Emlékszel még a Gyurcsányi időkre?
#58 "57 volt a frászt, vagy 200 különadót vezetett be a fidesz.
Elhiszem hogy védened kell a fideszkédet de a tényeket ne hazudd el."
Mindig ez a butaság!
Az új adók bevezetésével párhuzamosan egy csomó más adót meg KIvezettek és csökkentettek.
Hisztizel a chips-adó miatt meg hogy a napelemekre is kell termékdíjat fizetni, miközben az alapvető élelmiszerek jelentős részére már csak 5% az ÁFA és nem 18 vagy 27%. Vagy ahogy bevezették a SZOCHO-t (szociális hozzájárulási adó) úgy egyben megszűnt " a munkaadó által fizetett nyugdíjbiztosítási járulék, egészségbiztosítási járulék és munkaerőpiaci járulék". 2019-től meg beépült ebben az EHO és utána jelentősen csökkent a mértéke a SZOCHO-nak 19,5%-ról mára 13%-ra.
Az adóváltozások nem olyanok, hogy bevezetnek valamit és az szimplán csak hozzácsapódik a többihez, mint ahogy próbálod beállítani.
"Látom fáj az igazság a komcsiknak, hogy aki teheti, az már Horvátországba jár ki melózni mert kétszer akkora a fizetés"
:DDD
40#-re - reakció:
Azt a nagyon durva ellentmondást nem fogadja be az agyam - a jelent illetően, - hogy
1. A nyugdíjkorhatárt folyamatosan tornásszák felfelé, - világos a cél, hogy egy olyan valamire sarcolnak felségjogon és egy egész életen át, amelynek az esélye arra, hogy valamilyen szinten valaha is visszakapja a kirabolt, közel nulla százalék!
2. A munkáltatók ezzel szemben nem tekintenek emberként a 40. életévüket betöltött emberekre, - lehetsz akár "űrhajós kategóriájú" csodabogár is, - ami annyit jelent, hogy az emelkedő "nyugdíjkorhatár" és a 40 éves életkor közötti időszakot lényegében a "semmiben lebegve" vegetálja végig a munkanélkülivé vált emberek 85-90 %-a, akik ezen idő alatt egy dróttal merevített lóf@szt sem fizetnek be, mert képtelenek ezt megtenni a semmiből vagy a könyöradományokból. Tiszta haszon ez a bölcselet, csak még nem tudjuk, kinek!
A feleségem HAT éve nem talál csökkent munkaképességűként munkát, de a nyugdíjkorhatárt még el nem érve - 39 (!) év tisztességesen végi dolgozott munkaviszonnyal a háta mögött - ebben a fene nagy szociális érzékenységű világban. Mi ez, ha nem szívatás? Nem ő tehet arról, hogy a keringési rendszerének betegsége miatt nem végezhet fizikai munkát és ami nem az, olyat meg nem ad neki senki, - hiába szántja naphosszat az internetet!
Tegye fel a kezét, aki nem fásul bele meghatározott idő után egy ilyen szintű kilátástalanságba!
Na ja!
Otthonteremtés devizát soha nem látott "devizahitelből"...
Nyomultak 1000-rel az osztrák bankok (is) - uzsora kamatokat alázó stílusban!
Az egyiknek 240 %-ot fizettem vissza - személyi hitel címén!
Havonta le volt gyártva az újabb és újabb - törvényes úton nem támadható - "indok", hogy miért kell egyre többet és többet visszafizetnem!
Megtörtént. Túl vagyok rajta.
De hitelt soha többé, semmire - és főleg nem a Ráb@szol Banktól!
-Nem is kérdezett semmit az ügyintéző, miután letudtam az összes saram és azonnal megszüntettem minden szálat a néhai bankom irányába.
Ami különösen rosszul esett, hogy több, mint 10 éve voltam ügyfele a banknak és nem hogy kedvezményt adott volna ügyfél hűségre való tekintettel, hanem módszeresen zsigereltek egyre tovább és tovább!
Őszinte leszek: felcsillant a szemem, amikor hírét vettem, hogy magyarországi fiókok egész sorát zárja be ez az útonálló organizmus!
És hogy nehogy már jól érezzem magam: akkoriban elszedték a szolgáltatók a jövedelmemnek nagyjából a felét csak a rezsire - úgy, hogy nem fürdőkádban aludtam a folyamatosan folyatott meleg vízben, - de még csak terrawattos fogyasztású égőket sem égettem 7/24-ben otthon!
Ehhez erkölcsi és jogi támogatását adta az akkori kormány!
#68
A szokásos mese arról hogy mindenért a fidesz a hibás - még ellenzékben is.
1. A devizahitelezés lehetőségét uniós csatlakozási feltételként kellett lehetővé tenni. Hiszen az unióhoz való csatlakozással a magyar és más uniós tagországok állampolgárai azonos jogokat szereztek, akinek meg euróban van a jövedelme az hátrányba kerülne azzal ha scak forint hitelt vehetne fel az országban.
2. 2001-ben fogadták el a törvényt és 2002. elejével lépett érvényben. A kormányváltás ezt követően volt, mivel pedig nem a fidesz maradhatott kormányon a törvényhez tartozó rendeletek elkészítése már az mszp-szdsz kormányzat feladata lett. A fidesz kormánynak 2002-ben összesen 3 parlamenti ülésnapja volt csak februárban, ez nem volt elegendő semmire csak a függő ügyek lezárására abban a ciklusban.
3. A problémát nem a devizahitelek okozták amikről akkor a törvény megszületett, hanem egy akkor még nem létező hitelezési forma, a devizaALAPÚ hitelek. Aminél csak az elszámolás alapja a deviza de sem a hiteles sem a hitelező nem használt hozzá devizát. Pont az volt a baj, hogy az oda-vissza váltások okoztak extrém költségnövekedést, az meg nem volt lehetséges hogy a hiteles fogja a maga devizáját és azzal törlesszen. Azt átváltották az egyik árfolyamon forintra, azzal megtörtént a törlesztés ahol utána a másik árfolyamon visszaváltották devizába. Így sokkal kevesebbet tudott törleszteni mint amennyi devizát konkrétan befizetett a hiteles.
4. a devizahitelezés nem is volt jelen a gazdaságban mérhető számban 2004-ig. Akkor jelent meg amikor a Medgyessy kormányzat eltörölte a támogatott forint lakáshitelezést és a lakáshitelek devizahitel formájában alacsonyabb kamattal jelentek mg a piacon. A sokkal magasabb kockázatról mg nem volt érdeke a bankoknak az érdeklődőket megfelelően tájékoztatni.
5. A fidesz konkrétan még parlamenti felszólalásban is számonkérte az akkori gyurcsány kormányt a devizahitelezés elszaporodása miatt. Ahogyan az európai központi banktól és más eu-s pénzügyi szereplőktől is érkezett figyelmeztetés a kormány felé a növekvő devizahiteles állomány kockázata miatt.
6. a figyelmeztetést a fidesz megpróbálta a médiában is. De lehetett volna az is hogy tévednek és épp azok járnak jól akik devizában vettek fel hitelt. Amíg az euró bevezetését az mszp-szdsz kormány nem tolta el addig nem volt reális a lakossághoz fordulni miatta. Ha a tervek szerint az eurót bevezetik 2007 vagy 2008-ban, akkor a forinthitelesekhez képest jelentősen jobban jártak volna a devizahitelesek. Mivel ez nem történt meg 2008-tól mér a közbeszédben jelen volt a túlzott devizahiteles állomány miatti veszély. A gyurcsány kormány viszont még ekkor is az önkormányzatokat, állami intézményeket a devizahitelek felvételében támogatta.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!