Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok szerint akik a külhoni...

Azok szerint akik a külhoni magyarok nem haza jönnek Magyarországra, és nem az ő fővárosuk Budapest, azok szerint az sincs otthon aki Budapestre megy, vagy költözik?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam, hogy egyes emberek szerint a külhoni magyarok nem magyarok, vagyis ezen logika szerint ha valaki szegedről át költözik Budapestre az már nem otthon van? Ha valaki ki megy és kint születik meg a gyermeke, egy idő után haza jön a fia/lánya valamilyen oknál fogva az attól kezdve nem magyar? Hiszen ugyanugy érhette őt is külföldi rá hatás, és ő is a magyar kisebbségek része volt. Még is haza járhatott szavazni, anélkül hogy pl. valaki megkédőjelezte volna erre való jogosultságát, vagy magyarságát.

2019. nov. 15. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 sörpocak ***** válasza:
83%

Én eredetileg a kérdezővel folytattam diskurzust, szóval a ti vitátokba annyira nem szálnék be, csak egy történet erejéig:


Kapcsolatba kerültem nem egy felvidéki magyar jogvédő szervezettel (egyrészük jogvédő volt, másik részük pedig amolyan gerilla civilszervezetek, akik pl. az éj leple alatt odaragasztják a táblákra a település magyar nevét, amit törvényileg is ki kéne tenni stb.). Ők mesélték azt, hogy az Ukrajnában lévő magyarokért kiáll a kormány, lévén nem Eu tagok és így könnyebb. A románoknál lévő magyarokét, mert Romániával mernek farkat méregetni. De a felvidéki magyarok szinte teljesen le vannak sz''rva, mert Szlovákia nemcsak, hogy Eu-s tag és kevésbé lehet lenézni őket a kb. egyenrangú fejlettség miatt, hanem mert a V4-eknek a tagja és nem kell a feszkó.


A kormány kinevezett egyszer egy, a külhoniak segítésért felelős államtitkárt, az általam ismert jogvédők meg is látogatták Budapesten, és annyi volt a beszélgetésük lényege, hogy tök jó hogy léteznek, de annyira nem kell tolni a témát, legyen nyugalom. Aki nem értené, annak lefordítom: "Kaptam egy könnyű munkát nagy fizetéssel, szóval ne rontsátok el ezt nekem srácok"


Nem tudom ki hogy van vele, de én jobban hiszek nekik, mint XY-nak az XY nagyapjának, akiben annyira dúl a nemzeti érzelem, hogy csak az ekevas legyen nemzetiszínű, lehet szántani a hátán.

2019. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
52%

"Ja, bocs. Nem tudtam, hogy balos vagy. Nemzetinek ne mond magadat, mert kiveséztük ezt előbb: te az erdélyi magyarokon kívül az összes többi elcsatolt területen lévő magyarok nem akarod elfogadni."


Latom a szavaim kifirgatása maximálisan megy.


"Ezt te is felfogadhatnád végre és megszüntethetnéd azt, hogy egy felvidéki magyar kevesebbet ér a szemedben, mint egy erdélyi magyar."


Én ezt elfigadom ugyanolyan magyar vagy te is, nem akarom megvonni balosok szavazti jogát, de nem hagyom hogy áskálodjanak a nemzet ellen.


Az hogy a fekvidéki magyarok kevesebbet kapnak az nem igaz, az allam ugyanúgy kiáll értük. A szlovák magyarok valjuk be nem tartoznak a nyomorgó, szegény magyarokhoz sok magyar át megy. Ezért a kormány inkább például a délvidéki szegényebb sorsu magyarokért áll ki. Lehet az is, hogy a szlovák kormány nem nézi jo szemmel magyar támogatást, mert nem értette meg higy attól hogy még valakinmagyar, magyar kutluraval lehet büszke szlovák. Nem tudom, de már említettem latom mwg sem hallod, de a kormány azt teszi meg ami érdeke az ottani magyaorknak. Mindig egyesztet az ottani mgyar pártal, hogy mi a magyarok érdeke és azt teszi meg. Ott is vannak különböző támogatások.


"Még. Orbánról beszélünk, amint gáz van, instant változtatná meg, hogy többet érjen és hatalmon maradjon."


Mindig is az volt. Nem lenne jogszerű másképp, de ha megváltoztatja akkor majd elitélem, addig nem vagyok hajlandó. Más országok sem néznék jó szemmel, na meg lehetetlen is.


"Fejben nagy gáz van nálad, ha azt hiszed csak akkor lehetnek egyek, ha szavazhatnak."


Az egységesség, a demokrácia azt jelenti, hogy mindenki mindenben egy, és nem szenved hiányt. Ezért élhetnek állampolgári jogaikkal, mert nincs jó és jobb magyar állampolgár.


"Te kelted itt a baloldaliak ellen, a nem erdélyi külhoni magyar ellen, a magyar nép ellen."


Erről a hatalmas nagy hazugságról már elmondtam a véleményem.


"Hát ezt pont te meg a Fidesz toljátok. Ti fújjátok ezt, hogy azért akarjuk ezt, mert a Fideszre szavaznának. Nem, nem azért akarjuk. Azért akarjuk, mert etikátlan, leírtuk miért."


Én meg már leírtam hogy miért nem az, és hogy ezzel csak az egység, demokrácia ellen tennétek.

2019. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 sörpocak ***** válasza:

És egyébként aki hazaárulásnak tartja a külhoni magyarok szavazati jogának az elvételét, az tessék kijelenteni azt is, hogy a fidesz is bizony hazaáruló, vagy legalább is az volt:


[link]


Egyébként az előző hozzászólásomban linkelt közvéleménykutató is arról tanúskodik, hogy még az emberek is inkább úgy gondolják, hogy politikai haszonszerzés miatt vannak támogatva a külhoniak, nem azért, mert annyira szívükön viselnék a helyzetüket.

2019. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
52%
De Orbán tett lépéseket, igaz akkor még nem tartotta jogszerűnek, de támogadta határon túli magyarok fejlesztéseit státusz törvényel, amit aztán Medgyessy Péter eltörölt. Ezt a külhoni magyarok gondolod nem tudjak? De tudjak, azt is tudják hogy Gyurcsány gyűlöletkampányának hatásara, ki áll ki mind a mai napig a külhoni magyarok mellett, ki kérte hogy az emberek szavazzanak mellettük, hogy tegyék szivükre a kezük. Ki adta meg nekik a magyar állampolgárságot arra a mintára, amely Romaniában, de pl. Szerbiai külhoni magyarban élő szerbek is megkaptak, kapnak régebb óta. Ki egyesítette a nemzetet...
2019. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

,,Latom a szavaim kifirgatása maximálisan megy."


Nem kiforgatom, csak értelmezem amiket írsz.


,,Én ezt elfigadom ugyanolyan magyar vagy te is, nem akarom megvonni balosok szavazti jogát, de nem hagyom hogy áskálodjanak a nemzet ellen."

Mégis hagyod, hogy áskálódjanak a nemzet ellen, mert hagyod magadat írni. A magad fajták áskálódnak a nemzet ellen.


,,Az hogy a fekvidéki magyarok kevesebbet kapnak az nem igaz, az allam ugyanúgy kiáll értük"

Nem, nem áll ki értük. Magasról tojik a felvidéki magyarokra a kormány, ebből van sokaknak elege. Anyagilag se támogatja őket annyira, mint például egy erdélyit.


,,A szlovák magyarok valjuk be nem tartoznak a nyomorgó, szegény magyarokhoz sok magyar át megy. "

Oké, most kimész és arcon csapod magad egy lapáttal. Nem, nem érdekel, kimész és arcon csapod magadat. Szerinted, ha valaki nem nyomor azon ne is segítsünk? Meg ezt a baromságodat most fejezd be! Ugyanúgy élnek Felvidéken is szegény magyarok!


,,Ezért a kormány inkább például a délvidéki szegényebb sorsu magyarokért áll ki."

A kormány értük se áll ki, csak ott add mindenféle beruházást Mészárosnak, hogy még jobban tömje a zsebét.


,,Lehet az is, hogy a szlovák kormány nem nézi jo szemmel magyar támogatást, mert nem értette meg higy attól hogy még valakinmagyar, magyar kutluraval lehet büszke szlovák"

Legnagyobb kifogás. Nem nézné jó szemmel, akkor nem lennének kint magyar iskolák, stb. Egyszerűen nem akar Orbán rajtuk segíteni, mivel tudja ott közel se annyian támogatják őt, mint például Erdélyben.


,,Nem tudom, de már említettem latom mwg sem hallod, de a kormány azt teszi meg ami érdeke az ottani magyaorknak."

A kormány azt teszi meg, ami a SAJÁT érdeke. Nem a vajdasági magyarokért adott pénzt Mészárosnak, hogy vegyen foci klubot. Nem azért adott pénzt Mészárosnak, hogy ott építkezzen a vajdasági magyaroknak, stb.


,,Mindig egyesztet az ottani mgyar pártal, hogy mi a magyarok érdeke és azt teszi meg"

A kinti embereivel egyeztet a Fidesz, nem az ottani magyar párttal. A Momentum elnöke is pont azért nem az RMDSZt támogatta legutóbb, mert az nyílt titok, hogy nem az erdélyi magyarok, hanem a Fidesz érdekeit nézi.


,,Mindig is az volt. Nem lenne jogszerű másképp, de ha megváltoztatja akkor majd elitélem, addig nem vagyok hajlandó. Más országok sem néznék jó szemmel, na meg lehetetlen is."

Dehogy ítélnéd el, most ítéled el. Akkor ne akard már bemesélni, hogy utána elítélnéd.


,,Az egységesség, a demokrácia azt jelenti, hogy mindenki mindenben egy, és nem szenved hiányt. Ezért élhetnek állampolgári jogaikkal, mert nincs jó és jobb magyar állampolgár."

De a te szemedben van. Te magasról tojsz a Felvidéki magyarokra. Neked csak az erdélyi meg most már alibiből a vajdasági magyarok számítanak csak az elcsatolt területeken élők közül.


,,Erről a hatalmas nagy hazugságról már elmondtam a véleményem."

Még egy hazugsággal? Ez nem hazugság volt amit leírtam, hanem tények az írásod alapján.


,,Én meg már leírtam hogy miért nem az, és hogy ezzel csak az egység, demokrácia ellen tennétek."

Te teszel az egység ellen, hogy bizonyos elcsatolt területen élő magyarokat kiemelsz a többi közül, őket jobban támogatod, stb.


,,De Orbán tett lépéseket, igaz akkor még nem tartotta jogszerűnek, de támogadta határon túli magyarok fejlesztéseit státusz törvényel, amit aztán Medgyessy Péter eltörölt"

Tudod mit tett Orbánod? Kiment turbómagyarkodni Felvidékre. Olyanokat ígért, ha segítenek megválasztani másnap küldi a tankokat visszafoglalni Felvidéket. Csak ebből a Turbómagyarságból nem kértek a Felvidékiek és elzavarták. Azóta gyűlöli a felvidéki magyarokat és tojik rájuk.


,,Ezt a külhoni magyarok gondolod nem tudjak?"

Tudja sok külhoni magyar, hogy nem gondol rájuk Orbán.


,,Ki adta meg nekik a magyar állampolgárságot arra a mintára, amely Romaniában, de pl. Szerbiai külhoni magyarban élő szerbek is megkaptak, kapnak régebb óta. Ki egyesítette a nemzetet..."

Igen, adta nekik azért, hogy szavazzanak rájuk. Egyesíteni a nemzetet meg nem te meg Orbán fogjátok, mert ahogy írtam ahhoz előbb nem kiemelni kellene egyes elcsatolt területen élő magyarokat.

2019. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanazt hajtogatod megint. Megint gyűlöletet akarsz szíteni. Ugyanaz él amit elmondtam. Nem vitatkozom veled, elmondtam a magamét. Ha nem tetszik igazság, akkor ez van.


A te mechanikád azerint, az a nemzet ellenes aki tesz a nemzet , anemzet társai jogaiért. A kormány annyit ad amennyire szükség van, most olyan országokat támogat, olyan külhoni magyarokat akiknek tényleg kell pénz, de kiall mások miatt is. Azok a támogatások, például baba csomag, juttatások amelyek minden határon túli, otthon lévő magyarnak járnak jár nekik is. Tudom, atalán mert ott éltem, hogy az a párt akit megszavaztunk, az ezyesutett mindig orbannal, és aztán kaota a támogatást.

2019. nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:

,,Ugyanazt hajtogatod megint. Megint gyűlöletet akarsz szíteni."

Te akarsz itt egyedül gyűlöletet szítani azzal, hogy továbbra is nem vagy hajlandó ugyanolyan szinten elismerni sok elcsatolt területen élő magyar.


,,Nem vitatkozom veled, elmondtam a magamét. Ha nem tetszik igazság, akkor ez van."

Hát akkor szerinted az az igazság, hogy a Felvidékiek fogják be a szájukat, ők nem csórók, stb. Értem. De persze te nem teszel különbséget.


,,A te mechanikád azerint, az a nemzet ellenes aki tesz a nemzet , anemzet társai jogaiért."

Nem. Az én gondolkodásom szerint az a nemzet ellenes, aki a nemzet ellen tesz. Te meg ezt teszed, hisz csak bizonyos csoportokat akarsz hajlandó kiemelni a magyarság közül, a többit nem akarod, hogy támogassák.


,,A kormány annyit ad amennyire szükség van, most olyan országokat támogat, olyan külhoni magyarokat akiknek tényleg kell pénz,"

Megint ugyanaz: a Felvidékenke legyen kuss szerinted, mert az álomvilágodban a Felvidékiek gazdagok, csak az erdélyi és vajdasági magyarok a szegények, ők a jogosultak a támogatásra. De persze te nem vagy nemzet ellenes.


,,de kiall mások miatt is"

Nem, nem áll ki. Orbán csak azok mellett áll ki, akiknél tudja, hogy többségben van a Fidesz. Hiába tagadod, előttem is leírták: Felvidékiek mellett nem áll ki.


,,Nem azért támogatja őket, mert szavazatuk kell nekik, nem arra bízratja, nam ahhoz van kötve a támogatás, hogy rá szavzzanak csak ad lehetőséget hogy éljenek a jogaikkal."

De, azért támogatja őket. Orbán csak olyanokat támogat, amiben vagy közvetlen anyagi vagy közvetlen politikai haszna van. Felvidéket miért nem támogatja akkor? Azt a Felvidéket, ahol közel sincs akkora támogatottsága a Fidesznek.

2019. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

"És folytatod a gyűlöletkeltést, azzal hogy a magyarok között viszájt akarsz szítani, el akarod őket árulni. Amit mondtam még mindig él."


Leírom megint: te folytatod egyedül itt a gyűlöletkeltést. Te akarod elárulni őket egyedül itt az eddig válaszadók közül.

2019. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:

52: A kérdezőnek hiába magyarázod, totál téveszmékbe él. Láttad, benyög olyat, hogy hát Felvidéken nem élnek annyira rossz anyagi körülmények között a magyarok, így őket nem is kell annyira támogatni. Kb. semmit nem tud mi megy Felvidéken.

Munkám miatt nem egyszer jártam már Felvidéken a gömöri régióban, nem egy kinti kulturális programon részt vettem már. Egy kultúrház igazgatójával is beszéltem, ő maga is mondta, hogy alig kapnak segítséget a magyar kormánytól. Ez meg már bőven 2013ban volt, ahol biza Orbán volt már megint hatalmon. Minden kulturális programot saját pénzből kell kitermelni, mondta, hogy ez bosszantja is, pedig ő is Fideszes. Azon volt legjobban kiakadva mikor mesélte ők nem tudja mennyi táncházat leszerveztek már, amik több órásak voltak, májusfát állíttatnak minden évben, középkori kavalkádot rendeznek, stb, alig kapnak támogatást, Erdélyben meg egy 30 perces táncházért adtak feleannyit, mint amennyit ők szoktak kapni egész évre.

Azt a csoportot ismerem, akiről beszéltél (személyesen nem, de nem egyszer hallottam már róluk), akiket említettél, hogy kirakják a magyar táblákat. A nemzeti oldalt jól trükközi, nemzeti, magukat nagymagyarnak hívó portálok lehozni is alig hozták le a híreket róluk, nemhogy kiállni, Erdélyben megteszik ugyanezt kb. félévig róluk olvasol.

De ezt az ilyen kérdező féléknek hiába magyarázzuk. Ő azt nézi, hogy neki jó, mert ő a Vajdaságból átjár dolgozni, aztán a Vajdaságban a magyar fizuból megél. Azt se nézi, ha normálisabb kormány lenne hatalmon akkor még többet vihetne haza.

2019. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
52%

"Hát ezt magadnak kell címezned. Ne kelljen már megint leírnom miért. Leírtam többször, értelmezd amit írtam."


Neked címeztem, mert te folyamatosan keírod miért, és miért árulod el a nemzetet.


"Nem egyesítette a magyarságot, mivel Magyarországon belül is széttagolja. Külhoni magyarokért meg akkor állt ki, ha azok olyan külhoni magyarok, akikről tudja, hogy többségében Fideszes. Elkezdeném terjeszteni a pletykát, miszerint többségében már Momentumosok lettek az erdélyi magyarok mellettük se állna már ki többet, minden támogatást megvonna tőlük."


Nem tagolta szét, csak nem engedi meg hogy az egységet szétbontsák, elárulják az orszagot. Amennyire ők áskálódnak nemzet ellen, annyira elitéljük őket, de nem vonnánk meg a szavazati jogaitokat. Mint egyes itt GYK-n is létező emberek. Vonnák meg sorba a nyugdijasoktól, parasztoktól (falusiak), külhoni magyaroktól. Ezzel az erővel én is mondhatnám, hogy a DK-soktól, meg a haza áruló balosoktól vonják meg, a hazug Gyurcsány amúgy is bűnös! A kormány mindenkit ugyanugy támogat, a Felvidékt kezdve mindenkit. Kiállt a jogaik mellett, a himnusz tőrvény, zászló törvény ellen, magyar állampolgárság mellett stb. Nem azért mert neki ebből van érdeke, a kükhoni magyarok szavazati joga továbbra is csak eszmei nincs nagy ráhatása, de valamennyi még is higy éljenek jogaikkal, de anyaországiak döntenek, illetve igy kehett jogosan megoldani.

2019. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!