Miért nem kezd valamit a politika ezzel a felháborító munkaerőpiaci helyzettel?
Voltam nemrég interjún és nem vettek fel, mert állításuk szerint akkora bért mondtam, ami közelebb van az interjúztató vezeőéhez, mint az általuk elképzelt szinthez.
Én a Corvinuson diplomáztam, nem az Óbudain vagy egy vidéki egyetemen.Örüljenek,hogy hozzájuk jelentkeztem.
Az én diplomámmal külföldön is tudnék dolgozni, ha akarnék.
A legtöbb cég fillérb_szó.Legszívesebben belenyomnám az orrukat az ingatlanbazáros oldalakba, meg a kisker láncok újságaiba.Nézzék meg az árakat.Ja, meg azoknak is adnék, akik kevés pénzért mennek el dolgozni, mert miattuk rosszak a bérek.
Nem azért végeztem az ország és egyben közép-kelet-Európa legjobb gazdasági egyetemén,hogy aprópénzért dolgozzak.
Az egyetemen nem ezt ígérték.
Bánom is én,hogy ki a miniszterelnök,de ez a hulladék helyzettel kezdeni kell valamit,tarthatatlan és önellentmondásos.
@40: én nem pontoztalak le, de azért válaszolok. Egyszerűen arról van szó, hogy társadalmi szinten ez egy reális elvárás lenne, de nem egyéni szinten. Azt el kellene várni a politikusoktól, hogy legyen egy megvalósítható tervük arra, hogyan fog a magyar átlagfizetés és minimálbér évi 10%-ot nőni az elkövetkező 10 évben. Az nem reális, hogy jövőre legyen 50% emelkedés, és azonnal érjük el az EU szintet.
Amint az sem reális a kérdező részéről, hogy a piaci bér dupláját kéri, mert ez nyilván nem történik meg, amint a példa is mutatja.
Piaci ár duplája? Itt az ormánságban napi 15 alatt nem igen találsz sima segédmunkást se. 15 ezer, legyen 20 nap egy hónapban meló, az 300 ezer és erre a munkára igazából bárki bármikor képes. Ha Én holnap egy kőműves mellett akarok segédmunkás lenni, elég csak találnom egy szakit akinek szüksége van munkásra. De ha mondjuk IT programozó munkát szeretnék, azt azért előtte megelőzi jó pár éves szakmai tanulás és vizsgák hada.
Azért tanuljak évekig, kilépve a munkaerő piacból (( ha csak nem meló mellett levelezőn vagy valahogy csinálom az egyetemet )) kereset nélkül, hogy utána örüljek, hogy diplomával és nyelvvizsgával kapok annyit, mint egy segédmunkás? Azért ez így annyira nem motiváló, főleg ha utána ez ellen még fel is szólalsz akkor Te vagy lecseszve? Meg az a válasz erre, hogy akkor miért nem megy ki külföldre? Ez a másik motiváció? Itthon tanulj, azért, hogy külföldön dolgozz? Ez Magyarország érdeke, hogy kineveljünk egy felsővégzettségű réteget akiket odaadunk Németországnak?
Nem reális az 50%-os áremelés, de nem is úgy néz ki, mintha törekedne erre az Ország vezetése. Mondjuk 10 évvel ezelőtt hány %-a volt a német minimálbérnek a magyar minimálbér? És jelenleg? Én nem tudom, azért kérdezem.
A politikának semmi köze a bérekhez, nem szocializmus van már tesó.
De ugye nyilván nem véletlenül nem kapsz normális ajánlatot ha alapvető gazdasági fogalmakkal/folyamatokkal sem vagy tisztában. Mondjuk kicsit vicces, vajon mennyire lehet büfészakos diplomád, ha még ezt se voltál képes megtanulni, elvileg gazdaságos tárgy még a leglutribb szakokon is van?
Szóval felismertél két problémát. Azt, hogy a munkaerőpiacon nincs rád igény, illetve hogy az egyetemen hazudtak neked.
Ezekre pedig politikai megoldást szeretnél. :D
Mégis mit akarsz? Tegyék jogilag kötelezővé, hogy név szerint téged, a neked tetsző bérigényért munkáltasson bármelyik neked tetsző cég? Ha te közgazdász vagy, és ennyire nem érted a piacgazdaság működését, akkor nem is csodálkozom, hogy a kutya se venne fel téged dolgozni.
Arról pedig nem is beszélve, hogy fogalomzavarban vagy, a Corvinus egyetem nevét az átlag munkaadó külföldön mégcsak nem is hallotta jó eséllyel. Bár azt kétlem, hogy veled meg lehetne értetni, hogy egy BSC diploma a Corvinusról nem tesz téged az Orosz Cárral egyenrangúvá.
#46
Nem tudom, hogy ezt miért nekem írod. Én sehol nem mondtam, hogy a vezetés nem tudja befolyásolni a gazdaságot. Tudja, és szinte mindig negatív eredménye van annak, amikor a politikai hatalom beleszól a gazdaságba. A kérdező viszont pont azért nyavalyog, hogy az állam/kormány tegyen már valamit.
Ajánlom figyelmedbe, hogy olvass egy keveset a hideg háborúról. A végén valamiért a nyugati országok álltak jobban, amikben lényegesen kevesebbet szólt bele a kormány a gazdaságba. Az pedig szintén érdekes, hogy a világ legnagyobb gazdaságában, az Egyesült Államokban SOHA nem volt hatalmon szocialista párt. Ott van másik élő példának az általad többször emlegetett Németország is, ahol a mai napig hatalmas gazdasági különbségek vannak az ország keleti, és nyugati fele között.
#46
Azt pedig remélem, hogy viccnek szántad, amikor azt hoztad fel, hogy a DK miről plakátol.
És a szocializmus és a kapitalizmus az nem egy politikai oldal? Az is politikai döntés, hogy beleszól-e vagy sem. Nem tudom, hogy Te állítottad, de mivel hosszú idő után Te írtál hozzá újra, így Neked tettem fel, ha már az előtted lévők nem válaszoltak rá.
Miért? Nem az van a plakátokon? A politikusok nem mindig azzal hakniznak, hogy majd ha Ők lesznek hatalmon, akkor mindenkinek sok pénze lesz, csak szavazzunk rájuk?
#49
A kérdés kontextusában nem beleszólásról van szó, ugyanis jelenleg sem szól bele az állam abba a szektorba túlságosan, amiben kérdező próbál elhelyezkedni. Nem állami intézkedések miatt van, hogy kérdezőnek nem adnak 820 ezer bruttót 0 munkatapasztalattal. Ha szerinted kérdezőnek erre a fájdalmára a legcélszerűbb politikai megoldást követelni, akkor nem tudom, hogy mit mondjak.
A plakátokon kampányszövegek vannak. Felesleges készpénznek venni. Kérd meg a DK-t, hogy legközelebb írjon egy konkrét jogi módosítást, amit támogatnának, arra szivesen válaszolok, de egy ilyen üres "megemeljük a béreket" szövegre maximum kuncogni tudok. Ilyen lendülettel lehetne azzal is kampányolni hogy "jobbá tesszük a dolgokat", az is hasonlóan konkrét lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!