Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diploma adó a nem államisokr...

A diploma adó a nem államisokra is vonatkozna?

Figyelt kérdés
Aki fizetősön van, annak is perkálnia kéne?
2011. szept. 10. 20:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
100%

Nincs építészből túlképzés - legfeljebb minimális ! Már írtam, hogy munka nincs, mert begyűrűzött a válság.


Mérnökből és orvosból baromira nincs az országban túlképzés. Ne vicceljünk már..

2011. szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:
Építészből nincs túlképzés. Csak most ideig áll az építőipar.
2011. szept. 10. 22:51
 43/71 tetro ***** válasza:
62%
én kb tíz éve érettségiztem. tudjátok mit láttam felső oktatásban? először is annyi kiskapu van a felvételi rendszeren, hogy akárhová be lehet jutni állami helyre bárkinek. társadalomismeret érettségire ugyanannyi pontot adnak, mint egy törire mondjuk :D egyszer majd nézzetek rá, hogy néz ki egy ilyen írásbeli. a szomszéd kissrác tíz éves, 90%-ot ő is elérne rajta. a nyelvvizsgákat 100%-os emelt érettséginek számolták be, legyen az bármilyen középfokú... mondom, csak az nem megy állami helyre, aki nem akar, vagy nem figyel. a pszf-n küzdöttem sokat. főleg, hogy már mellette sokszor napi 12-14 órákat dolgoztam. voltunk vagy 800an az évfolyamon. ebből 700nak semmi keresnivalója nem volt a felsőoktatásban. egyszerűen a képességeik alapján nem voltak odavalóak. én meg már tudtam a második év felénél, hogy soha sem akarok pénzügyekkel foglalkozni. puff, fizetett nekem az állam háromésfél évet. kommunikáció szakot már csak szórakozásból kezdtem el. na ott aztán senki nem akar semmit kezdeni se a diplomájával se magával. puff, megint három év. ja, tudtátok, hogy nincs nyilvántartás, hogy hány állami fél évet használtál fel más iskolában? egy papírra ráírod, hogy eddig egyet, és gratulálok, akkor nálunk van még hét. a fotós képzést se fizettem, bizonyos kor alatt ingyen van. azt hiszem, eddig az hozta a legtöbb hasznot a konyhára, de már rég nem használom azt sem semmire. az elektronikus sajtó képzés fizettem. két éve, volt is haszna, de nem abból élek. mennyibe kerültem az államnak? kib@szott sokba. mi értelme volt? én jól szórakoztam köszönöm, amúgy semmi.
2011. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokan kihasználták , hogy nincs adminisztrálva, hogy kinek hány elhasznált féléve van - mert fejkvóták voltak csak, szóval az egyetem csak azt jelentette be, hány fő hallgatója van, nevek nélkül.De néhány éve már van OM azonosítója mindenkinek, szóval ennek vége.
2011. szept. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
100%
Ez a probléma ismerős, hogy az Ybl fősulin, ahol még építészképzés van a fővárosban (3éves), hasonló a helyzet - talán még a 800-ból 700 is stimmel arányaiban.
2011. szept. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
100%
a hogy - ot ne olvassátok bele, így értelmetlen lett a mondat eleje.
2011. szept. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 tetro ***** válasza:
59%
és én ezzel csak arra szeretnénk rávilágítani, hogy ez így rosszul van de nagyon. persze pontos statisztikák kellenének hozzá, de azt mondom, hogy a felső oktatási helyeknek legalább a fele nem kellene, hogy létezzen. se államilag finanszírozott formában, se fizetősben. vagyis fizetősben úgy, hogy az összes költséges téríti a diák, létezhetne akármennyi, de a jelenlegi tandíj csak hozzájárulás a diák részéről. kommunikáció szakon például minek tanulnak az emberek? mármint komolyan, mi lesz a munkája annak, aki ott végez? rengeteg olyan emberrel találkoztam, aki majd a médiában fog dolgozni. pedig a szaknak és a médiának épp csak árnyalatokban van köze egymáshoz. de túl képzés szerintem az összes btk szakon. a hugom négy szakra jár. mind btk, kettőre lényegében úgy, hogy soha nem megy be órára. mind állami neki most már. a négyből egy sincs ami használható lenne bármire. indológiát tanul könyörgöm. nem akar professzor lenni, nem fog Indiában kutatni, egyszerűen csak érdekli ez, és élvezi, hogy ilyesmit is tanul. három évig, három millió állami forintért. de ha már tanul valaki, pl te építésznek, akkor el kell innen menni. mármint nem úgy gondolom mint Gyurcsány anno, hogy el lehet menni, de nem olyan nagy dolog pár ezer kilométerrel arrébb költözni. jól élsz majd, és ha kellene akkor játszva ki tudnád fizetni az oktatásod költségeit is. amelyik szakma pedig nem piac képes se itt, se külföldön, azt nem kell támogatni. ha meg fizetős lesz, egy idő után úgyse tanulja majd senki sem.
2011. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
100%

Most minden szavaddal 100 %-ig egyetértek.


Egyébként 2 év múlva el fogok menni. Megfogadom Fletó "tanácsát".


Bizony, tudom, hogy válság van és a Fidesz is kényszerhelyzetbe került, de ciki, hogy mindig is ők voltak a fiatalok és a jövőépítés nagy támogatói, most meg

szétszívatják őket. És hihetetlen ostobaságokat követnek el - a felsőoktatási férőhelyek felét én is megszüntetném. Akkor minden gond megoldódna.

ha jólét lenne nálunk, azt mondanám , ugyan miért ne tanulhatna bárki - mindenki kedvtelésből is, de ebben a helyzetben azt mondom, aki oda való, azt támogassák 200 !-kal, aki meg nem, azt ne vegyék fel.

10-15 éve se vették fel őket.

2011. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
81%
200 %-kal
2011. szept. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 tetro ***** válasza:
81%

én saját magamat soha sehova nem vettem volna fel. a harmadik év végi bizonyítványom középiskolában szín kettes volt. kétszer érettségiztem újra összes három tárgyból, meg beszámíttattam a nyelvvizsgákat. jelenleg talán csak orvosira nem vennének fel államira. dolgozni azért kezdtem el 20 évesen, mert rájöttem hogy éhen halok az iskola mellett, az meg nem jó. aztán egy év alatt rájöttem arra is, hogy semmi értelme annak amit tanulok. az hogy politikailag mi van ebben az országban... azért szétverték fél Pestet, mert fletó hazudott (istenem, egy politikus hazudott!), de azt nyugodtan tűri mindenki, hogy a Fidesz az első héten bejelentette, hogy ország csőd van, előtte meg több milliárdért shortoltak, majd két nap múlva közöltél, hogy tévedtek. ilyen Dél-Amerikában sincs, nem hogy Európában. konkrétan azért tesz a kormány nyilatkozatot, vagy valami lépést, hogy hogy abból a saját belső köre lehúzzon egy csomó pénzt a kisbefektetőkről? hát nem tudom mitől kellene lángolni a tv épületének meg a parlamentnek is, ha nem ettől.

az oktatásban meg húsz éve nem történt egyetlen átgondolt lépés sem. a tandíjat is megfúrták egyszerű politikai népszerűség hajhászás miatt. ugyanezt gondolom a vizitdíjról is. és igen, aki tanulni akar, aki egy felsőbb társadalmi osztályhoz akar tartozni, az fizesse meg az árát. kapjon ösztöndíjat mondjuk a legjobb 10%. kapjon 200% ösztöndíjat, hogy dolgoznia se kelljen az egyetem mellett. a többiek viszont húzzanak el dolgozni, vagy vállalják fel az egyetem költségeit. és ebből talán végre megértené a sok frissen érettségizett, hogy az egyetem nem egy hatalmas büfé, ahova bulizni járunk.

2011. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!