Hogyan lehet az, hogy még Macedónia is több mint kétszer annyi aranytartalékkal rendelkezik mint Magyarország?
Link: [link]
A táblázat szerint Macedónia 6,8 tonna aranytartalékkal rendelkezik, míg Magyarország "csak" 3,1 tonnával, de ott van még például Szlovákia 31,8 tonna, Fehéroroszország 38,5 tonna, Bulgária 39,9 tonna, Románia 103,7 tonna. Magyarország miért "csak" ekkora arany tartalékkal rendelkezik, amikor nálunk kisebb országok 10x-er annyi, vagy 50x-er annyi aranytartalékkal rendelkeznek.
Nem tökmindegy?
Nekünk meg valutatartalékunk van.
Amíg Vikike le nem nyúlja...
Nem lehet esetleg, hogy az ok pusztán olyan prózai, hogy nálunk picit kevesebb az aranylalőhelyek és aranybányák száma?
Európa a világ aranytermelésének mindössze 1,2%-át adja.
Ennek Szlovákia 0.8%-át, Bulgária 15,8%-át, Románia 1,9%-át, Fehéroroszországról nem volt türelmem adatot keresni, mert túl sok cikket kellett volna átnyálaznom (valószínű, hogy nem keveset termelnek).
Magyarország és az aranybányászat kapcsán a tiszai ciánszennyezést és a középkori aranybányászatot dobta fel. Ez sejteti, hogy ma mennyit bányászhatunk...
Azért, mert Surányi volt oly kedves, és eladta szinte az összes aranyunkat a '90-es évek elején. Akkor még 65 tonna volt!
Mondván: az arany nem kamatozik. Valóban nem, de értékálló, sőt, folyamatosan megy fel a világpiaci ára. Továbbá az egyetlen valódi fedezetét jelenti a bank pénzének, amelyik államnak nincs aranya fedezetül, az gyakorlatilag vagyontalan.
Persze Surányit ez nem érdekelte. Jól megszedte magát, amiben segítették még az Offshore számlák is. Most meg bíróság előtt áll.
Előző, ez amit írsz, nagyon sántít:
". Valóban nem, de értékálló, sőt, folyamatosan megy fel a világpiaci ára."
Nem, 1990 után az arany hatalmasat zuhant, és 2001-ig abba sem hagyta a zuhanást. 2006-ban jutott el az arany árfolyama, hogy annyit érjen egy uncia arany, mint 1990-ben. Szóval Simor lépése miatt az ország tartaléka megúszta a csökkenést, sőt, sokszorozódott azóta, mivel kamatot kaptunk rá.
Az aranytartalékra való támaszkodás elmaradott, 19. századi látásmód, nem véletlen, hogy manapság országok csak válságok idején vásárolnak fel aranyat, mert félnek a valuták gyengülésétől.
"Továbbá az egyetlen valódi fedezetét jelenti a bank pénzének, amelyik államnak nincs aranya fedezetül, az gyakorlatilag vagyontalan."
Tényleg? Szóval szerinted 34 milliárd USD tartalék az a vagyontalanság? Akkor rohadt gazdag lehetsz.
"Jól megszedte magát"
Gazdagnak lenni mióta bűn? Mellesleg miért van bíróság előtt, erről lemaradtam?
"nem véletlen, hogy manapság országok csak válságok idején vásárolnak fel aranyat, mert félnek a valuták gyengülésétől."
- Valóban nem véletlen. Ugyanis ők is tudják, hogy bajban az arany az egyetlen, aminek valódi, biztonságot nyújtó értéke van.
"Továbbá az egyetlen valódi fedezetét jelenti a bank pénzének, amelyik államnak nincs aranya fedezetül, az gyakorlatilag vagyontalan.
-> Tényleg? Szóval szerinted 34 milliárd USD tartalék az a vagyontalanság? Akkor rohadt gazdag lehetsz."
- Tudod, az 1946-os hiperinfláció után mit vehettél egymilliárd pengőért? Egy fél kenyeret.
Ekkor jelent meg a valaha volt legnagyobb címletű bankjegy is, a 100 millió billió pengős.
Mert a pénz önmagában ÉRTÉKTELEN, ha nincs mögötte fedezet, a legjobb fedezet pedig mindig is az aranykészlet volt, és lesz is.
"Jól megszedte magát
-> Gazdagnak lenni mióta bűn? Mellesleg miért van bíróság előtt, erről lemaradtam?"
- A módszereket lehet kifogásolni... Az MNB nem azért lett őrá bízva, hogy lefölözze, és meggazdagodjon belőle.
Ezt meg kifelejtettem, szemléltetésül:
Ennyit ért a pénz 1946-ban. Az utcán seperték, mint a szemetet. Hisz az is volt...
"Mert a pénz önmagában ÉRTÉKTELEN, ha nincs mögötte fedezet, a legjobb fedezet pedig mindig is az aranykészlet volt, és lesz is."
Ja, kár, hogy ez nem igaz.
Ha ilyen értéktelen, akkor légyszíves utald át nekem azt az értéktelen papírköteget, amit a fizetésednek hívsz. Adhatom a számlaszámot?
Szóval mert a rossz gazdaságpolitika elrontotta a pengőt, akkor már rossz is, ha nincs aranyfedezet? Mondd ezt a többi százvalahány országnak, akik meg sosem rontották így el.
"Az MNB nem azért lett őrá bízva, hogy lefölözze, és meggazdagodjon belőle."
Mikor fölözte le, és gazdagodott meg belőle? Nem akarlak kiábrándítani, de ott ő csak fizetést kapott, nem részesedést... a jegybank nem kereskedelmi bank...
"(USD), ami 100 év alatt 98 % -ot veszített az értékéből."
Igaz, hogy 100 év alatt 500%-ot kamatozott, de ez ne is izgasson... Végülis számolni tudni kell(ene).
Úgyhogy ha 100 éve betettél volna 1 dollárt egy amerikai a bankba, akkor a kamatos kamatokkal és az inflációval együtt ma jócskán többet érne a pénzed, mintha ugyanezt aranyban tartottad volna...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!