Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diploma mellé szakmunkás...

Diploma mellé szakmunkás bizonyítvány - az új stratégia?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallom, és már az én ismerőseim között is van olyan, aki a diploma mellett/után belevágott kétkezi szakma szerzésébe is. Már én is egyre erősebben gondolkodom rajta, mert úgy tűnik, hogy ez egy valódi több lábon állási lehetőség, és egyre többen mint stratégiát alkalmazzák.

Tapasztaljátok ezt a jelenséget, esetleg van köztetek érintett? Jó ötlet lehet?


2011. júl. 9. 18:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most hallom először.

Stratégiának megfelelőnek tűnik, ez valóban "több lábon állás". Ráadásul a "lábak" távol esnek egymástól, ezért stabilabb a rendszer. (Már ha érted a képzavart)

Sajnos azonban lehetséges, hogy így kétféleképpen is lehetsz majd munkanélküli.

Az alapproblémát, a "strukturális" problémát ugyanis ez nem oldja meg.

Mindenesetre koncepciónak nem rossz, ráadásul segít abban, hoyg jobban megbecsüld a "hétköznapi" munkát.

Mármint a saját munkádat, és a másét is.

Én támogatom.

2011. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
36%

Én is sokszor gondolok erre, de két dolog miatt sem akaródzik.

1, Szakmunkásképzésben -tudom hogy bunkón hangzik, nem akarok általánosítani- szinte csak hü.lyék és cigányok vannak, ráadásul az oktatók többségéről is azt hallom, hogy nem jó.

2, Most egyetem mellett mégis hogy tanuljak még szakmát is?

2011. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest, hogy nem akartál általánosítani, meglehetősen sikerült :)

Egyébként igen, kb. ez az általános nézet, ezért is mentünk sokan egyetemre. Nagyon-nagyon sokan olyan szakokra, amelyben nehéz vagy gyakorlatilag lehetetlen elhelyezkedni. Magam is. Mondhatná valaki, hogy mehettem volna mérnökire is, de mit tegyek, a matek és a fizika sem erősségem...

2011. júl. 9. 18:41
 4/29 anonim ***** válasza:
48%

Az OKJ-s képzések pedig nem csak pocsékak, de még drágák is.

Legalább is az, amivel én találkoztam.

Szakmát leginkább gyakorlatban lehet tanulni, de ez helyett sok pénzért, alacsony színvonalon, kockás füzetlapon magyarázzák a "gyakorlati" példákat.

Kellemetlen.

2011. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
57%
Nemrég voltam egy rokonom ballagásán, szakácsként végzett. Az iskolában mindenféle semmitmondó szakmákat tanítottak, az emberek 15-20%-a volt fehér, de abból sem az a fajta, akivel szívesen közösködne az ember... Tehát helyénvaló az általánosítás.
2011. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg a cigányság oldja meg Magyarország munkaerő problémáit.


Ez van.

2011. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 rémuralom ***** válasza:
51%

Tökéletes. A diplomáddal (attól függően, hogy milyen diploma, bár az e csoportba sorolható szakok egyre csak bővülnek) sehol nem fogsz tudni tartósan elhelyezkedni, pláne nem a szakirányodban. Hacsak nincs protekciód vagy óriási mázlid.

Azonban, akinek csak szakmunkás bizonyítványa van, azt manapság sajnos nem igazán becsülik meg. Nem a munkaadók, hanem a közvélemény. Így az ilyen megvetéssel szemben védekezhetsz azzal, hogy te nem azért mentél szakmát tanulni, mert kettes átlaggal csak oda vettek fel, hanem önszántadból, mert a diplomáddal semmit sem értél el.


Úgyhogy nagyon jó ötlet, támogatni tudom. Egyszerűen elfogytak a valódi szakmunkások. A szakmunkásképző iskolák a városok gyűjtőiskolái lettek, ahová a tankötelezettség miatt mindenkit kénytelenek felvenni. Az ilyen kényszeresen felvettek persze nem fogják tisztességesen elvégezni az iskolát, így hiába van negyven ember minden szakmunkás osztályban, mégsincsenek megbízható szakmunkások, szakmájukat igazán értő villanyszerelők, festők, kőművesek - akik pedig mégis vannak, azok lassan nyugdíjba mennek.

2011. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"Akkor tényleg a cigányság oldja meg Magyarország munkaerő problémáit. "


Bár így lenne, mert egyelőre sokkal nagyobb félelem, hogy rájuk ebben nem lehet majd számítani. Pedig kéne hogy lehessen, a többségi társadalom sajnos életképtelenné vált.

2011. júl. 9. 19:48
 9/29 A kérdező kommentje:

"Így az ilyen megvetéssel szemben védekezhetsz azzal, hogy te nem azért mentél szakmát tanulni, mert kettes átlaggal csak oda vettek fel"


Az a nem semmi, hogy emiatt tényleg kisebbségi érzése kell hogy legyen sokaknak. Mondjuk "büfészakosként" körülbelül hasonló megvetésben van már része az embernek.

2011. júl. 9. 19:54
 10/29 anonim ***** válasza:

2010-ben az év során átlagosan a szakmunkás munkanélküliség 12% volt, a diplomás munkanélküliség 4%. Van még kérdés?


"Egyre többet hallom, és már az én ismerőseim között is van olyan, aki a diploma mellett/után belevágott kétkezi szakma szerzésébe is."


Akkor van értelme, ha külföldön akarnak dolgozni.


Régen inkább az volt a divat (pontosabban rákényszerültek sokan), hogy egyetem előtt vagy közben szereztek szakmát. Egyetem után? Ez teljesen értelmetlen, pontosabban a beismerése annak, hogy az illető hiába végzett egyetemet, nem tud semmit.


"ez egy valódi több lábon állási lehetőség"


Az, de mondjuk ha valakinek van egy jogi diplomája meg mellette egy kőműves szakmája, akkor az utóbbit mire fogja használni? (Igaz, a saját házánál jól jöhet)

2011. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!