Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha van, akkor mi a bajod a...

Ha van, akkor mi a bajod a zsidókkal?

Figyelt kérdés
vagy erre a kérdésre nincs is értelmes válasz?
2011. ápr. 12. 22:25
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/157 bumbi02 ***** válasza:
100%
pontosabban?
2011. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/157 anonim ***** válasza:
83%

"tehát a Sirató falat is csak a Bibliában emlitik, és még véletlen se található meg a valós életben? Attila is létezett, viszont nincs semmilyen bizonyitása még annak hogy kapcsolatba lett volna a magyarokkal. "


Szánalmas vagy és még ti mondjátok ránk hogy nem tudunk írni. Számos világhírű külföldi tudós bizonyítja/bizonyította a hun-magyar, vagy a szittya-magyar azonosságot. Dr. J.J. Modi: [link]


Vagy Szántai Lajos. Keress rá.


http://www.youtube.com/watch?v=NQOvX0AeLbg&feature=related


"Pl hogyha odaígérték a zsidóknak Palesztinát, akkor miért csak a második világháború után kapták meg?"


Itt egy kis tananyag számodra:


„Őfelsége kormánya jóindulatúan tekint a zsidó nemzeti otthon megteremtésére Palesztinában, és minden tőle telhetőt megtesz e cél elérésének elősegítésére, miközben világosan kell látnunk, hogy semmi sem csorbíthatja a Palesztinában fennálló nem zsidó közösségek polgári és vallási jogait, illetve a bármely más országban élő zsidók jogait és politikai státusát.” Elgondolkodtató, hogy némi - akár tetszőleges - szerepcserével, milyen aktuálisan hangzanak ma is ezek a sorok. Elgondolkodtató, hogy valójában ezt, az 1917. november 2-án kelt Balfour-nyilatkozatot (Arthur James Balfour brit külügyminiszter Walter Rothschild bárónak, a brit zsidóság egyik vezetőjének küldött levele volt) vehetjük a rég álmodott „zsidó nemzeti otthon” koncepciója magvalósulásának, a fennállása 60. évfordulóját most ünneplő Izrael alapkőletételének... és ilyenként a palesztinok kálváriájának, avagy a jelenleg is tartó közel-keleti válság kezdetének.


"Te elfogadod azt magyarázatként hogy a háborúk, és a harcok eredményeképp maradtunk ilyen kevesen az összlakossághoz képest a 20 század elejére, de nem fogadod el hogy a a zsidók az üldöztetés miatt vándoroltak el onnan? "


Mégis kiüldözte őket? Magyarországon a 18. században volt kritikus számban a magyarság. Az ortodox lelkészek sok magyart is románnak állítottak be mivel az oláh horda beáramlásával és a magyarság elszigeteltségének köszönhetően sokan vették fel az ortodox vallást.


"ahelyett hogy ilyen propaganda-történészeket olvasnál, olvass normális történelmet, 20. századi történelemből például tudom ajánlani Romsics Ignácot, vagy Romsics Gergelyt, " Én a magyargyűlölők érveivel is tisztában vagyok (most nem Romsicsra gondolok).


Akkor: Györffy György vagy Győrffy István, Badiny Jós Ferenc, Bakay Kornél, Botos László. Ezek közül válogathatsz. Trianonnal kapcsolatban a Pesti Hírlap revíziós albuma megtalálható a trianon.hu weboldalon.


"érdekes hogy a nagy keresztény-magyar-hazafiak, ha a zsidók esetét nézzük a Bibliát mesekönyvnek tekinti, ha meg a magyarok esetét, akkor őskeresztények, meg Jézus, meg Szüz Mária országa, meg minden egyéb vallásos dologba benne vannak. Most akkor mesekönyv, vagy nem mesekönyv?"


Nem kell vallásosnak lenni hogy szeresd a hazádat. Jómagam még nem döntöttem ez ügyben igyekszem sok dolog felől tájékozódni.


"zsidók már időszámitás előtt több évszázaddal ott éltek, az nem mese, hanem tény. " Nézz utána a dolgoknak nem kell egyből megenni azt amit a pofád elé tolnak. [link]


ma 17:53


Lásd Hernádi Tibor: A Második világháború igaz története.

2011. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/157 anonim ***** válasza:
62%

20:16


"Számos világhírű külföldi tudós bizonyítja/bizonyította a hun-magyar, vagy a szittya-magyar azonosságot."


Ez elég vicces lenne, mivel a hun nyelvről semmit sem tudunk :)))


Dr. J.J. Modi, Szántai Lajos, Badiny Jós Ferenc, Bakay Kornél, Hernádi Tibor :)))


Te, nem veszed észre, hogy mekkorát égsz ezekkel a nevekkel?

2011. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/157 bumbi02 ***** válasza:
62%
gondolkoztam rajta hogy reagálok pontról pontra, de igy hogy linkelted a metapédiát nem fárasztom magam, mer aki képes a metapédiát olvasni és elhinni amit ott írnak, azzal teljesen fölösleges vitatkozni.(amúgy rögtön a második mondatban már ellentmondás van az adatokkal: a megalapult ország helyén több ezer éve élnek ott, történetesen nem zsidók.. oldalt ott van a nemzetiségi összetétel: 83%-ban zsidók lakják a területet.. ennyit a metapédiáról) most nem mennék bele a metapédia elfogultságába, igazából az egész cikkben egy szót nem említ a történelméről, államszerkezetéről, a közigazgatásáról, vagy ilyesmiről.. végig fröcsög hogy ilyen rosszak meg olyan rosszak...
2011. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/157 bumbi02 ***** válasza:
62%
a történészeidre reagálva.. egyet láttam meg hirtelen Bakay-t.. volt szerencsém róla olvasni, hát hozhattál volna jobb példát is... aki olyan tankönyvet akar kiadatni amelyikben olyanokat állit hogy a magyar kulturából származik a görög-etruszk meg többi ősi kultúra.. hát had ne minősítsem.
2011. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/157 bumbi02 ***** válasza:
30%

szántai lajosról hasonló a véleményem.. elfogult és elvakultan "történészkedik", aminek nem az a célja hogy felfedje a múltat, hanem hogy a magyarokat dicsőitse...


arra meg h ki üldözte a zsidókat? római-zsidó háború? na valami rémlik? már emlitettem feljebb...

2011. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/157 anonim ***** válasza:
30%
Ja nektek csak azok a jók akik szerint alsóbbrendűek vagyunk bármelyik népnél és hódoljunk be a szlávoknak és még örüljünk hogy elvették ezeréves országunk 2/3-át. Bocs de ehhez nem asszisztálok. Nem vagyok a Metapédia rendszeres olvasója. Mert nektek csak az a történész aki a megszokott dogmákat nyomja.
2011. ápr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/157 anonim ***** válasza:
26%

"Mert nektek csak az a történész aki a megszokott dogmákat nyomja."

Mert "nektek" ugye nem?

2011. ápr. 16. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/157 bumbi02 ***** válasza:
66%

nem nekem nem az a történész aki a megszokott dogmákat nyomja... nekem az a történész akinek a célja a történelem felfedése, és nem pedig az hogy úgy fedje fel a történelmet hogy a magyarok dicsősége minél nagyobb legyen... mert valljuk be az általad sorolt "történészek" mind ezt csinálják... úgy csavarják a történelmet hogy abból az általuk nem kedveltek - zsidók,románok,szlovákok - rosszul jöjjenek ki, mi magyarok meg a legjobban.. Jézus nem is volt zsidó, Dávid és Salamon nem létezett, a magyarok adták az etruszk kultúra alapjait...


én is szeretem a magyar nemzetet, a magyar kultúrát, és a magyar történelmet (már nem egy kárpát medencei magyar történelem versenyen vettem részt, szlovákiai, erdélyi és vajdasági magyarokkal együtt) ... de ez nem jelenti azt hogy én azt meg akarom másítani. Én elfogadom úgy ahogy az történt. Elfogadom hogy csak 896ban jöttünk ide, és nem idő számítás előtt 5000ben, és onnan elmentünk az Urálig meg vissza... Elfogadom hogy Magyarországnak nemzetiségi problémái voltak és ez vezetett a trianoni békéhez, nem pedig a szabadkömüvesek, meg a zsidók. Elfogadom hogy elvesztettük az első világháborút, mert -németországgal együtt- kimerült az ország, nem pedig azért mert a gonosz zsidók szervezkedtek. Elfogadom hogy Jézus zsidó volt, hiszen az volt, nem kezdek el ferdíteni hogy igazából párthus volt.


te is jobban tennéd ha nem ilyen csak szélsőjobb oldalon elismert történészeket olvasnál, hanem olyanokat akiknek van hozzá valami végzettségük, vagy akár már több évtizede elismerten vannak a szakmában.

Ne hidd azt hogy nekem nem esne jól ha kiderülne hogy a magyar nép ősibb és meghatározóbb mint eddig mondták. De amíg ezt nem bizonyítják, nem fogom felhasználni érvelésként. Te pedig ne szidd se a románokat a dákóromán elméletükért, se a szlovákokat a Nagy Morva Birodalomra való hivatkozásukért, hiszen te ugyanazt teszed. Történelmet ferdíted ...

2011. ápr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/157 anonim ***** válasza:
91%

"hanem olyanokat akiknek van hozzá valami végzettségük"


Igen, a politikusoknak is van végzettségük, és sz*rt se érnek vele, mert ugyan olyan hülyék, mint a végzett történészek, mint például ungvári krisztián vagy karsai lászló...


Etruszkokról pedig annyit, hogy vagy ott fejlődtek ki/erre kevés dolog mutat/, vagy pedig keletről jöttek.

Gondolom mindenki látott már etruszk abc-t, és még a hülye is észreveszi, hogy ha nem is azonos a Magyarral, valamikor lehetett köztük kapcsolat.


"Trefort Ágoston 1877-ben tett szavai vannak érvényben: a kormány a jövőben csakis a tudomány ama képviselőit fogja támogatni, akik a finn-ugor eredet mellett törnek lándzsát. 1895-ben Acsády Ignác a következőt írta: a tudós czím nálunk éppen nem a tudományos munka alapja. Azt is csak kegyelteknek szokták adományozni, akár tudnak valamit, akár nem."


Ennyit a történelem feltétlen hitelességéről...

2011. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!