Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok szerint akik a külhoni...

Azok szerint akik a külhoni magyarok nem haza jönnek Magyarországra, és nem az ő fővárosuk Budapest, azok szerint az sincs otthon aki Budapestre megy, vagy költözik?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam, hogy egyes emberek szerint a külhoni magyarok nem magyarok, vagyis ezen logika szerint ha valaki szegedről át költözik Budapestre az már nem otthon van? Ha valaki ki megy és kint születik meg a gyermeke, egy idő után haza jön a fia/lánya valamilyen oknál fogva az attól kezdve nem magyar? Hiszen ugyanugy érhette őt is külföldi rá hatás, és ő is a magyar kisebbségek része volt. Még is haza járhatott szavazni, anélkül hogy pl. valaki megkédőjelezte volna erre való jogosultságát, vagy magyarságát.

2019. nov. 15. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:
És akkor mi van? A többi nem is lehet magyar vér???
2019. nov. 15. 19:53
 22/72 sörpocak ***** válasza:
84%

"És akkor mi van? A többi nem is lehet magyar vér???"


Te egyébként észreveszed a többi választ is, vagy csak mazsolázgatsz?

2019. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:
Ja hogy nem segítsük egyenlően a határon túli magyarokat? Mindenkit úgy segítünk ahogy a lehetőségeinkhez képest, és a kormány zsarolási potenciáljához képest lehet. Ha arra gondolsz hogy nem él vele mindenki, a segítségekkel az nem a kormány hibája mert kemény fejűek mindenhol vannak.
2019. nov. 15. 21:22
 24/72 anonim ***** válasza:
#23 én nyugati országban élek, semmit nem kaptam még a mindenkori magyar kormánytól. össz-vissz annyi előnyöm van, hogy Eus állampolgár vagyok. akkor most én is kezdjek hisztizni? vagy inkább a határon túli magyarok is szokjanak hozzá, hogy annyit kapnak, amit a helyi kormány ad nekik? mert a világ túlnyomó többsége így éli az életét, csak megsúgom.
2019. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:
Kormánynak nem az a feladata és célja, hogy az emberek, a magyarok kimenjenek Nyugatra jobban élni, és hogy ebben támogassa őket. A tanulmányokba, a külföldi tanulmányokba tanulásba és más lzltúrák megismerésében még segítséget nyújthat erre van kilátás. De a kormány feladata az őshonos magyar kisebbségek megőrzése, hogy mindenki a saját orszagában tudjon bolduguoni. Lehet hogy máshol nem is érzik otthon magukat, és a kormánynak célja hogy ezért ne keljen külföldre menniük. Ahogy az Anyaországban élő agyarokról gondoskodik az ország, hogy itthon valalljanak munkát és gyereket úgy kötelessége ezt külhonban is. Ha arra csábítaná a kormány a fiatalokat, hogy menjenek el ki maradna Magyarországon és a külhonban?
2019. nov. 15. 22:40
 26/72 A kérdező kommentje:
*Kultúrák
2019. nov. 15. 22:43
 27/72 anonim ***** válasza:
84%

"Kormánynak nem az a feladata és célja, hogy az emberek, a magyarok kimenjenek Nyugatra jobban élni, és hogy ebben támogassa őket."

vicces, hogy engem pont ők inspiráltak a kivándorlásra


"A tanulmányokba, a külföldi tanulmányokba tanulásba és más lzltúrák megismerésében még segítséget nyújthat erre van kilátás."

ebben az Eu segít. erasmus és egyéb ösztöndíjak útján. ezekbe egy forintot se ad bele az állam.


"De a kormány feladata az őshonos magyar kisebbségek megőrzése, hogy mindenki a saját orszagában tudjon bolduguoni."

nem, ez a helyi kormány feladata


"Ahogy az Anyaországban élő agyarokról gondoskodik az ország, hogy itthon valalljanak munkát és gyereket úgy kötelessége ezt külhonban is."

gondolom nem néztél még rá a kivándorlási statisztikákra az elmúlt pár évben. a kormány (főleg a jelenlegi) nem végzi valami jól a munkáját


"Ha arra csábítaná a kormány a fiatalokat, hogy menjenek el ki maradna Magyarországon és a külhonban?"

hát igen ez elég ciki helyzet. a jelenlegi gazdasági és politikai helyzet nem éppen csábító egy életét épp elkezdeni akaró fiatalnak

2019. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 sörpocak ***** válasza:
84%

"Ja hogy nem segítsük egyenlően a határon túli magyarokat? Mindenkit úgy segítünk ahogy a lehetőségeinkhez képest, és a kormány zsarolási potenciáljához képest lehet."


Úgy segítjük a külhoni magyarokat, hogy a szomszédos országokat zsaroljuk? Nem hangzik valami barátságosan.


"Ha arra gondolsz hogy nem él vele mindenki, a segítségekkel az nem a kormány hibája mert kemény fejűek mindenhol vannak."


Arra gondolok, hogy szerintem te nem ismersz egy külhoni magyar mozgalmat, vagy szervezetet sem. A kormány tudatosan különbséget tesz a külhoniak között, attól függően, hogy melyik országban élnek.


Másrészt pedig a külhoni magyaroknak is lehetőségük van képviseltetni magukat az Európai Parlamenti választásokon, szóval kamu, hogy ehhez a mi belföldi országgyűlési szavazásunkba kell beengednünk őket.


Továbbra is él a kazincbarcikás hasonlatom: senki sem akarja elvitatni a magyarságukat, csak azt, hogy amíg nincs jogi, gazdasági vagy egyéb viszonyuk a itteni belügyekkel, addig ne is szólhassanak bele a belügyekbe.


Vagy ahogy egy másik hozzászóló nagyon jól rávilágított az Önkormányzati választásokon is résztvehetnének rá. Meg a szegediek a győriekébe. Meg én a szlovákiai választásokba, mert szlovák vér is csörgedezik bennem.

2019. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:

"Úgy segítjük a külhoni magyarokat, hogy a szomszédos országokat zsaroljuk? Nem hangzik valami barátságosan."


Zsarolási potenciál alatt nem ezt értettem, hanem hogy mennyi ráhatása van a kormánynak és mennyi rá hatást enged az adott szomszédos orszag.


"Arra gondolok, hogy szerintem te nem ismersz egy külhoni magyar mozgalmat, vagy szervezetet sem. A kormány tudatosan különbséget tesz a külhoniak között, attól függően, hogy melyik országban élnek."


Én is a külhonból származom, és a kormány semmilyen különlegességet nem tesz a külhoni magyarok között. Mielőtt támogat valakit, a kormány mindig egyeztet az ottani legerősebb magyar párt vezetőjével hogy mire van szüksége az ottani magyarságnak.


"Másrészt pedig a külhoni magyaroknak is lehetőségük van képviseltetni magukat az Európai Parlamenti választásokon, szóval kamu, hogy ehhez a mi belföldi országgyűlési szavazásunkba kell beengednünk őket."


Igen lehetőségük van képviseltetni magukat, de nem csak Romániában és EU-s, szomszédos orszagokban élnek őshonos magyar kisebbségek. Ezen kívűl nagyon sok helyen nem is jutottak be a magyar pártok a Parlamentbe, és kérdéses hogy be tudnak-e majd jutni. Az Európai Unió pedig még mindazok után sem hajlandó annyira kiállni értük mint azt ahogy kérték.


"Továbbra is él a kazincbarcikás hasonlatom: senki sem akarja elvitatni a magyarságukat, csak azt, hogy amíg nincs jogi, gazdasági vagy egyéb viszonyuk a itteni belügyekkel, addig ne is szólhassanak bele a belügyekbe"


A külhoni magyarok sorsát igenis meghatározzák a Magyarországi belügyek. Olyan falukat tudok, ahol 30 éve nem építettek semmit és most a magyar kormány épít ott iskolát. Tehát el vannak hanyagolva a magyar lakta települések etnikailag nyomják ki amagyarokat, a kormánynak pedig kutya kőtelessége ezt megállítani és a külhont is fejleszteni. Ez nem mehetne egy erős anyaország nélkül, mert ha nem lenne erős anyaorszag erős külhoni magyar érdekképviselet sem lenne, és pénz sem erre.


"Vagy ahogy egy másik hozzászóló nagyon jól rávilágított az Önkormányzati választásokon is résztvehetnének rá. Meg a szegediek a győriekébe. Meg én a szlovákiai választásokba, mert szlovák vér is csörgedezik bennem."


Ezért szavaznak a határon túli magyarok csak pártlistákra, és nem úgy van megoldva hogy külhoni magyar területeket, a magyar parlamentben a határhoz közeli területek képviselik (meg lehetne így oldani csak nem lenne jogszerű) és akkor így egyéni jelöltekre is szavazhatnanak. Ha román vér csörgedezne benned, te is szavazhatnál a román választasokon is.

2019. nov. 15. 23:30
 30/72 anonim ***** válasza:
89%

"Olyan falukat tudok, ahol 30 éve nem építettek semmit és most a magyar kormány épít ott iskolát."


jaj de örülünk ennek. itthon omladoznak a kórházak, iskolákban nincs pénz krétára (okostábla nincs ám mindenhol!), egészségügyi dolgozók és tanárok hada hagyja ott a szakmát a lehetetlen körülmények miatt, de legalább épül egy új iskola agy külföldi faluban. mindig is erre szerettem volna fordítani a befizetett adómat

2019. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!