Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha van, akkor mi a bajod a...

Ha van, akkor mi a bajod a zsidókkal?

Figyelt kérdés
vagy erre a kérdésre nincs is értelmes válasz?
2011. ápr. 12. 22:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/157 bumbi02 ***** válasza:
85%

ez a legjobb érv... bizonyitás? a zsidók éltek ott , palesztinok nem voltak ott.. a palesztinokat azoknak hivjuk akik Palesztinában élnek, kr.e nem ismertek olyat hogy palesztinok... A palesztinok Palesztináról kapták a nevüket, Palesztina meg a filiszteusokról.. Ők pedig már kr.e 6 században eltüntek, asszimilálódtak.

De várnék tőled is valami érvelést, mert az hogy: meséket mondok, meg hogy nem igaz az nem érvelés, az egy állítás, valamivel alá kéne támasztani, nem gondolod?

2011. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/157 bumbi02 ***** válasza:
100%
jah, és még ajánlom figyelmedbe hogy milyen nemzetiségek élnek palesztinában: arab,kurd,örmény,zsidó.. palesztin mint nemzetiség nem. az ott élőket hivjuk palesztinoknak. kb olyan mint hogy svájciaknak azokat hivjuk akik svájcban laknak.liechtensteinbe liechtensteinek élnek, de mégsincs ilyen nemzetiség...
2011. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/157 anonim ***** válasza:
78%

18:50


"Akárhogy próbálod kozmetikázni a palesztinok jobban megérdemelnék azt a földet mint a zsidók. "


Az araboknak k*rvára semmi közük nincs semmihez az Arab-félszigeten kívül a 7. század előtt. Maradjunk csak ebben.


Amúgy pedig bumbinak igaza van. Eredetileg minden Palesztina területén élő népet palesztinnak neveztek, tehát a zsidókat is. A mai, az arabokra értett palesztin nép fogalmát egyszerűen a Szovjetunió, illetve Arafat alkotta meg az 1960-as években.


Annyira jó, ahogyan a mai magyarországi széljobbosok az egykori szovjet propaganda nyomdokain haladnak nagy lelkesedéssel a palesztin-izraeli kérdésben! :)))

2011. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/157 bumbi02 ***** válasza:
84%
feltűnöen hallgat az 56%os..
2011. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/157 anonim ***** válasza:
87%

ma 16:27


Ja majd gondolod hogy hazaérek és az lesz az első dolgom hogy nektek válaszokat írjak.


Ha hiszünk a a Bibliának akkor higgyünk már a magyar krónikáknak is amelyben le van írva hogy Atilla népe vagyunk és a honfoglalás csupán visszatérés volt.


Nos, nem vagyok ebben a témában szakértő de megpróbálok összehozni valamit. Izrael helyzete azért is különbözik a a miénktől mert a zsidók szét szóródtak az egész világon és azért tűntek el nagy számban Izrael földjéről de minket kiirtottak, kiüldöztek olyan népek akiknek korábban semmi köze és joga nem volt az adott területhez.


Izrael függetlensége 1948 akkor kezdődőt a cionista elnyomás. Ha megint a magyar példát nézzük akkor a 11.században 85-90%-ban magyar vagy magyarral rokon népek éltek a Kárpát-medencében.


A zsidók is gyakorlatilag lopták a földjüket 1916-ban a németek békét ajánlottak az angoloknak de közben az angolokhoz egy amerikai zsidó delegáció érkezett akik megígérték az USA belép a háborúba ha a zsidók megkapják Palesztinát(lsd. bővebben Hernádi Tibor: A Második világháború igaz története) így is lett. Hát nem érdekes hogy 1916-ban amikor az angolok a vereség szélén álltak nem fogadták el a német békeajánlatot?

2011. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/157 bumbi02 ***** válasza:
69%

Ha hiszünk a a Bibliának akkor higgyünk már a magyar krónikáknak is amelyben le van írva hogy Atilla népe vagyunk és a honfoglalás csupán visszatérés volt.


tehát a Sirató falat is csak a Bibliában emlitik, és még véletlen se található meg a valós életben? Attila is létezett, viszont nincs semmilyen bizonyitása még annak hogy kapcsolatba lett volna a magyarokkal.


Ezt az elméletet már hallottam Freedmantől, akkor se igazán tudtma elhinni, most se fogom, mert eléggé légből kapott.. Pl hogyha odaígérték a zsidóknak Palesztinát, akkor miért csak a második világháború után kapták meg? Miért nem fogták magukat a zsidók és fogtka össze a gonosz hazug hatalmak ellen akik nem adták nekik oda Palesztinát?


Magyarországban a 11. században tényleg 80-90% körül volt a magyarok aránya az összlakosságon belül.

Te elfogadod azt magyarázatként hogy a háborúk, és a harcok eredményeképp maradtunk ilyen kevesen az összlakossághoz képest a 20 század elejére, de nem fogadod el hogy a a zsidók az üldöztetés miatt vándoroltak el onnan? Nem érzed a kettős mércét kicsit se?


ahelyett hogy ilyen propaganda-történészeket olvasnál, olvass normális történelmet, 20. századi történelemből például tudom ajánlani Romsics Ignácot, vagy Romsics Gergelyt, mondjuk ők többnyire az OMM felbomlásával, és a trianoni békével foglalkoznak, de kitekintenek a további eseményekre is, és megbizhatóak.


érdekes hogy a nagy keresztény-magyar-hazafiak, ha a zsidók esetét nézzük a Bibliát mesekönyvnek tekinti, ha meg a magyarok esetét, akkor őskeresztények, meg Jézus, meg Szüz Mária országa, meg minden egyéb vallásos dologba benne vannak. Most akkor mesekönyv, vagy nem mesekönyv?


én speciel ateista vagyok, se jézusba, se istenben nem hiszek, viszont az hogy a zsidók már időszámitás előtt több évszázaddal ott éltek, az nem mese, hanem tény.


Ha tényeket nem tudsz elfogadni, akkor ne vitatkozz.

2011. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/157 bumbi02 ***** válasza:
88%

plusz még annyit hozzátennék, hogy azt se tudom h Freedman, Hernádi, és te honnan szeditek hogy Anglia elvesztette 1916ra a háborút.

1916ban, három nagy csapást is mértek a központi hatalmakra (Verdun, Somme, és a Bruszilov offenziva), amiknek következtében elég jelentős katonai veszteségek érték a központi hatalmakat, plusz Németország még Olaszországnak is hadat üzent, augusztusba még Románia is beszállt a háborúba a központi hatalmak ellen. Tehát 1916ban közel se álltak nyerésre.


plusz annyit hozzátennék hogy egy olyan embert nem tartanék megbízható forrásnak aki párttag, vagy képviselő is, illetve nincs történelmi végzettsége (Hernádi Tibor MIÉP színeiben volt képviselőjelölt, és technikusi végzettsége van, mindössze szabadidejében történészkedik, végzettség nélkül)

2011. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/157 anonim ***** válasza:
100%

Az izraeli vagyok


Szia bumbi, ha engem ertettel 56 %-oson, akkor most itt vagyok. Miluimon voltam, es ott nem igazan van ideje az embernek az interneten bongesznie.

Miluim: ha az ember leszerelt a katonasagtol, utana evente behivjak nehany napra mint tartalekost. Ezalatt az ido alatt tobb mindent csinalunk, tobbnyire tanulunk, vagy az allokepessegunk megtartasa erdekeben gyakorlatozunk, vagy - ne adj isten - harcolunk.

Most - nem titok - a Hamasz alkalmat adott nekunk a "kipat barzel" nevu uj vedofegyver kiprobalasara.


Egyebkent, ahogy leultem a gephez, eloszor azt neztem meg, hogy jott-e reagalas korabbi hozzaszolashoz, es ott van errol egy valasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__1..



Nem feltetelezem, hogy atmesz oda, ezert roviden egy resze az ottani reakcionak:


" A Hamasz ket fele fegyvert igyekszik megszerezni: egyszeru raketakat, eloallitasi aruk kb. 20 $. Ezek a raketak 5-10 kilometeres korzetben csapodnak be, es TELJESEN iranyithatatlanok. 20-at, 30-at lonek ki egyszerre Izrael fele, azzal a meggondolassal, hogy csak eltalal egy ilyen raketa valakit. Es neha tenyleg eltalal, egy fiatal lanyt, aki a furdoszobabol rohan a lakas vedettebb reszebe, egy gyereket, amint focizik, vagy betori egy ovoda tetozetet, es a tormelek oli meg a csoppsegeket.

A masik csoport raketa, az hosszabb tavu (60-100 km), es bizonyos mertekig iranyithato. Ezekkel lottek korabban az izraeli varosokat, addig, mig a megfelelo vedofegyvert Izrael ki nem fejlesztette. A vedofegyver az un. "kipat barzel" - mas nyelven meg nincs neve (legyen mondjuk vasharang). Ennek az a lenyege, hogy a varosok ele felallitanak egy erzekelot, amely azonnal erzekeli a varos fele kilott raketat, es ellenraketat kuld, ami meg a legterben megsemmisiti a tamado eszkozt.

A Hamasz rovidebb tavu fegyvercsoportjaba tartoznak az NT tanktoro raketak is, amik nagyon pontosak, legutobb egy iskolabusz ellen hasznaltak."


Az a feneseg, hogy mint mondtam, a Hamasz sok-sok OLCSO-n eloallithato raketat hasznal. Mi viszont naggyon pontosakat, hisz egy erkezo gombostut kell eltallni. Egyebkent a tamado raketaink is ngyon pontosak, hogy minel kevesebb civil aldozat legyen (szemben a Hamasz celjaval, amely viszont pont a lakossagot akarja tamadni.) A pontos raketa eloallitasi ara viszont hatalmas, egy ilyen raketa kb. 500 000 $-ba kerul.

Hogy meg tudjuk vedeni a - mindket oldali - civil lakossagot, itt a feladat: lenyegesen csokkenteni az eloallitasi arat.

Szoval ezt vizsgaltuk most.

2011. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/157 bumbi02 ***** válasza:
100%
nem téged értettelek az 56%os alatt, hanem az előttem írót.
2011. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/157 anonim ***** válasza:
Az, ami már kétezer éve...
2011. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!