Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy az...

Mit szóltok hozzá, hogy az IMF egyik feltétele lenne az egykulcsos adó megszüntetése?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 19:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 Sz1u ***** válasza:
83%

Helyeslem!


Bár így egy kicsit még Orbán malmára is hajtják a vizet (mivel szerintem ő is tudja, hogy baromságot csinált). De így könnyen mondhatja, hogy az Unió nyomására kellett visszaállítani! Miközben ő is már rég visszacsinálta volna, csak hát ugye a presztízs...

2012. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Én is helyeslem! Nehogymár mindig a gazdagok járjanak jól!
2012. jan. 19. 19:04
 3/68 anonim ***** válasza:
82%
Örülnék neki, az ilyen szakmailag elhibázott és társadalmilag igazságtalan lépéseket minél hamarabb vissza kell csinálni. Növeli a társadalmi különbségeket és hatalmas lyukat üt a költségvetésben.
2012. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
83%

Ha Orbán Viktornak lett volna esze - amikor az ország sz@rban van - nem ígéri meg és nem vezeti be a gazdagokat támogató egykulcsos rendszert. Sajnálatos, hogy IMF-nek kell erre felhívni a figyelmet, amikor a Fideszben nagyon sok gazdasági szakember van.

Támogatom, fizessen a sok naplopó gazdag banda! A szegényeket hagyják élni, legalább.

2012. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:
Jól mondjátok! Megy a zöld mancs :)
2012. jan. 19. 19:14
 6/68 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem, hogy miféle gazdagokról beszéltek? Azért tart itt az ország, mert egy 250-300 bruttót kereső diplomás már gazdagnak számít a szemetekben. Ők jobban jártak az egykulcsos adóval, az alacsonyabb jövedelműek pedig nem jártak rosszabbul. Miért fáj ez nektek? Dögöljön meg a szomszéd tehene?


De terelhetjük más síkra is a dolgot:


Miért fizessek én arányaiban(!) több adót (hiszen összegszerűen nyilván többet fizetek), mint te, csak azért, mert jobban keresek? Ti csak abból tudtok kiindulni, hogy aki jól keres, az nyilván lop is? Mi van, ha a fél életemet áttanultam, és van 3 jó diplomám? Meg nyelvtudásom, gyakorlatom? Nekem nem jár ezért valami pluszban?


A következő sík: az adóért cserébe az állam közvetett ellenszolgáltatásokat nyújt. Statisztikai tény, hogy ezeket az állami szolgáltatásokat az alacsonyabb jövedelműek nagyobb arányban veszik igénybe, mint a "gazdagok". Tehát ezen logika mentén nekik bizony több adót kéne fizetniük, mivel több szolgáltatást is kapnak.


Akkor hol is az igazság?

2012. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
53%
Arról meg ne is beszéljünk, hogy hosszú évekig mindenki az egykulcsos Szlovákiával példálózott, mint bezzegország. Most, hogy itt az egykulcsos rendszer, mindjárt visszasírják a progresszívet. Akkor döntsétek már el, hogy mit akartok.
2012. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 doboszoli ***** válasza:
80%

Én már eldöntöttem, mit akarok.

Nyugalmat, létbiztonságot, európai szintű életet.

Mert erre kaptak felhatalmazást,(és vállalták el), nem másra.

Vagy legalább az erre való törekvésre utaló jeleket.

Tudom, most jön a kedvenc szövegem, hogy ne a kormánytól várd a sült galambot. Nem várom. De azt elvárom, hogy az általam megfogott galambot ne vegye el!

2012. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
42%

"Nehogymár mindig a gazdagok járjanak jól!"


1. Az egykulcsos adó a legigazságosabb rendszer, ami létezik. Minden ember egyenlő, tekintettel a vagyoni helyzetre is. Most mindenki 16%-ot adózik, ez így igazságos. A többkulcsos rendszer viszont egy pozitív diszkrimináció az alacsonyabb jövedelműek felé.

A gazdag így is többet adózik, de most legalább ARÁNYOSAN.


2. A "gazdagok" 40 évig szívtak.

2012. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
68%
Most kivételesen egyetértek az ájemeffel.
2012. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!