Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok szerint akik a külhoni...

Azok szerint akik a külhoni magyarok nem haza jönnek Magyarországra, és nem az ő fővárosuk Budapest, azok szerint az sincs otthon aki Budapestre megy, vagy költözik?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam, hogy egyes emberek szerint a külhoni magyarok nem magyarok, vagyis ezen logika szerint ha valaki szegedről át költözik Budapestre az már nem otthon van? Ha valaki ki megy és kint születik meg a gyermeke, egy idő után haza jön a fia/lánya valamilyen oknál fogva az attól kezdve nem magyar? Hiszen ugyanugy érhette őt is külföldi rá hatás, és ő is a magyar kisebbségek része volt. Még is haza járhatott szavazni, anélkül hogy pl. valaki megkédőjelezte volna erre való jogosultságát, vagy magyarságát.

2019. nov. 15. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
74%
Függetlenül a kérdésed apropójától én úgy gondolom, ha valaki Szegedről Budapestre költözik vagy fordítva, az nem otthon van.
2019. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
87%

,,Azok szerint akik a külhoni magyarok nem haza jönnek Magyarországra"


Ezt sokszor már a külhoni magyarok mondják, nem mi. Oké, innen származnak, stb, de mivel sokuk több éve kint él, a fejükben akaratlanul is az lett haza. Annak az országnak az ügyeivel találkoznak szembe nap, mint nap, ott vannak már az újabb barátai, stb.


,,Még is haza járhatott szavazni, anélkül hogy pl. valaki megkédőjelezte volna erre való jogosultságát, vagy magyarságát."

Oh én butus. Voltam olyan naiv és azt hittem tényleg komoly kérdés ez, de nem. Megint a szokásos ,,miért nem akarjuk, hogy az Erdélyiek szavazhassanak Magyarország ügyeiben" téma. Sokszor kiveséztük már ezt kérdező, keresd vissza.

2019. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
33%
Ők is magyarok, de aki soha nem élt Magyarországon és soha egy forint SZJA-t nem fizetett be a magyar költségvetésbe, az ne akarjon szavazni magyarországi ügyekben, ilyen szempontból annak a külföldinek is több oka és joga van beleszólni a belügyekbe, aki itt él és dolgozik, még ha magyarul sem tud.
2019. nov. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
95%
Annyira felesleges ilyen baromságról vitatkozni.
2019. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:

A magyarságnak és az otthon érzetének nincs sok köze egymáshoz. Magyar vagyok én Németországban is, ahogyan a külhoni magyar is Budapesten. Az otthonunk viszont ott lesz, ahol családi/baráti/párkapcsolati/gazdasági/jogi érdekeink fűznek. És általában ezeknél is többnek kell teljesülnie ahhoz, hogy ne csak én fogadjam el.


Pl.: bejelenthetem magam Kazincbarcikára, mint lakos, de ha majd teperni fogok a polgármesterségért, akkor mindenkinek az lesz az első gondolata, hogy mégis mit akar itt ez a Pesti, aki egy percig nem élt itt, hogy majd aztán a mi ügyeinkbe beleszóljon? És ezt úgy fogják elég nagy joggal mondani, hogy közben a magyarságomat evidensen nem fogják megkérdőjelezni.

2019. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
mivel külhoni vagyok, ezért a "külhon" a haza nekem. ott vagyok otthon. Mo-ra látogatóba megyek
2019. nov. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:

1) Ha valaki életében nem élt Magyarorszahon es ideköltözik az semmilyen logika alapjan nem hazajövetel. Nem itt született, nem lakott itt, nem fűzik ide szemelyes emlekek.


2) Szerinted par ev kulfoldi élet egyenlő azzal ha valaki külföldön születik, szocializalodik, nő fel, el ott evtizedekig?


3) Aki Szegedrol költözik Budapestre az a hazájában él de nem az addigi otthonában. Persze lehet lovagolni a szavakon de ertelmes felnőtt nem fog.

2019. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%
7: Ahogy írtam ez a kérdés arról szól burkoltan, hogy az erdélyi magyarok szavazati jogát miért kritizálják sokan. Hogy miért nem akarjuk, hogy Magyarország belügyeibe Erdély területén élők is szavazzanak.
2019. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
100%
#8 arra egyszerű a válasz: mert életükben egy forint adót nem fizettek az országnak. ezért
2019. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

Először is hazugság és nagy ostobaságra és tudatlanságra utal a külhoni magyarokra úgy tekinteni, hogy még soha az életben nem éltek Magyarországon mert voltak akik igenis éltek a tőrténelmi Magyarország idején ha nem is 1920 előtt de abban az időben mimor egy-egy kevéske időre néha vissza csatolták hazáját Magyarországhoz. . A külhoni magyar definíciója az, hogy olyan magyar ember aki a hazáján, Magyarországon kívül él de még is magyar vér folyik benne, illetve magyarnak valja magát. Nem tehetnek arról, hogy a Trianon el szakította őket tőlünk. Ettől még ugyanúgy magyarok maradnak, ahogyan az imént elnondtam és jogosan hallhatják Budapestet az ő nemzeti fővárosuknak is. És ezért árulásnak is lehet nevezni, ha megvonják tőle:


a) Állampolgárságát.


b) Magyarságát, magyar nemzethez tartozását.


c) Szavazati jogát.


Miért kezelik ezek hiányát árulás, és sértés ként? A magyar állampolgárság, az ő magyarságuk gyakorlati elismerése, hogy ők papíron is a magyar nemzethez tartoznak. Nem ettől függ a magyarsaáguk, de ha elismerik hogy ők magyarok akkor miért ne ismernék ezt el papíron is? Létezhet-olyan hogy első rangú, másodrangú magyar állampolgár? Ilyen nem létezhet mert nincs olyan hogy jó magyar, és jobb magyar. Így az állampolgári jogaikat szintén követelhetik, és számon kérhetik. Az hogy soha életemben nem élt Magyarországon, az nem jelenti azt hogy neki nincs joga szavazni, mert az ő sorsa is ugyanannyira függ a szavazatától mint a határon beoüli magyaroké. Mert ha van egy erős anyaország, amely ősszefogja a magyar nemzetet, akkor vannak erős külhoni magyar érdekképviseletek is. Tehát nem sérül a magyarságuk, és kiáll a haza értük. Sokszor kérték a külhoni magyar kisebbségek, hogy értük is úgy áljon ki az EU mint a cigányok, vagy más kisebbségek mellett de mindtha meg sem hallották volna őket. Egyedül Magyarország tud teljes mell bedobással ki állni értük és képviselni, segíteni őket. Ha ez nincs akkor kérdéses hogy meddig maradnak fent a külhoni magyarok. Senki sem örülne, hogy elűzik a szerett otthonából, abból a környezetből amit mindig isbaz otthonának nevezett és a szívében mindig azt tartotta fontosnak, és csak ott tudja magát otthon érezni teljesen jogosan.

2019. nov. 15. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!