Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, amiért megéri Magyarors...

Mi az, amiért megéri Magyarországon élni?

Figyelt kérdés

Már én sem bírom kérdés nélkül, hátha valaki fel tud hozni egy pozitív érvet emellett az ország mellett. Elsősorban NEM politikai oldalról megközelítve.

Tehát az utóbbi időben, főként a 2020-as évektől a magyar életszínvonal mélyrepülésbe kezdett. Ha csak az átlagember szintjén nézzük: az élelmiszer ára, a benzin, egy utazás, nyugdíj, a fizetések, a páratlanul magas ÁFA, az igazságszolgáltatás, az ügyintézés de lényegében tényleg minden már egy szinte élhetetlen felső árhatár felé közeleg.

Főleg fiatal felnőttként: albérleti árak, hitelek, a közoktatás, a közegészségügy állapota már ijesztően mélyen van, az ország lassan élhetetlen.


Akinek erre az a válasza, hogy akkor el lehet menni, annak azt mondom: hát el is fogok. Egyetlen ok, amiért itt lehet maradni az a család. Máshol sincs paradicsom és feltétlen jólét, de európai és világviszonylatban brutálisan undorító Magyarország és ezt magyarként fáj kimondani.


Nektek mi a véleményetek a magyar életszínvonalról?



2023. aug. 17. 14:48
 61/111 anonim ***** válasza:
13%
Alapvetően ha piacképes szakmát vagy diplomát szerzel és beszélsz angolul, esetleg még németül, valamint életképes és talpraesett vagy, akkor ebben az országban is egész szépen el lehet boldogulni. Abban igazad van, hogy romlott az életszínvonal, a háború és a Fidesz rossz gazdaságpolitikájának köszönhetően. Az árnövekedés az nem normális(persze ilyen a piacgazdaság, a multik mi a fas zért ne növelnének árat, ha megtehetik :D), ami ebben az országban történik, remélhetőleg ez stabilizálódni fog a keresleti oldalról és akkor csökkeni fognak az árak, ez alól kivétel lehet a lakáspiac, ami számomra egy misztikum, mármint hiába csökken a kereslet és növekedik a kínálat, az eladók nem csökkentik az áraikat. Abban is egyetértek, hogy el lehet menni, ha máshol tudod megteremteni magadnak a normális életszínvonalat, akkor cselekedni kell, ezért fontos a nyelvtanulás. Amúgy a fejlett nyugat-európai és a skandináv országoknak is megvannak a hátrányai. Svédországban és Németországban például sok helyen jelentősen csökkent a közbiztonság a gazdasági bevándorlók miatt, hiába keresnek 5-ször annyir, ha éjszaka megkéselik az utcán, akkor nem sokat ér a pénz.
2023. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/111 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk nem értem miért jobb, ha Magyarországon a cigányok késelnek meg, mint ha Svédországban a muszlimok?


A közbiztonságot a cigányok éppúgy veszélyeztetik Magyarországon, ahogy az arab/néger bevándorlók nyugaton.

2023. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/111 anonim ***** válasza:
15%

Svédország nem nyugat, hanem észak. Lengyelország fölött helyezkedik el, Németországtól keletre. Gyakorlatilag pont felettünk.


A különbség az, hogy a cigányok egybitesek, a muszlimok pedig erős kulturális tudattal rendelkeznek, ami veszélyezteti a keresztényeket/zsidókat.

2023. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/111 anonim ***** válasza:
100%
63, én nem tudom, hogy hány muszlimmal találkozhattál életedben, nekem már volt egy párhoz "szerencsém" és nem a kultúrális tudat az, ami elsőre eszembe jut velük kapcsolatban... inkább annak hiánya.
2023. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/111 anonim ***** válasza:
15%
64: igazán? kedvesnek és nőket tisztelőknek mondanád őket? Mivel a patriarchátus a harmadik világban nagyon nem az, amiről itthon panaszkodnak a feminácik.
2023. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/111 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nagy különbség a cigányok es az arab/néger bevándorlók között: magas a bűnözés köztük, a munka helyett a segélyeket preferálják, az emberek nincsenek biztonságban tőlük.
2023. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/111 anonim ***** válasza:
12%

66: Addig örülj a boldog tudatlanságban, ameddig kartellekről és emberrablásról még soha sem hallottál.


A cigányok többnyire a sajátjaikat ölik, és max. vasat lopnak. Engem BP-n még egyetlen attrocitás sem ért cigányoktól, bezzeg az arab férfiak már jöttek belém.

2023. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/111 anonim ***** válasza:
19%

A cigányok főleg öreg, ártalmatlan embereket támadnak meg, teljesen felesleges, indokolatlan erőszakkal.


Ugyanezt csinálják a négerek/arabok itt, Írországban, ahol élek.

2023. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/111 anonim ***** válasza:
24%
Itt mindenkit lepontoznak aki nem utálja ezt az országot?
2023. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/111 anonim ***** válasza:
26%
69: Jó reggelt!
2023. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!