Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti nem élnétek egy nemzetek...

Ti nem élnétek egy nemzetek feletti, határok nélküli világállamban?

Figyelt kérdés
Lám, ez a nagy felosztottság csak erőszakot szül.
2014. márc. 16. 18:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
"Mesterségesen kreált", szólt az idézet.
2014. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:
Miért a betelepítés nem mesterséges?
2014. márc. 21. 16:14
 23/65 anonim ***** válasza:
9%

kurra nem akarok egy uniformizált egyenvilágban élni..

gusztustalan...

2014. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
26%

Igen, élnék egy ilyen országban. Nagyon szívesen. Őszintén szólva engem egyre kevésbé érdekel, hogy magyar vagyok és Magyarországon születtem. Mondhatni szrok rá. Nem érdekel. Én elsősorban ember vagyok. Nem tudok azonosulni egyik nép hagyományos kultúrájával. Tekintsetek e-miatt rossz embernek, engem nem zavar.

Már csak azért sincs értelme ennek itt Európában, mert számos rassz keveredett nálunk. Genetikai alapon igen nehezen lehetne meghatározni egy népet Európában. Persze a japánok a kínaiak az afrikaiak nyilván külső jegyeikre mások, mint mi, de egy angol és a magyar között ugyan mi a különbség azon kívül, hogy más nyelvet beszélünk? Nem hiszek a nemzetekben.

De ha már nemzetek vannak, akkor viszont a négy alapszabadsággal nem értek egyet. Ugyanis ez minden esetben a periféria országainak kizsákmányolásában ölt testet. Most vagy legyen egy nagy szuperország különböző régiókkal és a régiókban helyi viszonyokra szabott politikával, és akkor egységes szabályok vonatkozzanak a leglényegesebb kérdésekben, vagy legyen a jól bevált kötött árfolyamrendszeres vámokkal és kvótákkal, valamint egyedi nemzetközi szerződésekkel tarkított világ. Ez viszont szükségképpen fenntarthatatlan és világháborúhoz, nemzetközi konfliktusokhoz vezet. De félig-meddig egyik se. Én a szuperországra szavazok.

2014. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
72%

Nem bizony!


Szerintetek a "világállamban" a különböző népek közt nem lenne ugyanúgy ellenségeskedés?

2014. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
79%

Én egy olyan országban élek ahol nagyon-nagyon sok nemzet él együtt és szeretem. Szerintem ez így normális, bőrszín, származás alapján bárkit is megítélni nagyon XX. századi dolog.

Tök jó, hogy mindenféle színű, kultúrájú ember között élhetek. Csak nyertem ezáltal, gazdagabb lettem.

Persze ez az oldal tele van jobbosokkal, akik mindent és mindenkit utálnak ami nem magyar...

2014. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem élnék.


Az az egyik probléma hogy egyszerűen különböző kultúrájú embereket összezárni egyik pillanatról a másikra képtelenség. Mindig lesznek olyan csoportok akik szerint az ő kultúrájuk/vallásuk/világnézetük/ideológiájuk a helyes és ezt megpróbálják más emberekre erőltetni.


Angliában muszlim emberek az utcán nőket zaklatnak hogy ne járjanak fedetlen fővel és szoknyába, muszlim vallási vezetők pedig azért lobbiznak hogy az egész országban így öltözzenek a nők. Nemrégiben terroristákat füleltek le svédországban akik csak azért akartak valamilyen merényletet végrehajtani mert a világnézetük nem egyezett. Illetve még milliónyi kisebb-nagyobb példát lehetne felsorolni.


Egy európai legyen európai, egy afrikai legyen afrikai, egy ázsiai legyen ázsiai, egy közel-keleti legyen közel-keleti.


Itt európában nincs sok helyen halálbüntetés, Ázsiában iszonyat nagy börtönbüntetéseket osztanak vagy halálbüntetés, USA-ban humánus halálbüntetés folyik, közel-keleten pedig sok országban még mindig a nyilvános akasztás a módi. A melegeket itt európában, USA-ban és még jó pár helyen a világon elfogadják. Valahol viszont pénzbírság vagy börtönbüntetés, esetleg kasztrálás és halál jár érte. Az ilyen dolgokról is még lehetne kismillió példát felhozni amiben nem egyezik az értékrendünk. Ez pedig egy olyan dolog hogy ha tetszik-ha nem, a büdös életben nem jutunk közös nevezőre.


A másik ok amiért nem támogatom hogy túl sok hatalom összpontosulna egy ember vagy egy kisebb társaság kezében. Képzeld el ahogy egy megfelelően célzott zsarolással befolyásolnák ezeket az embereket, a korrupcióról és puccsokról már nem is beszélve.


Én azt tartanám ideálisnak hogy megtartani a jelenlegi vagy közel jelenlegi határokat, viszont a hatalmat egyenlő arányban (és nem egyenlően) elosztani. Tehát USA, Oroszország, Kína legyen közel egyenlő nagyhatalom és a többi kisebb ország közt is egyenlően elosztani a hatalmat. Arra próbálok célozni hogy legyen egyfajta "egyensúly" és ha valaki ezt borítja akkor szó szerint ráboruljon minden.

2014. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sőt még azonos nyelvű országokban is van probléma, és elszakadási törekvés.

Nézd meg Olaszországot. Észak-Itália gazdag, nyugati színvonalú, de szívják is le őket rendesen, mert Dél-Itália kb Románia szintjén van. Na ebből lett sok északi tartománynak elege. Velencében már egy jelképes népszavazás is volt a függetlenségről, és nagyon beszédes, hogy 2 millióan szavaztak a 3 millióból kb, és 89%uk a függetlenséget választotta !

Pedig ők is olaszok, még ha saját dialektusuk is van.


Most ha lenne egy nagy világállam, és mondjuk nem országok, hanem régiók lennének. Akkor szerinted nem lenne hatalmas elégedetlenség, ha mondjuk az európai régióknak kéne tejelni hatalmas adók képében a szegény lecsúszott afrikai régiók javára? Na ugyanez van kicsiben Olaszországban is.

2014. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
29%
Abszolút de igen! Attól mert a határok elmosódnak, attól még se kultúra se a nyelv nem lenne veszélyben. Az egyetlen dolog ami szétszakítja az embereket, a korlátlan, mértéktelen rasszizmus, fasizmus, melyet "hazaszeretet" formájában burkoltan próbálnak eladhatóvá, és követhetővé tenni. És sajnos ebben az országban is van ember aki ezt beveszi. Amíg ez az eszme él, addig sajnos a Világállam ötlete csak előzetes koncepció marad, annak ellenére hogy elkerülhetetlenül ez lenne a jövő. Ha egy ilyen bolygónyi állam létrejöhetne, az valószínű belső problémaként kezelné a Föld megannyi veszélyforrását, és nagy valószínűséggel minden hibát gond nélkül oldanánk meg. Teljesen új távlatok nyílnának meg, és nem kellene az olyan ostoba és kicsinyes bajokkal foglalkoznunk, mint a háborúk, és az országok közti konfliktusok. Sajnálom hogy sok embernek ez a fasizmus az eszméje, mely sehová sem tartó, gyenge nemzeteket szül...
2015. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
0%
*Sajnálom hogy valakinek ez a fasizmus a legfőbb eszméje
2015. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!