Miért lett szegény ország Magyarország?
Mert egy jó adottságú szocialista országot átalakítottunk gyarmati szintű gazdasággal rendelkező kapitalista, illetve a kapitalistákat kiszolgáló országgá!
Gyakorlatilag mindent elosztogattunk amink volt és semmit nem csináltunk a saját érdekünknek adottságunknak megfelkelően. Szétprivatizáltuk az országot roham tempóba, ahelyett hogy lassabban de egy magyar közepet kialakítva tettük volna. Nem a magyar kitörésipontokra öszpontosítottunk hanem hogy az olcsó munkaerővel becsábítsuk a nyugati nagytőkét. Nem mintha a nagytőkével baj lenne, csak mindennek meg van egy gazdaságban a helye és szerepe. De az nem lehet a cél hogy mindent a nagytőke kedvének és érdekeinek ajáljunk oda.
Mit értünk el?
Alig van tőkejövedelmünk
Nics érdekérvényesítőképessége a munkaerőnek
Nincs fogysztása a társadalomnak
A kereskedelmünk gyakorlatilag kihalófélben így nem marad az országban a megtermelt jövedelmünk
A feldolgozó iparunk szinte lenullázva, így beleszólásunk nincs az alapanyagokba és a termékekbe = a termelő szféra bedarálva
Az exportunk javát a nyugati multik adják, amire semmi rálátásunk
Az impotunkban már az élelmiszerek is jelentős részt tesznek ki, ami katasztrófa
Az Eu folyamatosan ojan szabályokat alkot ami egyre csak lejjebb nyomja a gazdaságunkat
Stb stb
Mindent összevetve,még az is csoda hogy talpon vagyunk!
"A kérdés az, hogy leszünk-e még szabadok vagy már elfáradtunk?
Ez számodra kérdés?
Magyarország nem szegény ország, nézz csak körül, mennyi mindenünk van. (utak, infrastruktúra, egészségügy, oktatás, stb)
Etiópia az például szegény ország.
Tudom, hogy nem ide tartozik, de nem bírtam emellett elmenni szó nélkül:
"Mit kaptunk cserébe? Osztrák megszállást"
Ezt úgy bírom, hogy mindig Európa magyarellenességével jönnek, mintha Európa egy egységes valami lenne. Tehát az osztrák megszállást is egész Európa nevében tették a sógorék, nem?! Az igazság viszont az, hogy egészen a mai napig és dilettáns kormányig Magyarországnak nagyon jó kapcsolatai voltak az európai államokkal.
„Hogyan jutottunk idáig, hogy az emberek több mint 80 százaléka számára a szabálysértő magatartás a természetes? Hegedűs András, akire 1956-ban a szovjet csapatok behívásának szerepét osztották, később egy szociológiai előadásában egyértelműen azt állította, hogy a kommunista rendszer tudatosan alkotott és tartott fenn olyan törvény- és szabályozórendszert, amit lehetetlen volt betartani. Ez arra adott lehetőséget a diktatórikus rendszer számára, hogy mindenkit rajta kaphasson törvényszegésen, és a rajtakapás vagy „félrenézés” csak a hatalom kénye-kedvén múlhasson. Ez a berendezkedés teremtette meg a cinkos összekacsintások országos hálózatát: ha a hatalom elnézi a kis szabálysértéseket, senkinek ne legyen erkölcsi alapja a súlyos jogsértések firtatására.
Mi történt a politikai rendszerváltás után? Átnéztük-e a teljes jogrendszert ebből a szempontból? Egyáltalán nem, ma is olyanok a törvények és szabályok, amelyek a vállalkozók túlnyomó többsége számára egyszerűen nem teszik lehetővé a jogkövető magatartást, hiszen akkor menthetetlenül tönkremennének. Pontosan ezért nem beszélhetünk még ma sem valódi rendszerváltásról, hiszen megmaradt a diktatúrára jellemző kettős mérce és az anómiát erősítő, társadalmi tőkét, kölcsönösséget, bizalmat romboló jogrendszer. Az állam oldaláról a jogszabályok áttekinthetősége alapvető követelmény volna. Ma a jogi környezet annyira áttekinthetetlen, folytonosan változó, hogy emiatt is szinte lehetetlen a jogkövető magatartás. Ráadásul amennyiben a jogszabályokat nem sikerül megváltoztatni, ezt rendeletekkel teszik meg. Így olyan, a jogrendszerbe vetett bizalmat aláásó helyzet alakult ki, amelyben szinte mindenkit jogsértőnek lehet nyilvánítani, miközben a nagy állami cégek gyakran alapvető kötelezettségeiknek sem tesznek eleget. Ez a helyzet továbbra is az önkényuralmi berendezkedés állapotát tartja fenn, amikor bárki bármikor fenyegetettnek érezheti magát. Ennek a helyzetnek a megváltoztatása a jogalkotók alapvető feladata volna. A kölcsönösségnek, az egymás segítésének ez a teljes hiánya a másik oldalról ellenállást, lehetőségek szerinti szabálykerülést eredményez, ami a társadalmi tőke erodálódásával kapcsolatos legsúlyosabb ördögi kör. A társadalmi tőke mutatóinak erősödése jelezné leghatékonyabban, ha sikerülne ezt a kóros helyzetet visszafordítanunk.”
Forrás:
Mert a rendszerváltás után mindent eladtak.Az üzemeket, munkahelyet, mindent.Most már az ember is árucikk (lásd közmunka).Ráadásul a magas árak és adók által az emberek utolsó bőrét is lenyúzzák.Ilyen a sáskajárás.
Egyetlen társadalom sem állja meg hosszú ideig a helyéét, amely a kizsigerelésen alapul.
Igazuk van azoknak, akik szerint Magyarország nem szegény. A világ négyötöde irigyelné a magyar életszínvonalat. De még Tiranából vagy Szkopjéből nézve is, Budapest maga a megtestesült jólét :)
Egyébként a negyven évi szovjet megszállás és annak következtében a létező szocializmus valósága volt az, ami leszakította Magyarországot az európai fejlődés útvonalról.
08:44
"Mert a rendszerváltás után mindent eladtak."
Nem lehetett volna nagyon mást csinálni. Egy versenyképtelen, leamortizálódott iparszerkezetet örököltünk, amelyet piaci alapon nagyrészt nem lehetett fenntartani, amit meg lehetett, azt korszerűsíteni, fejleszteni kellett, a csődbe jutott Magyarországnak viszont erre nem voltak forrásai.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!