kétéves kötelező munka a külföldi terveket dédelgető, vagy egyszerűen más, az állam által nem felkínált pozíciókra vágyó hallgatók számára, a költségtérítéses szakokon tanulók legalább ekkora nehézségként élik meg, hogy friss diplomásként jelentős hátránnyal indulnak a munkaerőpiacon a „kötelezően foglalkoztatottakkal” szemben.”


2012. márc. 19. 12:59
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nem inkább azt kellene elérni, hogy a fiatalok maguk döntsenek az itthon munkavállalás mellet? És mi garantálja, hogy lesz munka? A fidesz szava már fabatkát se ér.
2012. márc. 19. 13:02
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Azért a cikk elég erősen csúsztat. Nézd meg a kormány tetteit (és ne azt, amit mondanak):

- A felsőoktatást fizetőssé tették (és nem ingyenes, ahogy ezt mondják)

- Aki ledolgozza a képzési idejének kétszeresét, az részesülhet ösztöndíjban.


Máshol is fizetős a felsőoktatás, és bizonyos feltételek mellett kaphatsz ösztöndíjat.


Nem azt mondom, hogy örülök ennek, és hogy így kellett ezt végigvinni, hanem azt, hogy a cikk is csúsztat, és eléggé egyoldalúan mutatja be a dolgokat.


Amúgy meg nagyjából ilyen a HAESF ösztöndíja is: egy évre kimész Amerikába, és vállalod, hogy utána itthon dolgozol x évig.

2012. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Ebben csak az a "vicces",hogy pár éve népszavazással tiltakoztak az ellen,amit most egyeztetés és hatástanulmány nélkül bevezettek.
2012. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Máshol is fizetős a felsőoktatás, és bizonyos feltételek mellett kaphatsz ösztöndíjat. "


Pl csak a környező országok (Ro, AU, SZLO) mindben ingyenes és nincs feltétel. Várjunk csak máshol Európában sincs ilyen feltétel.

2012. márc. 19. 13:36
 5/22 A kérdező kommentje:

De mégis sok helyen ingyenes.

Ez egy befektetés lenne, de itthon rosszak az itt maradási feltételek.

2012. márc. 19. 13:36
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor a környező országokról, vagy Európáról? Mert a cikk Európát írt. A lenti oldal leírja, hogy valóban, legtöbb helyen nem fizetős az oktatás, de pl. van Spanyolországban, Hollandiában vagy Franciaországban, és sok helyen van úgynevezett "regisztrációs díj" (ami persze nem olyan sok).


[link]


Ilyen feltételrendszer valóban nincs, ezt jól látod.

2012. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vicces.

Ha az okát keressük, az egyszerű, ők is rájöttek, hogy az emberek diploma után külföldre mennek, és mivel szabad munkaerőáramlás van Európában, muszáj az oktatás oldaláról megfogni az embereket.

Amúgy nem ezt szavaztatta le a fidesz 2008-ban, az tényleges tandíjról szólt, míg ez nem az, hiszen ha itthon maradsz, nem kell fizetned. Vagy kifizeted a külföldi keresetedből, az is meglesz néhány hónap alatt.

2012. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, gazdasági, vagy társadalmi tekintetben majdnem mindenben az utolsók közt vagyunk, de így kompenzálhatunk valamit, mielőtt kisebbségi komplexusunk lenne. Először ÁFA, most ez, lesznek még rekordok.
2012. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Komolyan nem a Fideszt akarom védeni, de az ellenzék már demagógabb mint egy tuskó.

-Évekig ment a rinya, hogy az egyetemen végzettek nagy része büfészakon tanul. Mi történik? A kormány csökkenti a büfészakokban támogatott helyeket. Mit csinál az ellenzék: nyavalyog.

-Évek óta ment a duma róla, hogy kell valamit tenni a diplomásokkal, mert az nem járja, hogy itt tanulnak súlyos állami milliókért aztán lelépnek külföldre. Mi lehet megoldás? A) olyan béreket biztosítunk amik elérik a nyugatit -> lehetetlen. B) Törvényekkel itt tartjuk őket. Mit csinál az ellenzék: nyavalyog, ahelyett, hogy mondana valami reális jobbat.

-Évek óta azt hangoztatja mindenki, hogy sok a segélyeken élő, kössék már munkához a segélyt és ne folyósítsák éveken keresztül (nyugaton se folyósítják a segélyeket pár hónapnál tovább). Mit csinál a Fidesz? Közmunkaprogrammal foglalkoztatja az ingyenélőket. Ellenzék reakciója: Kötsögök!


Olyan életképtelen ellenzékünk csücsül a parlamentben, ami vicc... mondjuk a kormány is ilyen...

2012. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Köszönd a rezidenseknek, abból indult minden, hogy ők majd elmennek tömegesen külföldre. Azok után, hogy 12 millióért képeztük ki őket, 6 évig az egyetemen.

De már hallottam, hogy nyugati országok átvállalják a tandíjukat, ha utána hozzájuk mennek dolgozni. Oda nem fáj elköteleződni évekre? Igen, többet fognak keresni, de többe is fog kerülni az élet, külföldön sincs kolbászból a kerítés. Csak ott nincsenek veled a barátaid meg a családod. De ez így korrekt szerintem.


Amúgy meg nem értem a tandíjproblémát. Fog fel úgy, hogy aki az eredményei alapján megérdemli (benne van az első X-ben), annak kifizetik. Aki meg nem tartozik a legjobbak közé, az egyetemen sem fog rendesen tanulni, úgyhogy neki nem muszáj oda járnia.

2012. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!