Nekünk cigányoknak miért nincs egy erős pártunk? Vagyunk annyian mint bárki más miért nem képvisel minket senki?
#9-nek:
Ezzel nagyon elkaptad a lényeget!
Amíg egy cigány cigányozik, vagyis megkülönbözteti az etnikumát a magyaroktól, vagy az ő szavukkal élve a gádzsóktól és a gádzsiktól, addig semmi joguk a magyarokat rasszistának nevezni, ha cigányozik!
Saját magukat szegregálják, büszkék a szegregációjukra, de sír a szájuk hogy a magyarok a rasszisták.
Persze.
#17-nek:
Te meg ezzel a kijelentéssel vigyázz, mert a Magyarok eredete máig sem tisztázott kérdés!
Voltak, és vannak hipotézisek, de mindegyik csak valószínűsítve van, tényként egyiket sem kezelhetjük. Ilyen volt korábban a Finn-Ugor nyelvcsaládhoz való tartozás, amit a Kádár-rendszerben népszerűsítettek, és amiről még egy laikus is első ránézésre megmondja, hogy h'lyeség.
Én a származást elsődlegesen a nyelvtanból próbálom következtetni, mert abban a világ nyelvei két, jól megkülönböztethető részre bonthatók.
Az egyik csoportban vannak azok, amelyeket én úgy hívok hogy "előtét-ragozásúak", a másikban pedig a "toldalék-ragozásúak". Ez a két csoport általában a dátumozást is ellentétes sorrendben végzi, vagy például a levelek címzését. Az "előtétes"' csoportban a általában a legkisebbtől haladnak a legnagyobb felé.
Dátum esetén: nap-hónap-év
Címzésnél: irányítószám-házszám-utca-település-megye-ország
Beszédben mindig a ragot helyezik előre, és utána következik a ragozott szó. Angol példa: table-on table
A másik csoport pontosan az ellenkezője!
Dátum: év-hónap-nap
Címzés: ország-megye-település-utca-házszám-irányítószám
Beszédben pedig a ragot mindig a szó után helyezik, és a ragozott szóval összekapcsolódva új szót alkot: asztal-asztalon.
Ezekben a nyelvekben sokkal nagyobb a rugalmasság, egyszerre többféle ragozás is lehetséges egy-egy szóra, tehát a ragozott szó is tovább ragozható: asztal-asztalon-asztalokon.
Ezeket a szavakat a másik csoport csak körülírással tudja kifejezni, mert nem igazán alkalmas a nyelvük a többszörös ragozásra.
Hogy miért írtam le mindezt? Mert ha a mi csoportunknak a tagjai is jelentős számban lennének mint a másik csoport, akkor nem tartana érdeklődésre számot. De az a nagy büdös helyzet hogy a mi csoportunkba (2-3 afrikai törzset leszámítva), mindössze KETTŐ nyelvcsalád tartozik!
Az egyik, nem kis meglepetésre a Japán, és vajon melyik lehet a másik? XD
A Hindi, vagyis az indiai.
És van még egy közös pontunk velük a beszéd terén, amire a másik csoport szinte képtelen: úgynevezett "éneklő" nyelvet használunk, vagyis a hanglejtés változtatásával meg tudjuk változtatni a kimondott mondat JELENTÉSÉT. Csak hanglejtés változtatásával lehet egy mondat kérdő, kijelentő, de akár felszólító is. A hangsúlyozás változtatására már ki sem térek.
A másik csoport is használ hanglejtést, de az nem befolyásolja a mondanivaló jelentését.
Vagyis nekem meggyőződésem, hogy vagy a Japánokhoz, vagy a Hindikhez van közünk.
Romaként illene ismerned a Vajdaság intézményét, ahol pontos képet kaphatsz arról, hogy miként működne a politikailag jegyzett párt is.
Saját példám: Suhanc koromban megtetszett nekem egy roma nemzetiségű lány, - fontos tényező, hogy ez kb. 1981-82 körül történt. Tisztességes emberként elé álltam az apjának és elmondtam neki, hogy szeretném közelebbről megismerni a lányát, - aki maga sem viselkedett velem ellenségesen.
Az volt a válasza az öregnek, hogy "200 ezret ledellázol ide a tenyerembe és viheted a lányom!"
-A folytatást mindenki álmodja a történetem mögé!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!