Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok szerint akik a külhoni...

Azok szerint akik a külhoni magyarok nem haza jönnek Magyarországra, és nem az ő fővárosuk Budapest, azok szerint az sincs otthon aki Budapestre megy, vagy költözik?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam, hogy egyes emberek szerint a külhoni magyarok nem magyarok, vagyis ezen logika szerint ha valaki szegedről át költözik Budapestre az már nem otthon van? Ha valaki ki megy és kint születik meg a gyermeke, egy idő után haza jön a fia/lánya valamilyen oknál fogva az attól kezdve nem magyar? Hiszen ugyanugy érhette őt is külföldi rá hatás, és ő is a magyar kisebbségek része volt. Még is haza járhatott szavazni, anélkül hogy pl. valaki megkédőjelezte volna erre való jogosultságát, vagy magyarságát.

2019. nov. 15. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
0%

"Én abszolút értem, hogy miről beszélsz, csak szerintem tévedsz. A külhoni magyarok, mint minden más, hasonló helyzetben lévő népcsoport a világtörténelemben, ha nem az anyaországban élnek, akkor szépen lassan megszűnnek létezni. Évről évre csökken a külhoni magyarok száma, mert a gyerekeik román/szlovák/ukrán/szerb családokhoz házasodnak be. Ezek gyerekei pedig már eleve egy "multikulti" családban nőnek fel, ahol vagy az nem fogja foglalkoztatni őket, hogy akkor most milyen nemzet tagjai vér szerint, vagy 50-50% eséllyel választani fognak, hogy magyarnak, vagy másnak gondolja e magát. Aztán így tovább és így tovább, amíg nem lesz olyan gyerek, aki csakazért is a nagyapja után majd magyarnak tekinti magát. Különböző támogatásokkal ezt csak elhőzni lehet időben, de megállítani, vagy visszafordítani nem."


Én ismerek két nyelvű családokat, azok is ugyanúgy veszik fel a magyar állampolgárságot rengeteg román/szerb tanul meg magyarul, mivel Magyarországon jobb az élet. Ez egy nyilt titok. De nem jellemző a keveredés, ennek több oka is van: Nekik fontos a kultúrájuk, a magyarságuk, ennek megőrzése. Nagy szivenütés a családnak ha nem keresztény az esküvő, nem a magyar nyelvet viszi tovabb a gyermek, nem magyar iskolába fog járni. A jövendőbeli após félő elítéli a magyarokat, mert a Romanokba általában tűzzel vassal bele van nevelve a magyar utálat. Tehát ezért is nem jellemző. Jó esetleg mivel van magyar állampolgárság és ez divatnak örved, talán. Ez még erre is jó hogy egysítse a nemzeteket. Nem kell félni hogy magyarok elvesznek, mert a román jobban fogy. Illetve a magyar kormány is ad. + Juttatásokat, ha a gyermek magyarul tanul, magyar iskolába jár. Ha születik gyermek igényelhetnek különböző juttatásokat külhonba is.


"Miért akarják számontartani, hogy hol vagyok? MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR vagyok, a te logikád alapján ennyi elégséges, hogy levélben szavazhassak."


Bent kell lenned a jegyzőkönyvben ez a szabály, igazolnod kell hogy te tényleg magyar vagy, bizonyítani és ez ebben segít. Mert így akárki lopott papírokkal Ausztráliaból (ott is élnek magyarok) vagy Amerikából be akarhatna lépni a rendszerbe idegen, és befolyásolná a végeredményt.


"És aboszulút sértő, hogy szerinted elmenni a nagykövetségre "hűde nagy dolog", miközben egy helyzetében velem egyenértékű ember (magyar is és külföldön van is) levélben, azaz sokkal kevesebb idő, pénz és energia árán élhet UGYANAZZAL a joggal, mint én."


Neki is el kell menni a nagykövetségre többször is, egy csomó papírt ki kell tölteniük... Ugyanaz a procedúra. Ha meg nem tökéletes magyar tudása, csak az egyik félnek a családból nem kapnak magyar állampolgárságot. Ezt egyre komolyabban veszik. Tehát nehezebb nehéz mindenkinek.


"A fentieknél már tanúbizonyságot adtál róla, hogy te is különbséget teszel magyar és magyar között, szóval én óvatosan beszélnék arról, hogy mégis ki van ki ellen. Ez egyrészt, másrészt pedig a magyar költségvetés a belföldi magyar emberek töltik fel, ők rendelkeznek felette. Ha szabadon gyakorolhatnak jogot afelett a pártokon keresztül, hogy a mozgássérült magyarokat, vagy a családos magyarokat, vagy a szegény magyarokat, vagy a gazdag magyarokat, vagy a kétkezi munkás magyarokat, vagy az értelmiségi magyarokat támogatják e, akkor ezek mellett szerintem megilleti őket a jog, hogy afelől is döntsenek, hogy a külföldi magyarokat mennyire akarják támogatni."


A kormány támogatja a családos magyarokat, a fogyatékossággal rendelkező magyarokat iskola kezdő magyarokat, de nem tesz különbséget magyar és magyar között. Az, hogy a külhoni magyarokat is támogatja, az a magyarságnak, a magyar nemzetnek is kedvez. Mivel nem tesz magyar és magyar között különbséget, ezért a határon túli magyarokat is támogatni kell, mert a határon túli magyar családok is a magyar családokhoz tartoznak. Ez nem csak a határon túli magyarok támogatása, hanem befektetés a nemzetbe is. Amennyit kivisznek, annyi vissza is jön. A határontúli magyarok több magyar terméket vesznek például, ezzel is hozzá járulnak a magyar gazdaság sikeréhez. Ezen kívül említettem már mas fejlesztéseket is.


A határon túli magyarok szavazati joga nem tetszés kérdése. Az hogy a DK, vagy más közvélemény kutató szervek, úgy tesznek fel kérdéseket hogy biztos elitélendő legyen, az nem meglepő. Ehhez fajta haza árulásra már 2004-ben is volt példa, amikor úgy intézték hogy ne lehessen érvényt szerezni nekik sehogyan sem. Ha minden valóban úgy lenne ahogyan azt az index állítja, akkor már rég leváltották volna a Fideszt, és haragos emberek tüntetnének felháborodottan ez ellen.

2019. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
Letiltot a GYK, azért írok innen aki nem hinné el: [link] Ezért jo két telefon.
2019. nov. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező fejezd már be a hisztit. Itt is számtalanszor elmondtuk: szavaztatni akarjátok az erdélyieket (mert csak őket akarjátok, mert ők támogatják a Fideszt, ezért a többi elcsatolt országrészen élő magyarokra nagyívben tojtok és nem kell a kamu duma, hogy nem így van, mivel Szlovákiától 5 percre élek, látom mennyire nem foglalkoztok a felvidéki magyarokkal) akkor költöztessétek át őket ide.

Leírtuk: addig amíg nem viseli közvetlenül magán a belügyek sorsát (magas áfa, pocsék egészségügy és oktatás, korrupció, stb), addig ne akarjon beleszólni a belügyekbe.

Vagy, ha nagyon akarjátok akkor az egész világra terjesszétek ki. Ugyanúgy szavazhasson egy afrikai is akár.

De, a kettő ugyanolyan.

2019. nov. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
52%
Ez mind hazugság, mivel igenis ugyanúgy foglalkozik a kormány minden egyes külhoni magyarral, nem csak az Erdélyiekel. Az ha ide köktöztetnék őket, csak akkor ismernénk el hogy ők magyarok ha ide jönnek, akkor az árulás lenne, mert azokról a részekről elveszne a magyar kultúra amely értéket jelent. Én nem hisztizek, az hogy a külhoni állampolgárok szavazhatnak, az a legtöbb országban természetes. A külhoniak megmaradása a tét!
2019. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:

A hazugság az amit te szólsz.

Vállald már fel, hogy az egész kérdés kiírása az, mert zavar téged a tény, miszerint jogosan támadnak az erdélyi szavazatok megvásárlásával.

Értenél a témához nem lenne szíved leírni azt az orbitális hazugságot, hogy ugyanúgy foglalkozik a kormány minden elcsatolt területen élő magyarral. Erdélybe iskolát épít a kormány állításod szerint, Felvidéken meg az ottani magyaroknak saját maguknak kell kiharcolni, hogy nosza, egyáltalán legyen már még magyar nyelven is oktatás. Erdélyen kívül a Fidesz tojik másra, mivel ott van a legnagyobb bázisa az elcsatolt területeken. Ezért önt beléjük pénzt, ezért add nekik mindent, miközben a többi magyarra magasról tojik Orbán.

Az meg tetszik, nem tetszik, ha Magyarország belügyeibe akarnak szavazni, akkor lakjanak Magyarországon. Érezzék magukon azokat a negatív intézkedéseket az Erdélyiek, amiket mi érzünk. Ne az legyen, hogy ők megszavazzák a Fideszt, mert add nekik sok-sok pénzt, támogatást, ezt épített nekik, azt épített nekik, a pozitív oldalát élik csak meg a Fidesz kormánynak, de a negatív oldalát meg nem hajlandóak.

De ezt kb. már kismilliószor leírtuk neked.

2019. nov. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként tudom pontosan mit csinál a kormány mindenhol, ugyanugy támogatják mindenhol a magyarokat, mert éppen az iskolás példa sem Erdélyi volt, hanem Délvidéki. És attól hogy nem kátod mit tesz a Fidesz, még nem kell hazudni.
2019. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Még most se tudod befejezni a hisztit? Kb. egy ovis gyerek befejezte volna ennyi idő alatt.


,, nem érdekel ha elárulják a saját nemzeted, vesznek a saját nemzetestvéreid csak ne szavazzanak a Fidszre többen"

Pont az ilyen felfogás miatt van egyre több embernek elege a Fideszből. Azért, mert olyat akarok, ami nem lenne kedvező már a Fidesznek szerinted egyből a nemzettestvéreim halálát akarom? Mindezt úgy, hogy pont kiállok az olyan Fideszesek ellen is, mint te és felszólalok a nem csak erdélyi magyarokért? Egyedül te akarod azt itt, amit leírtál, te akarod, hogy a magyarországi magyarokon kívül csak az erdélyi magyarok legyenek.


,,Mi a következő a nyugdíjasoktól is megvonnák a szavazati jogot, csak mert a Fideszre szavaznak?"

Látod, ennyire értesz a témához. Neked ez jön le abból, hogy azt akarjuk olyan, akinek se ő, se a családtagja nem éri az adott kormány negatív intézkedései, mert se ő, se a családja nem Magyarországon él, akkor ne akarjon beleszólni a belügyi szavazásokba.

Ha a nyugdíjas itt él Magyarországon szavazzon nyugodtan.


,,Igenis függ a külhoniak megmaradása attól, hogy kire szavazna"

Ezért kellene pont nem Orbánra szavaznia, aki miatt nem egyszer szívtak a felvidéki magyarok, mert tojik rájuk Orbán.


,,zóval fejezd be a hazudozást és a nemzet árulást, mert ez nem valasztás kérdése, legtőbb orszagban természetes. :))"

Leírom megint: itt egyedül te hazudozol és követsz el nemzet árulást.

Te hazudsz itt olyanokat, hogy Orbánék foglalkoznak a többi elcsatolt területen élő magyarokkal. Közben meg azokra tojnak rá, mert Erdély számít csak nekik.

Ezzel lényegében elismerve azt, hogy te neked is egyedül az erdélyi magyarok számítanak. A felvidéki, kárpátaljai, stb. nem számít neked, ott ki is pusztulhat a magyarság, csak Erdélyben legyenek, mert azok Fideszesek.

2019. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:

,,És attól hogy nem kátod mit tesz a Fidesz, még nem kell hazudni."

Na ezt szépen fogad meg és ne hazudozz itt tovább. :D

2019. nov. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
52%

"Még most se tudod befejezni a hisztit? Kb. egy ovis gyerek befejezte volna ennyi idő alatt."


A hiszti a balosok szokása, csak mert a nemzeti oldalnak van igaza.


"Pont az ilyen felfogás miatt van egyre több embernek elege a Fideszből. Azért, mert olyat akarok, ami nem lenne kedvező már a Fidesznek szerinted egyből a nemzettestvéreim halálát akarom? Mindezt úgy, hogy pont kiállok az olyan Fideszesek ellen is, mint te és felszólalok a nem csak erdélyi magyarokért? Egyedül te akarod azt itt, amit leírtál, te akarod, hogy a magyarországi magyarokon kívül csak az erdélyi magyarok legyenek."


Az emberek tőbb mint fele a Fideszt tamogatja, ha nem értenének vele egyet megszavaznak a DK-t. A kükhoni magyarok szavazati joga továbbra is csak érzelmi értékű, nem olyn nagyon befojasolja tehat annyi hogy élhetnek állampolgári kötelességükkel így jogszerű, nincs jobb magyar és még jobb magyar. Te ezt még is elvenéd, elarulnád őket hogy magyarok véletlenül se legyenek egyek, ne kegyenek egyesítve. Kelted itt a gyűlöletet a Fidesz ellen, a külhoni magyarok ellen a magyar nép ellen. Csak arról beszél a nemzeti oldal, a Fidesz ilyen módon aki megérdemli. Ez a véleményem nem kell ezzel egyettérteni, 2004-ben is fel voltak háborodva hogy hogy képzeli ezt a nemzeti oldal, hogy elmkndja a véleményét. Nem kell egyetérteni. Neked sem az enyémmel, nem mondom hogy nem mondhatsz véleményt, de szerintem a te véleményed haza árulas és tenni kell ellene, viszont ez az én véleményem amivel nem kell egyetérteni. Nekem nem tetszik, és kimondom, hogy szét akarod zilálni a magyarokat, gyűlöletet akarsz kellten és nem akarod megőrizni a száz éve természetes egységet!


"Látod, ennyire értesz a témához. Neked ez jön le abból, hogy azt akarjuk olyan, akinek se ő, se a családtagja nem éri az adott kormány negatív intézkedései, mert se ő, se a családja nem Magyarországon él, akkor ne akarjon beleszólni a belügyi szavazásokba.


Ha a nyugdíjas itt él Magyarországon szavazzon nyugodtan."


Azért ez jön le, mert az ellenzék, egyes ellenzéki emberek, úgy akarják a "saját" demokráciájukat maguk oldalára fordítani, hogy viszájt szítanak a magyarok között gyűlöletet, elvalaszák a nemzet testvéreket, egy nemzet részeit csak azért mert a Nyugdíjasok, és a Külhoni magyarok a propaganda szerint a Fideszre szavaznak.


"Ezért kellene pont nem Orbánra szavaznia, aki miatt nem egyszer szívtak a felvidéki magyarok, mert tojik rájuk Orbán."


Az hogy orbánra szavaznak annak oka van, még pedig a haza áruló ellenzék is idetartozik, ebben a többség egyetért.


"Leírom megint: itt egyedül te hazudozol és követsz el nemzet árulást."


Nem a nemzeti oldalnak szokása nemzetárulást elkövetni.


"Te hazudsz itt olyanokat, hogy Orbánék foglalkoznak a többi elcsatolt területen élő magyarokkal. Közben meg azokra tojnak rá, mert Erdély számít csak nekik."


Meg délvidéktől kezdve a többi. Talán tudom vannak ismerőseim, a családom. Az hogy te nem latod, nem is birszlatni mindent nem az én hibám te szegénységi bizonyítványod higy ilynket mondasz.

2019. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:

,,A hiszti a balosok szokása"


Ja, bocs. Nem tudtam, hogy balos vagy. Nemzetinek ne mond magadat, mert kiveséztük ezt előbb: te az erdélyi magyarokon kívül az összes többi elcsatolt területen lévő magyarok nem akarod elfogadni.


,,nincs jobb magyar és még jobb magyar"

Ezt te is felfogadhatnád végre és megszüntethetnéd azt, hogy egy felvidéki magyar kevesebbet ér a szemedben, mint egy erdélyi magyar.


,,A kükhoni magyarok szavazati joga továbbra is csak érzelmi értékű"

Még. Orbánról beszélünk, amint gáz van, instant változtatná meg, hogy többet érjen és hatalmon maradjon.


"Te ezt még is elvenéd, elarulnád őket hogy magyarok véletlenül se legyenek egyek, ne kegyenek egyesítve"

Fejben nagy gáz van nálad, ha azt hiszed csak akkor lehetnek egyek, ha szavazhatnak.


,,Kelted itt a gyűlöletet a Fidesz ellen, a külhoni magyarok ellen a magyar nép ellen"

Te kelted itt a baloldaliak ellen, a nem erdélyi külhoni magyar ellen, a magyar nép ellen.


,,Neked sem az enyémmel, nem mondom hogy nem mondhatsz véleményt, de szerintem a te véleményed haza árulas és tenni kell ellene"

Igen, az én véleményem az mikor az összes külhoni magyar közül te emeled ki az erdélyieket, ezzel arcon köpve a felvidéki, kárpátaljai, vajdasági, stb magyarokat.


,, Nekem nem tetszik, és kimondom, hogy szét akarod zilálni a magyarokat, gyűlöletet akarsz kellten és nem akarod megőrizni a száz éve természetes egységet!"

Ez még mindig te vagy. Te teszed ezt, te akarod elnyomni az erdélyi magyarokon kívül az összes többi külhoni magyart.


,,Azért ez jön le, mert az ellenzék, egyes ellenzéki emberek, úgy akarják a "saját" demokráciájukat maguk oldalára fordítani, hogy viszájt szítanak a magyarok között gyűlöletet, elvalaszák a nemzet testvéreket, egy nemzet részeit csak azért mert a Nyugdíjasok, és a Külhoni magyarok a propaganda szerint a Fideszre szavaznak."

Hát ezt pont te meg a Fidesz toljátok. Ti fújjátok ezt, hogy azért akarjuk ezt, mert a Fideszre szavaznának. Nem, nem azért akarjuk. Azért akarjuk, mert etikátlan, leírtuk miért.


,,Az hogy orbánra szavaznak annak oka van, még pedig a haza áruló ellenzék is idetartozik, ebben a többség egyetért."

Igen, Erdélyben oka van, hogy Orbánra szavaznak. Mégpedig az, hogy letojva a többi külhoni, elcsatolt területen élő magyarokat oda ontja a pénzt Orbán, hogy szavazatokat vegyen. Felvidéken tudja, hogy ezt nem teheti meg, mert ott évekkel ezelőtt megbukott, mikor viszályt szított a szlovákok és magyarok között.


,,Nem a nemzeti oldalnak szokása nemzetárulást elkövetni."

Hanem az olyan féléknek, mint te. A nemzeti oldal nem nyom el egyetlen egy külhoni magyar népcsoportot, te mégis ezt teszed és ezt akarod tenni.


,,Meg délvidéktől kezdve a többi. Talán tudom vannak ismerőseim, a családom. Az hogy te nem latod, nem is birszlatni mindent nem az én hibám te szegénységi bizonyítványod higy ilynket mondasz."

Hihetőbbet hazudj légyszi. Igen, aha, persze, te látod rá, hogy mi megy a többi területen, de ennek ellenére elakarod nyomni őket. Ezt te se hiszed már el szerintem.

2019. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!