Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok szerint akik a külhoni...

Azok szerint akik a külhoni magyarok nem haza jönnek Magyarországra, és nem az ő fővárosuk Budapest, azok szerint az sincs otthon aki Budapestre megy, vagy költözik?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam, hogy egyes emberek szerint a külhoni magyarok nem magyarok, vagyis ezen logika szerint ha valaki szegedről át költözik Budapestre az már nem otthon van? Ha valaki ki megy és kint születik meg a gyermeke, egy idő után haza jön a fia/lánya valamilyen oknál fogva az attól kezdve nem magyar? Hiszen ugyanugy érhette őt is külföldi rá hatás, és ő is a magyar kisebbségek része volt. Még is haza járhatott szavazni, anélkül hogy pl. valaki megkédőjelezte volna erre való jogosultságát, vagy magyarságát.

2019. nov. 15. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 sörpocak ***** válasza:
93%

"A külhoni magyarok sorsát igenis meghatározzák a Magyarországi belügyek."


Nem határozzák meg, ezért hívják belügynek, a belföldieket érinti. És mondom, az Európai Parlament foglalkozhatna az etnikumok kérdésével, ebben a rendszerben pedig magyarországi jelöltekre is átszavazhatnak a külhoniak.


És nem értetted meg az önkormányzatis hasonlatot. Az, hogy a külhoniaknak van egy közvetett érdeke és kapcsolata a magyar állammal, még nem teszi indokolttá a szavazati jogot. pl. én is Budapest agglomerációjában élek, érdekelt vagyok abban, ami Budapesten történik, hogy hogyan finanszírozzák a közlekedést stb. De nem vagyok Budapesti lakos, nem én vagyok a közvetlen érintett, nem én vagyok a helyi adók megfizetője, ezért én nem szavazhatok főpolgármesterre, vagy kerületi képviselőkre.


És nem azért szavaznak a külhoniak pártlistára, mert úgy az "igazságos", hanem mert a választókörzetek rendszerébe egyszerűen nem voltak beilleszthetők, ezért letudták az előbbivel.


Arról nem is beszélve, hogy pozitív diszkriminációban részesítik őket a kiutazókkal szemben, hisz mindenféle gond nélkül szavazhatnak levélben. És erre nincs ésszerű magyarázat, csak politikai.

2019. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:

"jaj de örülünk ennek. itthon omladoznak a kórházak, iskolákban nincs pénz krétára (okostábla nincs ám mindenhol!), egészségügyi dolgozók és tanárok hada hagyja ott a szakmát a lehetetlen körülmények miatt, de legalább épül egy új iskola agy külföldi faluban. mindig is erre szerettem volna fordítani a befizetett adómat"


Igen ez az ellenzéki propaganda, pedig az állam sokkal többet és egyre többet költ az oktatásra, egy rakat korház és iskola van felújítva, maximom az okozza a problémat hogy nen tudnak gazdálkodni a pénnzel de ez meg nem a kormány hibája.

2019. nov. 16. 12:41
 33/72 A kérdező kommentje:

"Nem határozzák meg, ezért hívják belügynek, a belföldieket érinti. És mondom, az Európai Parlament foglalkozhatna az etnikumok kérdésével, ebben a rendszerben pedig magyarországi jelöltekre is átszavazhatnak a külhoniak"


De ugyanúgy meghatárrozák a külhoni magyarok sorsát a magyar belügyek, mivel ha nem jó állapotban vannak a magyar belügyek, akkor nincs miből a külhoniak gazdasági fejlesztéseit sem finanszírozni. Tehát ha nincs erős anyaország, akkor erős külhoni magyar érdek kéviselet sincs.


És nem értetted meg az önkormányzatis hasonlatot. Az, hogy a külhoniaknak van egy közvetett érdeke és kapcsolata a magyar állammal, még nem teszi indokolttá a szavazati jogot.



De az, hogy van pl. magyar állampolgárságuk az igenis indoklattá teszi a szavazati jogot, mivel hogy minden állampolgárnak joga van szavzni, és egyetlen egy magyar állampolgár sem szenvedhet hátrányos meg különböztetésben.



"pl. én is Budapest agglomerációjában élek, érdekelt vagyok abban, ami Budapesten történik, hogy hogyan finanszírozzák a közlekedést stb. De nem vagyok Budapesti lakos, nem én vagyok a közvetlen érintett, nem én vagyok a helyi adók megfizetője, ezért én nem szavazhatok főpolgármesterre, vagy kerületi képviselőkre."


De ez megint más, ne mosd ezzel össze a külhoni magyarok szavazati jogát mert ez olyan mint az alma és a körte. Nem értem meg hogy miért vagy egy olyan dolog ellen, amely már több országban is megengedett például hogy a külhoni Románok szavazzanak.


"Arról nem is beszélve, hogy pozitív diszkriminációban részesítik őket a kiutazókkal szemben, hisz mindenféle gond nélkül szavazhatnak levélben. És erre nincs ésszerű magyarázat, csak politikai."


Ha benne vagy a választói névjegyzékben, akkor szavazhatsz levélben is barmikor, annyival vagy hátranyba hogy ezt a külhoniak azonnal megkapják a magyar állampolgárság felvételekor.

2019. nov. 16. 12:49
 34/72 anonim ***** válasza:
83%

"maximom az okozza a problémat hogy nen tudnak gazdálkodni a pénnzel de ez meg nem a kormány hibája"


a kormány vonta a KLIK alá szinte az összes iskolát, a kormány által irányított KLIK nem tud gazdálkodni a pénzzel. szóval ez egy jó nagy öngól volt a részedről. de próbálkozz tovább nyugodtan

2019. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
83%

"De az, hogy van pl. magyar állampolgárságuk az igenis indoklattá teszi a szavazati jogot"

ezért kéne lakhelytől függővé tenni a szavazati jogot, nem pedig állampolgárságtól. aki nem él ott, annak semmi köze a belügyekhez

2019. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 A kérdező kommentje:
Nem csak az, hanem pl. a kükhoni magyarság megmaradása is indoklattá teszi, tehat véletlenül sem kellene ahhoz kötni. Az iskola igazgatókra gondoltam egyébként. Lehet le kellene valtani néhányat, mint a korházaknál.
2019. nov. 16. 13:38
 37/72 sörpocak ***** válasza:
91%

"Nem csak az, hanem pl. a kükhoni magyarság megmaradása is indoklattá teszi"


Nem attól fognak megmaradni magyarnak, hogy papírjuk is lesz róla.


"Ha benne vagy a választói névjegyzékben, akkor szavazhatsz levélben is barmikor, annyival vagy hátranyba hogy ezt a külhoniak azonnal megkapják a magyar állampolgárság felvételekor."


Hiányosak az ismereteid. Egyrészt ha én idehaza élek, de pl. kiutaztam dolgozni külön kell intézni, hogy felkerüljek a névjegyzékre. Másodszor pedig, amiért ugye nekem van itteni lakcímem nem fogadják el a levélszavazást, nincs ilyen opció. Be kell vonulnom a nagykövetségre, függetlenül attól, hogy az 1, vagy 1000 kilométerre van tőlem, hogy ez az utazás milyen költséggel jár nekem, hogy ez mennyi időmet veszi el, ami helyett dolgozhatnék is, ergo jövedelemkiesés történik stb.


"De ez megint más, ne mosd ezzel össze a külhoni magyarok szavazati jogát mert ez olyan mint az alma és a körte. Nem értem meg hogy miért vagy egy olyan dolog ellen, amely már több országban is megengedett például hogy a külhoni Románok szavazzanak."


Az én szememben ugyanaz. Mert én nem az állampolgárságról, vagy nemzethez tartozásról beszélek, hanem a szavazati jogról. Ezek nálam külön léteznek, és bár lehetek érdekelt (példámnál maradva) Budapest választásának eredményében, én magam nem vagyok feljogosítva arra, hogy szavazzak ott. Ugyanígy a külhoniak és Mo. viszonyában.


Szerintem maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet. Az emberek többsége nem helyesli a dolgot ebben a felállásban.

2019. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 A kérdező kommentje:

"Nem attól fognak megmaradni magyarnak, hogy papírjuk is lesz róla."


Nem nem attól fognak megmaradni, de a te szegénységi bizonyítványod, hogy nem értetted meg mit is akartam mondani.


"Hiányosak az ismereteid. Egyrészt ha én idehaza élek, de pl. kiutaztam dolgozni külön kell intézni, hogy felkerüljek a névjegyzékre. Másodszor pedig, amiért ugye nekem van itteni lakcímem nem fogadják el a levélszavazást, nincs ilyen opció. Be kell vonulnom a nagykövetségre, függetlenül attól, hogy az 1, vagy 1000 kilométerre van tőlem, hogy ez az utazás milyen költséggel jár nekem, hogy ez mennyi időmet veszi el, ami helyett dolgozhatnék is, ergo jövedelemkiesés történik stb."


Ki mentél nyugatra dolgozni, jobban megélni, "tejben, mézben, vajban" fürdeni, de jövedelem kiessésel jár felvetetni magad a választói névjegyzékbe, hogy tudjál szavazni. Egyébként ugyanezt mondtam el én is, csak annyival hogy a külhoni magyarok a magyar állampolgársággal ezt megkapják, vagyis akik felveszik azokat beírják mert tudják az adatait, de ha te elköltözöl nem tudják számotartani hogy te hol vagy csak ha befáratsz a nagykövetségre 1x ami nincs annyira mesze mindig. Hű de nagy hátrány...


"Az én szememben ugyanaz. Mert én nem az állampolgárságról, vagy nemzethez tartozásról beszélek, hanem a szavazati jogról. Ezek nálam külön léteznek, és bár lehetek érdekelt (példámnál maradva) Budapest választásának eredményében, én magam nem vagyok feljogosítva arra, hogy szavazzak ott. Ugyanígy a külhoniak és Mo. viszonyában."


Te neked a meg maradásod nem függ attól, hogy ki kesz a Budapesten a főpolgármester, sokkal inkább függ a kormánytól. Ugyanígy a külhoni magyarok megmaradása is függ a kormánytól mert mint mondtam sok helyen etnikailag elitélik, megbélyegzik illetve ki akarják nyomni őket. De ők nem fognak elmenni, mivel ott vannak otthon, ott építettek fel egy egész életet, ott építették fel a házukat, ott van minden értékük hazuk mashol nem biztos hogy lesz akkora házuk és értékeik el veszik a kulturajuk, ott vannak már csak nem ezer éve, ott vannak ismerőseik barátaik akikkel megszakadhat egy életre a kapcsolat abban a formában ha elmennek mert költséges találkozni interneten és telefonon nem ugyanaz. Joguk van ott megmaradni magyarul nem pedig elhagyni, csak mert nem tetszik az ottani kormánynak a magyar jelenlét magyar kisebbség. Haza árulas lenne nem úgy kiállnii értük mint a magyar kormány. Az pedig ha költsönös, és jó a szomszédi kapcsolat mindenkinek érdeke az ottani magyarság jobb megléte akkor a támogatásokat ugyanúgy viszonozza is az adott ország, és mindenkinek megéri a magyarokkal együtt működni. A Budapest-Beográd vasútvonal sem létezne majd a jó nemzetpolitika, és a kapcsolatok javítása miatt, ez jó a külhoni magyaroknak kevesebb etnikai tisztogatas van, Budapestnek és Szerbianak megtérül, mert kereskedhetnek, fel gyorsul a kereskedelem, Kínaiaknak és Oroszoknak is, mert a termékeik Gyorsabban jutnak el, Budapestnek pedig mert kereskedelmi, és innovációs központá válhat.


"Szerintem maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet. Az emberek többsége nem helyesli a dolgot ebben a felállásban."


Az emberek többségének ez a dolog teljesen rendben van, és meg is térül nekik. Egyedül a balliberális, szoci oldal kelt a külhoni magyarok ellen gyűlöletet, de különös képp a DK.

2019. nov. 17. 16:30
 39/72 A kérdező kommentje:
Kicsit néhol érthetetlen a fogalmazás, ezért elnézést!!!
2019. nov. 17. 16:43
 40/72 sörpocak ***** válasza:
100%

"Nem nem attól fognak megmaradni, de a te szegénységi bizonyítványod, hogy nem értetted meg mit is akartam mondani."


Én abszolút értem, hogy miről beszélsz, csak szerintem tévedsz. A külhoni magyarok, mint minden más, hasonló helyzetben lévő népcsoport a világtörténelemben, ha nem az anyaországban élnek, akkor szépen lassan megszűnnek létezni. Évről évre csökken a külhoni magyarok száma, mert a gyerekeik román/szlovák/ukrán/szerb családokhoz házasodnak be. Ezek gyerekei pedig már eleve egy "multikulti" családban nőnek fel, ahol vagy az nem fogja foglalkoztatni őket, hogy akkor most milyen nemzet tagjai vér szerint, vagy 50-50% eséllyel választani fognak, hogy magyarnak, vagy másnak gondolja e magát. Aztán így tovább és így tovább, amíg nem lesz olyan gyerek, aki csakazért is a nagyapja után majd magyarnak tekinti magát. Különböző támogatásokkal ezt csak elhőzni lehet időben, de megállítani, vagy visszafordítani nem.


"de ha te elköltözöl nem tudják számotartani hogy te hol vagy csak ha befáratsz a nagykövetségre 1x ami nincs annyira mesze mindig. Hű de nagy hátrány..."


Miért akarják számontartani, hogy hol vagyok? MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR vagyok, a te logikád alapján ennyi elégséges, hogy levélben szavazhassak.


És aboszulút sértő, hogy szerinted elmenni a nagykövetségre "hűde nagy dolog", miközben egy helyzetében velem egyenértékű ember (magyar is és külföldön van is) levélben, azaz sokkal kevesebb idő, pénz és energia árán élhet UGYANAZZAL a joggal, mint én.


Vagy mondd meg nekem, mondd meg, hogy akkor a külhoniaknak miért nem jó, ha be kell sétálniuk a magyar nagykövetségre?


"Az emberek többségének ez a dolog teljesen rendben van, és meg is térül nekik. Egyedül a balliberális, szoci oldal kelt a külhoni magyarok ellen gyűlöletet, de különös képp a DK."


A fentieknél már tanúbizonyságot adtál róla, hogy te is különbséget teszel magyar és magyar között, szóval én óvatosan beszélnék arról, hogy mégis ki van ki ellen. Ez egyrészt, másrészt pedig a magyar költségvetés a belföldi magyar emberek töltik fel, ők rendelkeznek felette. Ha szabadon gyakorolhatnak jogot afelett a pártokon keresztül, hogy a mozgássérült magyarokat, vagy a családos magyarokat, vagy a szegény magyarokat, vagy a gazdag magyarokat, vagy a kétkezi munkás magyarokat, vagy az értelmiségi magyarokat támogatják e, akkor ezek mellett szerintem megilleti őket a jog, hogy afelől is döntsenek, hogy a külföldi magyarokat mennyire akarják támogatni.


A fentebbi felsorolásból is látszik, hogy egy belföldi magyar hány és hány szempontot kell, hogy mérlegeljen, mikor meghozza a döntését, ezzel szemben a külhoniaknak csak és kizárólag 1 szempont a releváns, márpedig az, hogy őket mégis ki finanszírozná. Nekik nem szempont az adóemelés, a nyugdíjrendszer, a fizetések, a egészségügy, vagy az oktatás, mert ezek egyikével sem állnak kapcsolatban, mert ezek belföldi ügyek.


Egyébként csakhogy rádcáfoljak: [link]


Az, hogy a fideszt megszavazták itthon, nem jelenti azt, hogy mindenben egyet is értenek vele. A határontúliak szavazati jogát illetően az a többségi vélemény, hogy nem kellett volna megadni nekik.

2019. nov. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!