Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy az...

Mit szóltok hozzá, hogy az IMF egyik feltétele lenne az egykulcsos adó megszüntetése?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 19:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
44%
#18: Egyébként nem a szuperbruttó, hanem az adójóváírás kivezetése miatt jártak rosszabbul az alacsony keresetűek.
2012. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
A sok marha azt hiszi, hogy az IMF az adókedvezményt is vissza akarja állíttatni majd ebben a helyzetben, pedig egyáltalán nem! :))
2012. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
40%
Ebcsontnál a pont. :)
2012. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 asmosys ***** válasza:
100%

Imadlakemese

Milyen igazságokon rugózol?

Egyszerű matek. Nincs egy olyan % ami kiszolgálja az államháztartás igényeit, és ezek mellet nem taszítja élhetetlen helyzetbe az alacsony bérűket. Akkor jön az, hogy attól kell kicsi extrát kérni akinek van. Ezt Én nem veszem sértésnek.

Egyébként ha már igazság, Nekem fizetés arányában egyjegyű és elég alacsony szám fejezi százalékban pl a rezsit, míg másoknál akár 60-70% is simán lehet. Leírva lehet hogy úgy tűnik mindenki ugyanannyit fizet az jó, ugyanakkor társadalmilag nem helyes. Nem árt tudni hogy ha széles rétegek kerülnek anyagilag szorult helyzetbe, az idővel /ez lehet elég rövid is/ hatással lesz azokra is akik most jobban keresnek. Elhiszed most, vagy megtanulod akkor?

2012. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
36%

"Nincs egy olyan % ami kiszolgálja az államháztartás igényeit, és ezek mellet nem taszítja élhetetlen helyzetbe az alacsony bérűket."


Bezzegország Szlovákiában miért sikerült? Én tudom a választ, de vajon te is?

2012. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként a szegénység externális hatásairól nem kell kiselőadást tartanod, de ettől még nem lesz igazad. Összességében szociális problémákat nem adórendszeren belül kell megoldani, hanem célzottan transzferezni.


Ja, arról még nem is beszéltünk, hogy Magyarország 1,5 millió (kamu) minimálbéres országa.

2012. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 asmosys ***** válasza:
100%

Imadlakemese

Itt és most nincs. Más ország nem érdekel. Az meg régen rossz ha példa országok működéséből egy részletet emelnek ki, amik magában más gazdasági és társadalmi környezetben életképtelenek.

Ezt meg Én tudom. :))

2012. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
81%

A kapitalizmus nem egy túl humánus rendszer, az én nézeteim szerint az államnak kell ellensúlyozni ezeket a dolgokat.

A társadalmi különbségeket csökkenteni kell és nem növelni. Felesleges a tanulás dumával jönni mert tanulni sok esetben jobb mint dolgozni, és nem is mindnekinek van rá lehetősége.

Persze a felelősség vállalást meg kell fizetni, egy orvos munkája többet ér mint egy péké. Keressen 3szor annyit de ne 13szor. Ha valamiből finanszírozni kell a közös dolgokat akkor vegyük el attól akinek kevésbé fáj, ha én vagyok az akkor tőlem.

Az 1kulcsos adó egy igazságtalan marhaság és az ország a jelenlegi helyzetében akkor sem engedhetné meg magának ha jó lenne.

2012. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó: tökéletesen egyetértek Veled!
2012. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
#27: Épp ezért nem Svédországot, vagy Franciaországot emeltem ki, hanem egy régiós versenytársunkat, aki minden szempontból rendkívül hasonló hozzánk. Ja, egy dologban különbözik: jóval alacsonyabb az állami redisztribúció. Ez tudjuk, hogy mit jelent. Mi lenne, ha ezt a problémát oldanánk meg?
2012. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!