Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor Jobbikosokkal vitatkozo...

Amikor Jobbikosokkal vitatkozom, miért van az, hogy alapvető fogalmakat meg kell nekik magyarázni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 21:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
bocsánat a filozófiai visszavonom
2011. dec. 14. 22:20
 12/64 A kérdező kommentje:

"Ki a jobbikos? Aki tagja a Jobbik nevű pártnak, vagy aki velük szimpatizál? "


Mivel a GYK-n vagyunk így azokról beszéltem, akik itt az oldalon Jobbikot támogatják, mellette érvelnek.


De úgy látom te is igazolod, hogy miért jogos a kérdésem, ugyanis megint meg kellett magyarázni egy tök egyértelmű fogalmat...

2011. dec. 14. 22:22
 13/64 A kérdező kommentje:

"Csak másképp látnak dolgokat, amik szerintük jók vagy sem, idővel úgyis kiderül."


itt nem arról van szó, hogy ki hogyan lát mit.

Azt már írtam, hogy ezért vitatkozunk, de úgy nehéz, ha folyton tisztázni kell, hogy egyes fogalmak alatt ugyanazt értjük-e.

2011. dec. 14. 22:23
 14/64 anonim ***** válasza:
43%

Egyáltalán minek állsz le vitatkozni egy Jobbikossal?

Egy tapírnak sem kezded magyarázni az atomhasadás módját...

2011. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán minek állsz le vitatkozni egy Jobbikossal? "


mert őt is embernek tekintem és kíváncsi vagyok arra, hogy mi az álláspontja.

2011. dec. 14. 22:28
 16/64 anonim ***** válasza:
84%
Igyekeztem közérthető példát felhozni, amit talán olyan ember is elfogad, aki kizárja, hogy egyenlő félként kezeljen egy olyan embert (és akkor a politikát hozom fel, hogy ne gondolja mellébeszélésnek), aki más pártra szavaz egy olyan téma kapcsán, amivel nem ért egyet. Még jobban lesarkítva: Miért van az, hogy egyes emberek nem tudják elfogadni, hogy valaki nem ért velük egyet? És ennek kapcsán, miért kezdenek el általánosítani?
2011. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
76%
ahelyett, hogy feltettél egy olyan kérdést, amire nincs válasz, miért nem tetted fel mondjuk azt a kérdésedet, amivel nem jutottál előrébb a beszélgetőpartnered "értelmi hiányosságai" miatt?
2011. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
72%
A kérdésed annyira általános, hogy hidd el az ember többsége párttól függetlenül, nem tudná eldönteni, hogy te ez alatt kiket értesz jobbikosoknak. Mivel, nem gondolatolvasóak. Attól, hogy válaszolsz egy kérdésre, amit feltettek, még nem fogalmakat kell megmagyaráznod, csak elmondod, a véleményed, hogy szerinted az adott dolog mit jelent..
2011. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
80%

Hogy is van ez?


Mert szerintem azoknál ostobább ember akik az elmúlt 21 évben regnáló politikai erőkre szavaz, talán az univerzumban sincs. Illetve lehet hogy nem csak 8 agysejte van az illetőnek, de akkor erősen mazoista.


Ugyanis az elmúlt 21 év, kifejezetten káros volt az ország és a társadalom számára. Talán néhány újgazdag, vagy a korruptcióból megtollasodott csalótól eltekintve, mindenkinek beszűkültek a jövedelmei.


Vicc az egész, és sok vicc ember akik azokat akarja degradálni, akik nem az elmúlt 21 év, jólláthatóan téves irányába akarnak elindúlni a jövőben.

Sőt, már már az egysejtű sem képvisel ekkora balgaságot, hiszen ha valahol nem megfelelő a közeg a számára, még az is igyexik ellenállni. Nem úgy a rendszerváltó pártokra szavazó magyar, aki annyira tompa agyilag, hogy a reflex szerű nemetmondás sem lehetséges a számára, miközben minden egyre rosszabb ebben az országban.

2011. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
60%

"kíváncsi vagyok arra, hogy mi az álláspontja."


Mégis mikor az álláspontját hallod mellébeszélésnek titulálod, csak mert számodra esetleg nem érthető, de te abba kötsz bele, hogy valakinek nem egyértelmű, hogy egy általánosnak hangzó kérdésben egy ma már általánosan használt kifejezés alatt te konkrétan mit gondolsz. Szituáció kérdése, hogy ki mit ért Jobbikos alatt és mivle ez egy internetes oldal, ahol téged nem ismernek, honnan tudjuk, hogy nem most vagy először az oldalon, hogy te kikkel vitatkozol itt stb.. Mivel ezekkel nem vagyunk tisztában elég reális, hogy azzal sem, hogy számodra a Jobbikosok jelen helyzetben az oldalon lévő Jobbikosokat jelentik. Ha kíváncsi vagy mások álláspontjára, szólj hozzá anélkül a lenézés nélkül, ami miatt azt hiszed ha valaki kérdez valamit tőled, mert kétértelműen fogalmazol, akkor annak már magyaráznod kell, mert te vagy az okosabb..

2011. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!