Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diploma mellé szakmunkás...

Diploma mellé szakmunkás bizonyítvány - az új stratégia?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallom, és már az én ismerőseim között is van olyan, aki a diploma mellett/után belevágott kétkezi szakma szerzésébe is. Már én is egyre erősebben gondolkodom rajta, mert úgy tűnik, hogy ez egy valódi több lábon állási lehetőség, és egyre többen mint stratégiát alkalmazzák.

Tapasztaljátok ezt a jelenséget, esetleg van köztetek érintett? Jó ötlet lehet?


2011. júl. 9. 18:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Kösz, de sajnos a baj már megtörtént"

Milyen szak volt?

2011. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Politológia. Felénél járok, időben és teljesítményben is kb.
2011. júl. 9. 22:35
 23/29 anonim ***** válasza:
Van olyan hely ahol szükség van politológusra?
2011. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Minisztériumoknál, elemző cégeknél, néhány nagyobb önkormányzatnál és gazdasági szervezetnél egy-két fő...

Annyira messze nincs szükség amennyit képeznek.

2011. júl. 9. 22:48
 25/29 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nyugodtan menj külföldre, mert nincsen az a hazafiság, mit meg lehetne enni, és ezzel neked is adódhat gondod.

Amúgy ha külföldön szerzel tapasztalatokat, értékesebb leszel a hazádnak.

Máskülönben a rendszer agóniáját hosszabbítod a saját szenvedésed árán.

Ha holnap mindenki elmenne, aki teheti akkor már holnapután azon gondolkodnának, hogy mi a megoldás.

Így csak később kezdenek dolgozni a megoldáson, miközben neked fogy az életed.

2011. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"A diplomáddal (attól függően, hogy milyen diploma, bár az e csoportba sorolható szakok egyre csak bővülnek) sehol nem fogsz tudni tartósan elhelyezkedni, pláne nem a szakirányodban. Hacsak nincs protekciód vagy óriási mázlid. "


Újabb bullshit. A diploma nem feltétlenül arra való, hogy életed végéig egy helyen dolgozz.

2011. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Van olyan hely ahol szükség van politológusra?"


igen, a közéletben lenne és nem csak párts*ggnyalókra.

2011. júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Annyira messze nincs szükség amennyit képeznek. "


ez igaz, akkor járnak a legjobban, ha elmélyednek valamelyik szakpolitikában.

2011. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Tanulj szakmát! Szakmát azt szeretni kell, ne érezd úgy, hogy kényszerből csinálod.


Az emberek egy része nem azért tanul szakmát, mert újmagyar, vagy kevés intelligenciával rendelkezik. Vannak olyanok akik nem szeretnek könyvből tanulni!

Szeretik a szakmájukat, én is szeretem és nem bántam meg! Magyarországon kiállított szakmunkás bizonyítványt a világ bármely országában elismerik. A magyar szakmunkásoknak igen jó hírük van a világban és megállják a helyüket!

Aki úgy gondolja, hogy a szakmunkás képzésben túlnyomó részt kisebbségi jár az téved !

Ezeknek az emberek egy része még az általános iskolát sem fejezte be.

Ilyenek akiknek semmilyen végzettségük nincs segédmunkások lesznek.

Láttam már diplomás fiatal embert építkezésen árkot ásni, nem is egyet!

Rá bízott feladathoz túlképzettek voltak, de kénytelenek elvállalni, hogy legyen pénzük.

2011. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!