Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emlékszel még a Gyurcsányi...

Emlékszel még a Gyurcsányi időkre?

Figyelt kérdés
Megszorítások, válság, kilátástalanság stb. Hogy élted meg?
jan. 1. 21:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
50%

"Ausztriában kiválóan működik a rendszer, sőt, még adóvisszatérítések is vannak gyerekek után (2000€/gyerek), amellett hogy a családi is 200€/gyerek."


2000€/gyerek = 765740,8huf

200€/gyerek = 76574,08 huf

2 gyerek = 153148 huf

3 gyerek = 229722 huf


Tudod nem tudják értelmezni, forintba átváltás nem megy nekik de itt legalább 12200 a családi (32 euro)

jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
46%

A többkulcsos adóval az a baj, hogy Magyarországon van egy réteg, a bérből élők kb. 5-10%-a, akik keresnek annyit, mint egy átlagos osztrák vagy német, és így meg tudják engedni maguknak a nyugati életszínvonalat. mndenki más viszont szegény, mint a templom egere a nyugathoz képest. Ha a többkulcsos adó célja egy "igazságosabb" társadalom, akkor nem az történne, mint Ausztriában, hogy alapvetően mindenki egész jól él, és a legjobban keresők felhúzzák a legrosszabbul keresőket, hanem az, hogy azt a kevés embert is lehúznánk az átlag magyar szintjére, aki ki tudott alakítani magának ebben az országban is egy normális életet.


Példa: ma mondjuk 2M Ft bruttó egy olyan fizetés, amit még itthon is el lehet érni, de Ausztriában is már egész jónak számít. Gyerekek nélkül számolva ez:


- Ma itthon: 1.33M Ft nettó

- Itthon 2009-es adózási szabályokkal: 1.03M Ft nettó

- Ma Ausztriában: 1.25M Ft nettó


3 gyerekkel:


- Ma itthon: 1.47M Ft nettó

- Itthon 2009-es adózási szabályokkal: 1.05M Ft nettó

- Ma Ausztriában: 1.45M Ft nettó


Vagyis Ausztriában (ill. konkrétan Bécsben) 3 gyerekkel nagyjából ugyan akkora a levonás, mint itthon (!), és gyerek nélkül is csak 6%-al kisebb a nettó, mint nálunk. Ehhez képest a régi itthoni rendszerben brutálisan magasabb lenne az adóteher, 3 gyerekesek esetén közel 30%-al csökkenne a nettó bér.


Azt kérni az "igazságosság" nevében, hogy az osztrák adóterheknél lényegesen magasabb hozzájárulást fizessen az, aki normálisan tud keresni itthon is nem véletlenül nem fog soha sem széleskörú támogatásra találni.

jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
61%
De olyan nem volt, hogy ha túlóráztál és átestél egy másik sávba, akkor attól kevesebb lett a nettót. Egyszerűen matematikailag nem létezhetett. Bérelszámoló voltam abban az időben, álmomból felébresztve kellett tudnom oda-vissza többkulcsos adót számolni. De ugyanígy működött az összes bérelszámoló program, SZJA bevallási program, az adóhivatal SZJA bevallási nyomtatványa is. Nem mondd már, hogy mindenki rosszul tudta.
jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
39%

#21

Almát hasonlítasz össze banánnal.

Vagy inkább tejszínhabot lószarral.

Csak azt nem tudom eldönteni, hogy direkt csúsztatsz vagy ennyire nem értesz hozzá csak nyomod a propagandát.

jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
34%

"De olyan nem volt, hogy ha túlóráztál és átestél egy másik sávba, akkor attól kevesebb lett a nettót. "


Mi van ma ? A megrögzött hazudozók nem tudnak aludni ?

Pont ez volt. Mindenki figyelte hogy mikor kerülne magasabb sávba és onnantól beintett a túlórára mert annyiért már nem érte meg dolgozni.

jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom más hogy van vele, szerintem sokkal nagyobb a kilátástalanság most, mint akkor. Akkoriban tudtad, hogy rosszul élsz, de remélted, hogy lehet jobb. Most elhitetik, hogy jól élsz, miközben látod, hogy nem. De azt is látod, hogy jelenleg ebből a gödörből nincs kiút.
jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
33%

Akkoriban tudtam hogy rosszul élek és reméltem hogy jobb lesz. Aztán hazudtak reggel délben este.

Amikor válság volt akkor a bankmentő csomagot fogadtak el és az emberek helyett a szegény bankok kapták a pénzt.

Most köszönöm jól vagyok. Soha többé Gyurcsányt és a bandáját.

jan. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
72%

"Megszorítások, válság, kilátástalanság"

A baj az, hogy ezek azóta is vannak, csak szebben hangzó kifejezés van rájuk, pl. háborús infláció.

jan. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
81%
Gyurcsány és bandáját éppen én sem kívánom visszatapsolni, de Orbán és bandája még őket is alulmúlja. El kéne már felejteni, hogy csak ebből a kettőből lehet választani.
jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
31%

22-es önmaga paródiája :DDD


Azt mondja, a bérből élők 5-10%-a engedhet meg magának nyugati életszínvonalat.

Majd összegzi, hogy azért nem lesz széleskörű támogatása a többkulcsos adónak a többi 90-95% ember által, mert akkor az 5-10% nem 1,4 hanem csak 1 millát vinne haza :D Milyen rendesek a sokat keresőkkel szemben a keveset keresők, kiállnak értük! :DDD (csak a tanárokért nem)


Már elnézést, de inkább vigyen haza 1,4 helyett 1 millát az orvos, és vigyen haza a bruttó 300ezret kereső pedig 45ezerrel többet, aki ugyanúgy ledolgozza a 8 óráját, sokszor keményebben is, mint akik ennyit keresnek.

Valljuk be, nem a millákat keresők güriznek a legtöbbet a bérből élők között. Az építőipar, szemétszállítás, beteggondozás stb. Egy egész nap cipekedő segédmunkás, vagy kukás nélkül hol lenne a többi ember? Ugyanúgy hasznos munka, sőt cserébe az élettartamuk is kevesebb. De még fizessenek is havi 45ezret, csak az orvos keressen 1 helyett 1,4 millát :D Hát vicc. Olyan egészségügyben, ahol csak magánban vesznek emberszámba egyébként.


Sokkal több a millás keresetűek között a meg nem érdemelt pozíciót bitorló kollaboráns.

jan. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!