Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok szerint akik a külhoni...

Azok szerint akik a külhoni magyarok nem haza jönnek Magyarországra, és nem az ő fővárosuk Budapest, azok szerint az sincs otthon aki Budapestre megy, vagy költözik?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam, hogy egyes emberek szerint a külhoni magyarok nem magyarok, vagyis ezen logika szerint ha valaki szegedről át költözik Budapestre az már nem otthon van? Ha valaki ki megy és kint születik meg a gyermeke, egy idő után haza jön a fia/lánya valamilyen oknál fogva az attól kezdve nem magyar? Hiszen ugyanugy érhette őt is külföldi rá hatás, és ő is a magyar kisebbségek része volt. Még is haza járhatott szavazni, anélkül hogy pl. valaki megkédőjelezte volna erre való jogosultságát, vagy magyarságát.

2019. nov. 15. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
94%

Tudtam én, hogy erről szól az egész dolog. :D Sokszor kibeszéltük már: olyan akarjon Magyarország belügyeibe szavazni aki vagy saját magán vagy a családtagjain érzi a szavazatának az eredményét. Példának okért, ha olyan kormányt szavaz meg, aki az emberek fizetésének 99%át beszedi adó formájában, akkor érezze a következményeit. Egy olyan, aki nem érzi a mindennapokban a döntésének súlyát ne akarjon a magyarországi belügyekbe szavazni. Mi lesz a következő? Önkormányzati választásokon is szavazni fognak? De, a kettő ugyanolyan.

Nem kell a körítés kérdező, tudjuk, hogy csak erről akarsz vitázni. Hogy aki itt élt, de kiköltözött dolgozni Nyugatra az miért szavazhat, míg egy világéletében Erdélyben élt magyar nem.

2019. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:
A határon túli magyarok minden kitételednek megfelellnek. :))
2019. nov. 15. 12:16
 13/72 anonim ***** válasza:
91%
12: Akkor megkérdezem megint: egy világéletében Erdélyben élő ember mikor fogja érezni a mai világban a mai Magyarország területén élő átlagemberekre kivetett adók mennyiségét? Mikor fogja érezni saját bőrén a mai Magyarország területén lévő egészségügyet, stb? Ne Trianon előtti időkkel jöjjünk, az már régen a múlt.
2019. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:
Nézd meg Romániába mennyiből élnek meg, és mennyi az adó ha jól esik. Az pedig hogy a szavazata súlyát érezni fogja-e, azt én mar kifejtettem egyszer minden kikötésednek megfelel nem vagyok hajlandó ugyanazt mêg egyszer leírni. Ugyanúgy érzi a szavazata súlyát!
2019. nov. 15. 12:58
 15/72 anonim ***** válasza:
83%

"Ugyanúgy érzi a szavazata súlyát!"

mar hogy erezne?? nem Mo-ban el, nem Mo-ba adozik, nem vonatkoznak ra a magyar jogszabalyok, intezkedesek! nem ereznek ok semmit sem

2019. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 A kérdező kommentje:
Ajánlom figyelmedbe amit leírtam a # 10/15-ben.
2019. nov. 15. 13:06
 17/72 anonim ***** válasza:
63%
inkabb lakhelyhez kene kotni a valasztojogot, nem allampolgarsaghoz
2019. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 A kérdező kommentje:
Igen és akkor jön félmillió román. Khm khm 2004. Mindenkinek joga van saját szülőföldjén magyarnak lenni, és kormánynak ezt a határon túli magyar állampolgársagot el kell ismerni. Tudom hogy mitől tartatok, nektek az lett megmondva hogy a határon túli magyarok miatt nyert a Fidesz. Ez nem igaz, mert ha a magyarok változást akarnak, akkor változás is lesz. Egyébként a magyar lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok vagyis a kint élő szavazásra jogosult magyar lakcímmel nem rendelkező külhoni magyarok csak pártlistákra szavazhatnak egyéni jelöltekre nem. Tehát van befolyasuk a végeredménybe de a magyarok döntenek.
2019. nov. 15. 13:28
 19/72 sörpocak ***** válasza:
A határontúli magyarságot most sem segítjük egyenlően, ráadásul az érdekképviseletük nem a magyar, hanem az európai parlamentben kell megtörténnie.
2019. nov. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
88%

"Először is hazugság és nagy ostobaságra és tudatlanságra utal a külhoni magyarokra úgy tekinteni, hogy még soha az életben nem éltek Magyarországon mert voltak akik igenis éltek a tőrténelmi Magyarország idején ha nem is 1920 előtt de abban az időben mimor egy-egy kevéske időre néha vissza csatolták hazáját Magyarországhoz."



Ilyen emberekből max pár ezer él már, azok is 70+ osok szoval ne tegyünk mar úgy mintha ez tömegeket erintene.

2019. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!