Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diploma adó a nem államisokr...

A diploma adó a nem államisokra is vonatkozna?

Figyelt kérdés
Aki fizetősön van, annak is perkálnia kéne?
2011. szept. 10. 20:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:

tetro államin vagyok, ne pocskondiázz. Közgáz és főleg a kommunikáció diplomával kitörölheted a segged!

Költségesre azért kerülnek sokan, mert kevés állami helyet finanszíroz a kormány.

2011. szept. 10. 22:17
 22/71 tetro ***** válasza:
48%
ember, te komoly hülye vagy :D a pszf közgáz diploma tavalyi felmérés szerint keresettebb a bce-snél. neked ez mucsaröcsöge? :D elárulnád mit végeztél? az elte kommunikáció szakra évek óta a legmagasabb a felvételi pontszám az ország btk szakjai közül. az a baj, a hozzád hasonló frusztrált tinikkel, (persze azon kívül, hogy nem sikerült felnőniük) hogy ha más véleménye az ő kis naiv elképzelésükbe vág, akkor nem érvelni próbálnak, csak személyeskednek.
2011. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:
Tetro nem értem, miért véded a fideszt és ezt a javaslatát, mikor lehet hogy neked is kell diplomaadót fizetned.
2011. szept. 10. 22:19
 24/71 tetro ***** válasza:
53%
hol pocskondiáztam? és kit? a helyek többsége államilag finanszírozott. ha csak az állami helyeket nézzük, akkor is iszonyatos túlképzés van. pár éve újra érettségiztem társadalom ismeretből emelt szinten. mert láttam, hogy röhej az egész emelt érettségi belőle. pár nap tanulással simán maximális pont. nem mert okos vagyok, hanem mert ez nem szint. te miért nem tetted meg ugyanezt, ha nem akarsz fizetősre járni?
2011. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:
Megint leírom hogy államin vagyok, nem fizetősön.
2011. szept. 10. 22:21
 26/71 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, én nem vagyok tini, van már egy BME-s diplomám (nem BSC, hanem rendes ötéves - építész), csinálom a másodikat, szintén BME-n, de teljesen más karon és tavasszal szeretnék doktorira jelentkezni.

Szóval már rég nem vagyok tini. teszek rá, hogy miben méred a végzettséged értékét - én a belefektetett energiában és a nehézségi fokban. Te meg a belefektetett pénzedben és a "keresletben".

Gondolom, a Corvinust derogált volna elvégezned, hisz a PSZF a menő.

ÉS igen, a kommunikáció szak a bölcsészettudomány csúcsa. Ahogy mondod.

2011. szept. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
87%
Tetro, a társadalomismeretet egybe írjuk.
2011. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 tetro ***** válasza:
43%
mert amikor a tandíjról kellett szavazni, akkor is igennel szavaztam. pedig engem is érintett volna. miért? mert jobb lehetett az oktatás színvonala. meg mert ezzel ki lehetne szűrni mondjuk az ingyenélőket a szakokról. mert a 90% csak azért jár egyetemre, hogy kitolja a gyerekkorát. hogy a szülei támogassák még egy pár évet. jártam fél évet jogra, ott is ez volt, a pszf-n is, az eltéről ne is beszéljek. ahol most vagyok ott nem, de a létszám miatt nem fér bele. ha fizetni kellene, legalább egy részét a tandíjnak, akkor nem így volna.
2011. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy az a legviccesebb az egészben, hogy beíratkozol az összes könnyen összehozható suliba - manapság ugye a közgáz meg a kommunikáció és média szak a menő -, még ki is fizeted az összesen a tandíjat, de még csak használni sem használod egyiket sem.

Hát tudod, ezzel nem villogni kéne, hanem mélyen elgondolkodni rajta.

2011. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a részével mélyen egyetértek, hogy nagyon híg a felsőoktatás, a többivel nem igazán.
2011. szept. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!