Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diploma adó a nem államisokr...

A diploma adó a nem államisokra is vonatkozna?

Figyelt kérdés
Aki fizetősön van, annak is perkálnia kéne?
2011. szept. 10. 20:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
46%
Igen. Minden diplomásra.
2011. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:

Tehát akkor valaki 3szor fizet az egyetem után?

-Egyszer a szülei adója

-Egyszer a félévente 100-150 ezer

-Végül a diploma után adózás


:S

2011. szept. 10. 20:03
 3/71 anonim ***** válasza:
59%
kizárt, szerintem aki költségtérítésesen van, azt nem fejik meg még egyszer
2011. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
27%
Pedig ez lenne az igazságos. Legfeljebb kevesebbet kellene fizetniük. Ők sem fizetik meg a teljes taníttatási költséget,csak egy részét.
2011. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
93%

Hát hogyne....persze marha igazságos. Robotolok rohadt keményen, hogy meglegyen a tandíj, a könyvek ára, az utazás ára...tanulok vért pisálva, hátha átkerülhetek államira.


És még ezek után majd külön adót is fizethetek. Remek. Mondtam már egy másik ilyen kérdésnél is, köszönöm Orbán Viktornak, mert az ilyen húzásokkal éri el, hogy végképp elakarjak húzni örökre ebből az országból.


De hát ha nem tetszik ellehet menni ügye...hát remélem tényleg elmehetek majd

2011. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos válasz erre az, hogy még nincsenek kidolgozva a részletek. Az ötletgazda, Réthelyi miniszter szerint vasárnap tárgyal róla a Kormány.


Ez az egész dolog már nagyon az 50-es évek békekölcsönére hajaz. Kötelező adóként szinte lehetetlen megcsinálni, mert attól még hogy én diplomás vagyok, lehetek utcaseprő, ki tudja azt megmondani, hogy mi az a diplomás munkakör, meg hát nagyon nem mindegy, hol, mikor, mit és mennyiért végeztem. Réthelyi az Infórádióban nem zárta ki, hogy önkéntes felajánlás lesz majd ez csak. Akkor viszont mindenki, aki az állami vagy önkormányzati szektorban dolgozik, kénytelen lesz befizetni, mert egyébként kirúgják, kiüldözik. A békekölcsön is elvben önkéntes volt, csak nem lehetett nem jegyezni.


Elképesztő helyzetben van az ország, ha ilyen ötletek komolyan felmerülnek. Hogyhogy ennyire nincs pénz? Hol van a nyugdíjpénztárakból kirabolt 3 ezer milliárd? Totális csőd a kormány eddigi gazdaságpolitikája!

2011. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
87%
Nyelik a korvaldoknak fizetett segíke a gyaloghíd a stadionok stb.
2011. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
90%
Mármint valakinek félévente 300ezer vagy akár 1 millió.
2011. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
56%

Úgy lenne igazságos, hogy mindenki fizessen. Vagyis inkább az, hogy senki, milyen jogon adóztat végzettség után. Adóztasson vagyon után... ja, hogy akkor neki 1000 Ft-tal kevesebb jut havonta? Hogy meg ne sajnáljam...

Két okból sem igazságos csak az államisokat adóztatni:


1. A költségtérítésesek sem fizetik ki a teljes összeget, csak egy kis részét fizetik meg a taníttatásuknak

2. Aki költségtérítésesre került, magára vessen, nem tanult középiskolában, hát akkor most fizessen. Nehogy már még az járjon jól, aki lusta volt a gimi alatt tanulni?! Röhej... támogassuk a lustákat?!

Szóval nekik sem kell mártírkodni, ép eszű ember nem sajnálja őket.

2011. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
86%
Réthelyi kapja be magának! Nemsokára megszerzem a diplomámat, örülök hogy egy kicsivel többet kereshetek, és elvenné? Hát húzzon a jó francba!
2011. szept. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!