Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diploma mellé szakmunkás...

Diploma mellé szakmunkás bizonyítvány - az új stratégia?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallom, és már az én ismerőseim között is van olyan, aki a diploma mellett/után belevágott kétkezi szakma szerzésébe is. Már én is egyre erősebben gondolkodom rajta, mert úgy tűnik, hogy ez egy valódi több lábon állási lehetőség, és egyre többen mint stratégiát alkalmazzák.

Tapasztaljátok ezt a jelenséget, esetleg van köztetek érintett? Jó ötlet lehet?


2011. júl. 9. 18:07
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Ez konkrétan egy ismerősöm, aki a kommunikáció szakos diplomájával nem tudott mit kezdeni (nem vették fel sehová), megunta, és kölcsönkéregetett pénzből szerzett egy szakmát, kitanult bútorasztalosnak. Azóta is köszöni szépen, dolgozó emberként tölti napjait, és nem érzi rosszul magát.

Nehéz lenne azt mondani, hogy ez az ő helyzetében nem volt egy jó döntés.


Persze tudom, nem volt sehol megírva előre, hogy kapni fog munkát. De úgy látta, bútorasztalos szakmunkásként nagyobb esélye van, mint a közepes kommunikációs diplomával.

2011. júl. 9. 20:41
 12/29 A kérdező kommentje:

Most így visszaolvastam az eddigieket...

Nem azért nyitottam a kérdést, hogy másokat győzködjek az én igazamról (nem önigazolást keresek), csak magam is őrlődök.

Mindenkinek köszönöm szépen az eddigi véleményeket.

2011. júl. 9. 20:46
 13/29 anonim ***** válasza:
57%

ma 19:41


Ha majd megfizetik a szakmunkásokat, akkor lesz belőlük elég és jó minőségű. Amíg nem fizetik meg, addig kevés lesz belőlük alkalmas.


A magas szakmunkás munkanélküliségi ráta azt mutatja, hogy egyszerűen nem igaz, hogy "nincs elég szakmunkás". Pont hogy túl sok van, ezért alacsony a bérük. És mivel alacsony a bérük, ezért akinek egy kis esze is van, nem megy szakmunkásnak.


Az eredmény: van sok szakmunkás, de kevés alkalmas. És ez így is fog maradni, amíg értelmes ember nem megy szakmunkásnak, mert tudja, hogy akkor 80-90 ezret fog keresni, míg diplomás kávékavargatóként a legalacsonyabb beosztásban is 150 ezerről indul, és ezért télen fűtött, nyáron hűtött irodában ülhet, és a térde sem használódik el.

2011. júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

20:41


A kommunikációs diploma konkrétan a legnehezebben felhasználható az összes létező diploma közül.


Ugyanis a nyomtatott sajtó, a tévé és a rádió haldoklik, és miközben sok kommunikátort képeznek, aközben a régiek is folyamatosan vesztik el az állásukat. 10 év múlva a mostani újságírók, rádiósok, tévések nagy része máshol fog dolgozni, mert az internet felszámolja a hagyományos sajtót.


A bútorasztalos meg egy jó kis szakma. Akár elit szakmává is felfejleszthető. Az azonban nyilvánvaló, hogy az ismerősöd példája nem tipikus. A diplomások 99%-a nem komm. szakos, és a szakmunkások nagy része sem bútorasztalos.

2011. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

20:47


53%-os nak ebben az esetben igaza van.

2011. júl. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
A városunkba lévő szakmunkás suliba csak cigányok járnak. Ok nem mind hanem 90%, a többi meg az aki lusta tanulni.
2011. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"Mondjuk "büfészakosként" körülbelül hasonló megvetésben van már része az embernek."


A megoldás ne menjen ilyen szakra. Én keresettebb szakra megyek. Szeretem a matekot így könnyű.

2011. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

"A megoldás ne menjen ilyen szakra."


Kösz, de sajnos a baj már megtörtént :D

2011. júl. 9. 22:29
 19/29 anonim ***** válasza:

Szakmát, vagy sulit is úgy válassz, hogy a külföld legyen a cél.

Majd hazajössz, ha úgylátod érdemes.

2011. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

"Majd hazajössz, ha úgylátod érdemes."

Ha mindnyájan elmegyünk, akik változtathatnánk, akkor SOHA nem lesz érdemes visszajönni. Ezen sajnos el kell gondolkozni. Egyelőre nem szeretném cserbenhagyni a hazámat.

2011. júl. 9. 22:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!