Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diploma adó a nem államisokr...

A diploma adó a nem államisokra is vonatkozna?

Figyelt kérdés
Aki fizetősön van, annak is perkálnia kéne?
2011. szept. 10. 20:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 tetro ***** válasza:
14%
nem, nagyon egyszerű oka volt a pszf-nek. csináltam egy okj-s képzést, ahonnan rengeteg tárgyat beszámítottak. nekem meg munka mellett ez jól jött. a bce jó, sőt jobb, de nem hiszem, hogy bármivel több energiát igényelne, mint a pszf. és sajnos amikor azt írtam, hogy tini vagy, azt nem a korodra értettem. személyeskedni kezdesz, érvek helyett. van egy építész diplomád? miért fájna ezt neked visszafizetni az államnak? hisz az állam pénzéből tanultál, cserébe a többszörösét keresed annak, mint egy szakmunkás. nem értem a problémád.
2011. szept. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:

"hisz az állam pénzéből tanultál"


De az állam pénzét az adófizetők töltik fel. Utána többet keres, így többet adózik. Ezért van állami oktatás.

2011. szept. 10. 22:35
 33/71 tetro ***** válasza:
36%
ki mondta, hogy fizettem tandíjat, a pszf-n vagy az eltén? épp ezt magyarázom, csak a szövegértésed egy tini szintjén van. el lehet lébecolni egyetemeken állami pénzből, sőt ösztöndíjjal és szoctámmal, úgy hogy aztán a képzésedből a társadalomnak baromira nem lesz semmilyen haszna. én ezt nem támogatom. sőt nagyon durvát mondok. aki nem tud havi 30-40 ezer forintot kifizetni tandíjra, úgy hogy megdolgozik érte, vagy hitelből amit majd aztán törleszt, mivel a diplomája miatt sokkal jobb munkája lesz, annak nem kell tovább tanulni. egyszerűen nem éri meg a befektetés. se neki, se az államnak.
2011. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
87%

" miért fájna ezt neked visszafizetni az államnak? hisz az állam pénzéből tanultál, cserébe a többszörösét keresed annak, mint egy szakmunkás. nem értem a problémád."


ÁÁÁÁ


ez szinte fájt, ember. gondolod, hogy én itt, ebben az országban jól keresek ? és hogy a tandíjam egy neveséges összeg ? és hogy a szakmunkások sz.rul keresnek hozzám képest ? Tudod te, mekkora válságban van ma a magyar építőipar ?????????????


Nagyon el vagy tévedve ember.


A BME egyébként elég drága - 300.000 egy félév.

Látsz valahol nagy beruházásokat, óriási építkezéseken Pesten vagy vidéken , amiből az évente csak a BME-n végző 250 ember vígan megél ?(a többieket hagyjuk)


A szakmunkások röhögve háromszor annyit keresnek mint mi, nem tudom, megfigyelted-e. hogy manapság a diplomás a csóró , a szakmunkás után meg kapkodnak, annyit kér el, amennyit nem szégyell és nem nagyon adózik belőle.

2011. szept. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 tetro ***** válasza:
65%
csak sok esetben nem keres többet. mert vagy teljesen haszontalan az amit tanul, vagy mert alkalmatlan rá. ha viszont lenne tandíj, akkor nem lennének tele a btk szakok hozzám hasonló b@nkókkal, akiknek csak a falra kellene még egy elte-s papírdarab is, vagy ne adj isten szeretnének részt venni az egyetemi életbe, vagy mert azt hallották, hogy kommunikáció szakon jók a csajok, vagy mert anyu meg apu szerint nagyon tehetséges és a tévében a helye.
2011. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
100%

"el lehet lébecolni egyetemeken állami pénzből, sőt ösztöndíjjal és szoctámmal, úgy hogy aztán a képzésedből a társadalomnak baromira nem lesz semmilyen haszna."


Ja, mondjuk a BME-sek döntő többsége az nem nagyon kap ösztöndíjat. A legjobbak is csak annyit, mint a falusi fősulin bárki a 4-es átlagával.

:(

2011. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 A kérdező kommentje:
Pont az ilyen felesleges szakokat kellene megszüntetni vagy fizetőssé tenni, mint a kommunikáció.
2011. szept. 10. 22:40
 38/71 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebben úgy látom egyetértünk.

Az okozza a fő problémát,hogy 3-4-szer annyi embert vesznek fel a felsőoktatásba, mint amennyire szükség van és amennyit bír állam bácsi finanszírozni.

Gyerekkoromban ez még nagyon máshogy volt.


És való igaz, a sok tömegszakon 20-30-szor annyi embert képeznek, mint ahányra szükség van.

2011. szept. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 tetro ***** válasza:
54%
akkor építészből túl képzés van. jó persze, ez így demagóg, hiszen mikor elkezdtél tanulni, a válság még nem volt látható, de most is ugyanannyi embert vesznek fel. és ne haragudj, de ha a te diplomáddal kevesebbet keresel, mint egy szakmunkás, akkor a te diplomád jelenleg semmit sem ér. mert ringathatod magad, hogy nem a pénz az értékmérője, de akkor mi? a megbecsülés? az hogy hátba veregetnek a munkanap végén? ja és persze, ez kommunikáció szakos diplomám, még annyit se ér mint a tiéd. tavaly azt hiszem több kommunikáció szakos hely volt az országban (állami), mint előtte bármikor.
2011. szept. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
100%

ja, tetro , még annyit az előzőhöz, hogy mivel a másoddiploma eleve csak fizetős lehet, a családom (és én) félig beledöglik, mire kinyögi nekem a félévenkénti háromszázezreket a Műegyetemre.

Tudod , ki fog emellé még adózni is a két diplomájára.


Az építészirodák sorra zárnak be, a pályakezdő építészeknek már csak alkalmi melóik vannak - azok se szerződéssel, csak úgy szóbeli megállapodás alapján, feketén - szóval nyugdíjuk se lesz belőle.

2011. szept. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!