Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy a matekos és...

Támogatnád, hogy a matekos és természettudományos tanárok többet keressenek, mint társaik?

Figyelt kérdés
Ezekből a tanárokból kevesebb van, és "gazdaságilag is hasznosabb" ismereteket oktatnak. Miért ne keressenek akkor többet, mint humán tárgyakat tanító társaik? Mi történne a tanári karokban?
2011. jún. 30. 14:31
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
54%
kapjanak bónusz üdülési csekket, vagy mit tudom én, ami nem fájna annyira a többinek.
2011. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

Nehezebb elvégezni az említett szakokat, de aki jó tanár akar lenni küzdjön meg érte.

Ne keressenek többet.

Szétzilálódna.

(A jó, normális tanárok közül már nagyon sokan nincsenek a szakmában - tisztelet a kivételnek. Akkor keressen többet, ha a munkája "minőségi", nem csak leadja az anyagot, hanem példát mutat, nevel és a gyerekekért van!)

2011. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
28%
Hát én csak a biológia, földrajz, matek, kémia, fizika és a magyar tanárnék adnék többet. A többi (történelem, testnevelés, rajz, stb.) tök fölösleges.
2011. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
73%

A reál tárgyak "gazdaságilag hasznosabbak."

De nem értékesebbek, mint a humán tárgyak.

Ha így gondolkodunk, akkor minden művészet hülyeség.

Mind a humán, mind a reál tárgyak egyaránt hasznosak, és egyformán fontosak.

2011. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
84%
Az idegen nyelv nem hasznos gazdaságilag? Az meg, hogy tudjál értelmesen fogalmazni, például, mindenhez kell, szóval akkor már a magyartanár is...
2011. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
78%
Itt most nem arról van szó, hogy melyik hasznosabb. Azért kell ezeknek több pénzt adni mert ezek hiányszakmák. ()kémia, fizika tanár. Idén 1 fizika tanár végzett az egész országban. Míg magyartanárokból jóval több amiknek egy része nem is talál munkát mert egyre kevesebb az iskola.
2011. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
70%
Én annak adnék több pénzt aki fel tud mutatni valamit (valakit). Mondjuk OKTV győztest, nemzetközi eredményt.
2011. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy idén, vagy tavaly az ELTE-s matek fizika tanárképzés jelentkező hiányában nem indult el!


A "Gazdasági hasznosság" előtt írtam, hogy kevés van belőlük, mégpedig égetően kevés!!!

2011. jún. 30. 15:18
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak akkor, ha nem ilyen bal*aszokat vennenek fel oda, mint amik az utobbi idokben vegeztek. Az oreg tanaraimnak egy se erhetett a nyomaba sem. Persze azok kozott is voltak rossz tanarok, de nem ilyen aranyban. Ja, es az alt. isk. felsotagozatos matektanarom a legjobb matektanarom volt. Annyira jo tanar volt, hogy a parhuzamos osztalyok diakjai is hozza jartak kulonorara, amit ingyen (!!!!) tartott hetente 1x. Ott magyarazta el nekik azt, amit a masik keptelen volt, es nekunk ertelmetlenebbeknek is azt, amit esetleg oran nem ertettunk meg. Nem tortenhetett meg, hogy vki ne tudjon egy masodfoku fuggvenyt abrazolni, vagy mittomen, addig magyarazott, amig a fejedbe nem verte. Ja, es magyartanar vegzettsege volt, es amikor jeletkezett tanarnak a suliba, ahova en jartam, akkor azt mondtak, hogy nekik nem kell magyartanar. De felvettek helyette matektanarnak (!!!), mert azt is kente, vagta. Szoval ezt uzennem az allastalan magyartanaroknak.
2011. jún. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
bocs, magyar tanar es matek tanar
2011. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!