Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor Jobbikosokkal vitatkozo...

Amikor Jobbikosokkal vitatkozom, miért van az, hogy alapvető fogalmakat meg kell nekik magyarázni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 21:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert érzelemből politizálnak.
2011. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
38%
Azért, hogy hülye kérdéseket tudj itt feltenni.
2011. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
75%
Én is szeretem hallani mit tart más ember alapvető fogalomnak, mert sajnos a többség csak általánosít, mint Ön, kedves kérdező. Inkább magyarázzon el alap fogalmakat, amikkel én magam is tisztában vagyok, aztán talán fel lehet hívni rá a figyelmét, hogy gyakran egy fogalom két eltérő jelentéssel bír, ha más szemszögből közelítik meg a dolgot..
2011. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

ma 22:02


szeretném, ha már ennyire jól értesült vagy, ha megvilágítanád, hogy miért hülye ez a kérdés?


mert anélkül csak a te válaszod volt itt fölösleges, nem témába vágó.

2011. dec. 14. 22:05
 5/64 A kérdező kommentje:

"hogy gyakran egy fogalom két eltérő jelentéssel bír, ha más szemszögből közelítik meg a dolgot.."


Más vitatkozni egy fogalom vagy irányzat stb. helyességén, hasznosságán, igazságtartalmán és más teljesen különböző dolgot érteni alatta.

2011. dec. 14. 22:06
 6/64 anonim ***** válasza:
79%
Mi értelme vitatkozni?
2011. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:

ma 22:10


mi értelme politizálni?

2011. dec. 14. 22:11
 8/64 anonim ***** válasza:
82%
Ha egyszer nem ért Önnel egyet. Sajnos néha rá kell döbbennie az embernek, hogy vannak különböző felfogású emberek. Ettől ők még nem ostobábbak. Sosem néznék le egy budhista vallású embert, mert nem érti meg az én Istenemet. Attól még tudja mi az, hogy isten, de neki az a fogalom egész mást jelent, mint nekem.. Hogy miért? Mert eltérő nézőponton vagyunk. Ettől még nem fogok feltenni GYIK-re egy kérdést, hogy miért van az, hogy a budhistáknak alapvető fogalmakat meg kell magyarázni.. Hiszen a válasz egyértelmű, mert ők másban hisznek. Ha az emberek egy része nem egyből megvetéssel kezdene el egy vele nem egyetértő emberrel vitatkozni, talán a vita is kultúrált módon zajlana és meglepődnének rajta, hogy attól, hogy valaki nem ért egyet velük még értelmes ember.
2011. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
89%

szeretném, ha már ennyire jól értesült vagy, ha megvilágítanád, hogy miért hülye ez a kérdés?


Azért hülye, mert semmi nem derül ki belőle. Ki a jobbikos? Aki tagja a Jobbik nevű pártnak, vagy aki velük szimpatizál?

Alapvető fogalmak. Kinek mik azok. Egy szakembernek nyilván a szakmájában alapvető az, ami egy laikusnak nem alapvető. Én sem tudok alapvető fogalmakat pl. az orvostudományban, de ha valamiért utána kell járni, akkor nyilván utána kell olvasni vagy szakembertől megkérdezni.

A politikában amúgy sincsenek olyan dolgok, amik alapvetősége az egyes pártszimpatizánsoknak ugyanazt a jelentéstartalmat hordozná. Ha te lmp-s vagy, vagy más (nem érdekel), akkor hiába hiszed azt, hogy meg kell magyarázni nekik azokat a szerinted alapvetőnek tartott fogalmakat, úgyis csak időpazarlás. Azért, mert valaki a Jobbikkal szimpatizál vagy másikkal, még ne gondold azt, hogy ők tudatlanok. Csak másképp látnak dolgokat, amik szerintük jók vagy sem, idővel úgyis kiderül.

Ja, nem érdekelnek a pártok, nem szimpatizálok egyikkel sem, nem szavazok egyikre sem, mielőtt beskatulyáznál valahová.

2011. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

ma 22:17


jó jó, ez mellékszöveg

nem vallásról beszélünk, ugyanis politikatudományi, filozófiai, gazdasági, pszichológiai fogalmak nem olyanok, mint a vallás.

2011. dec. 14. 22:20
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!