A bejegyzett élettársi kapcsolat szinte ugyanazokkal a jogokkal jár. Eljárhatnak egymás nevében, örökölhetnek egymás után stb., csak gyereket nem fogadhatnak örökbe, de ez lehet, hogy nem is baj. Így ők is össze tudják kötni az életüket, de nem kell a házasság intézményét megváltoztatni miatta. Mert hogy néz az ki, hogy két férfi van, és akkor mindkettő férj? Vagy az egyik nej? Ez teljesen abszurd. Miért nem lehet megérteni, hogy a házasság több évezredes hagyomány, aminek a lényege, hogy családteremtési céllal összeházasodik egy férfi és egy nő.
#9 a nyelv alapból változik. Most sem úgy beszélünk, mint 100 évvel ezelőtt. A szokások is változnak. Az emberek is változnak. Mi a kérdés? Attól hogy nekik is ugyanannyi joguk lesz, mint más embereknek, neked nem lesz kevesebb, vagy rosszabb. Nem hiszem, hogy nagyban befolyásolná az életed, ha lenne az országban néhány száz meleg házasság, amiben mind a két felet férjnek, vagy feleségnek hívják. Nem tudom, nekem attól még ugyanolyan ízű lesz a kávém, és a vonat is ugyanannyit fog késni. Igen, a dolgok változnak a világban, de nem minden változás van mindenkire óriási hatással, ha egyáltalán van rá hatással.
2022. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
12/102 A kérdező kommentje:
#11: Nem igaz. Az élettársi kapcsolatban, ahogy mondtam, teljesen ugyanazok a jogok illetik meg a feleket, mint házasságban, csak örökbefogadni nem tudnak. Jogász ismerőstől tudom, úgyhogy ezen ne vitázz!
2022. jún. 11. 12:17
13/102 A kérdező kommentje:
#12: De annak az icipici kisebbségnek miért olyan nagy baj, ha őket nem házasoknak nevezzük, hanem élettársaknak? Ezzel elismerjük, hogy ez is egy kapcsolati forma, de más, mint a házasság.
2022. jún. 11. 12:18
14/102 A kérdező kommentje:
#10: Istike, te csak olvasgasd tovább a szélsőbaloldali pártbrossúráidat!
2022. jún. 11. 12:20
15/102 anonim válasza:
"a házasság több évezredes hagyomány, aminek a lényege, hogy családteremtési céllal összeházasodik egy férfi és egy nő."
És mi van azokkal a kényszerházasságokkal, amiket többnyire a nők nem is akartak, de belekényszerítették őket, hmm? Bár tudom, nálad ők is csak a "pár százaléknyi kisebbséget" képezik...
2022. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
16/102 A kérdező kommentje:
#16: Ez semmin nem változtat. Egyébként férfiak nem voltak, akiket kényszerházasságba kényszerítettek? Feminista-e vagy?
2022. jún. 11. 12:22
17/102 anonim válasza:
#14 akkor én is hadd fordítsam meg a kérdést. Neked miért fáj, ha az az “icike picike kisebbség” is lehet házas? Miben lesz ez rossz neked?
Mert ha nem lehetnek, akkor az meg konkrétan azt jelenti, hogy nincs jogegyenlőség. És általában egy jogállamban az ilyen nem túl hogy is mondjam… jogállamis…
2022. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
18/102 anonim válasza:
#17 senki nem mondta, hogy a férfiak nem voltak.. de a férfiaknak nem kellett annak a gyerekét kihordani, akitől viszolyogtak, és sok esetben bántalmazta őket.
2022. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
19/102 anonim válasza:
#17, örülök, hogy nem érted, hogy mit írok...
Igen, voltak férfiak is, de arányaiban nézve nem ez volt a jellemző, ezt te is beláthatod.
Csak szeretem, amikor valamit felszentelnek csak azért, hogy bizonyos embereket kizárjanak, közben a sötét oldalát meg elsunnyogjátok... Mert azokban az esetekben is verned kellene az asztalt, hogy márpedig a házasság egy férfi és egy nő SZÖVETSÉGE (nem "egymás mellé kényszerítése"), de azzal mégsincs semmi bajod, mert a férfi+nő minden körülmények között elfogadható...
2022. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
20/102 A kérdező kommentje:
#18: Nem igaz, jogegyenlőség van. A melegek is házasodhatnak ellenkező neművel.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!