Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraelt mi értelme volt...

Izraelt mi értelme volt megalapítani az arabok között?

Figyelt kérdés
Miért nem Európában alapították meg?

2022. aug. 5. 11:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/125 anonim ***** válasza:
66%

Hiába pontozzátok le a hármast (meg fogtok engem) totálisan igaza van.


Más nemzet/csoport ilyet nem tehetne meg.


A török idők előtt ma vannak olyan masszívan szláv/ román vidékek, amik szinte szín magyarok voltak.


Ha "mi" Belgrád tövében kikiálltanánk egy államot és elüldöznénk az ottaniakat? A világ szerintem idejönne kigyomlálni minket...


Ja meg melyik országnak van atomja 100%ra, és hivatalosan nincsen? Szamoa? Neem.


Amúgy én ezeket lesajnálom.


Én attól hányok hogy "katonák" fegyverrel basztatják a gyerekeket, meg ugye a házak ledózerolása...

Akárhogy nézem, most ők viselkednek úgy, ahogy velük bántak. Igen, jogtalanul, mert a 101%ig önként magyarrá vált "mózes hitű magyar" nem ártott senkinek, úgy ma az utolsó palesztin zöccségárus se árt senkinek. Csak hát ha nem megy ki a házából beledózerolják.


Nem


De befogom, mert vigyázba KELL állni.

2022. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/125 anonim ***** válasza:
53%
Mindenesetre ha tényleg csajszi vagy irhatsz. Lol.
2022. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/125 anonim ***** válasza:
54%

"Hogyne lettek volna, pl Erdély déli és a mai kelet Magyarország déli területe Bulgária része volt"


Azok a bolgárok még nem szlávok voltak, nem is szláv nyelven beszéltek, hanem a korabeli magyarokkal rokon nép volt. Aztán a Frank birodalom szerves részét soha nem képezte Pannónia, csupán egy őrgrófság volt. A római birodalom által összeharácsolt területekig meg ne menjünk már vissza. A lényeg hogy semmiféle folytonosság nem volt a Kárpát Medencében a magyarok bejöveteléig A nagy morva birodalom pedig sci-fi kategória, mint például az is hogy a románok a rómaiaktól vagy a dákoktól származtatják magukat.

2022. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/125 anonim ***** válasza:
33%

Hatos nem hármas, elnézést.


Amúgy te görl, meg a többi.


Ősi föld? Rendben.


Viszont én úgy tudom olvasmányaimból, hogy Hertz Tivadar az elején még nem kifejezetten az "ősi területre" akarta az államot/ otthont.

Én úgy emlékszem, hogy házalt a törököknél meg apz oroszoknál is, és Amerika, mint földrész, az is szóbajött.


Tévedek?

2022. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/125 anonim ***** válasza:
45%

"Azok a bolgárok még nem szlávok voltak"


De szlávok voltak, a nomád bolgárok alig voltak valahányan, ezért történt hogy beolvadtak a sokkal többen lévő szlávokba. Erdélyben egyébként sok szláv topográfiát is találhatsz, mind bolgár eredetű.


"Aztán a Frank birodalom szerves részét soha nem képezte Pannónia, csupán egy őrgrófság volt."


Tehát elismered hogy a részét képezte, de vigyázat NEM SZERVESET! :)))) húha hát ezzel ki is írtál minden frankot onnan :D


"A nagy morva birodalom pedig sci-fi kategória"


Nem sci fi kategória, max a nyolc általánossal rendelkező turbó magyaroknál akik azt hiszik jézus magyar volt, meg az egész világ magyar terület.


"mint például az is hogy a románok a rómaiaktól vagy a dákoktól származtatják magukat."


Miért ne lenne közük? Miért beszélnek akkor a románok latin nyelvet amit a rómaiak is? :D


Szerintem le kéne előbb tenned az érettségit, mert halvány lila gőzöd nincs a töriről :)

2022. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/125 anonim ***** válasza:
100%

Herzl* elnézést kérek mielőtt megköveznétek :p


Hadilábon állok a németes nevekkel. Bár a 7-8 szótagos szláv nevekkel is...


És a felettem lévőnek szintén igaza van.


A bolgárok valószínűleg rokonok valahogyan. A hun törzsSZÖVETSÉG részei voltak, amit úgy kell érteni, hogy aki csatlakozott, az hunnak tekinthették. Ez meg a mi ősi rejtélyünk.


De ha azon vitatkoztok, hol milyen államok voltak, akkor ennyi erővel a kurucok fejedelemsége is, lehetne mondjuk szlovák állam, ahogy tudathasadoznak Csák Máté "államán" is, ami még állam se volt - "csak" egy erős oligarcha kiskirálysága. Lesajnálta kik éltek ott akkor.

2022. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/125 anonim ***** válasza:
28%

Nem áll velem szóba a görl.


Bár lehet jobb is, lehet fiú, ha meg nem túl tűzről pattant :p


Ezt a baromságot, ami csak részben igaz és az is bocolgatható, hogy a magyarság szláv tengerbe jött volna területet foglalni...


Ennél a Dunántúl latinjai meg a frankjai jobbak. MEGSZÁLLT "őrgrófság" volt, mint a frank birodalom peremteülete. Ma talán az ütközőzóna illene rá.

Nehogy azt add el nekünk, hogy itt komplett szláv, latin városok, falvak lettek volna...


A szlávok az avarok alattvalói voltak, és határőzés céljából ők hívták be őket. A horvát "ban" elnevezés is etimológiailag Baján kagántól ered.


A magyarok és az avarok köztt pedig egyre biztosabb valamiféle folytonosság.


Így hogyha a közel keleti ki volt itt előbb játékot akarod játszani, akkor nem jön be.


Az meg hatalmi helyzett függvénye, hogy a frankok milyen területet szálltak meg és alakítottak valamiféle egységet.

A helyi, még létező avar és szláv elemek domináltak. Egy amúgy szinte gyér területen.

2022. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/125 anonim ***** válasza:
52%

"hogy a magyarság szláv tengerbe jött volna területet foglalni..."


Pedig a magyarok előtt éltek itt népek, elég sokan. Ez tény :D Te komolyan azt hiszed senki nem volt itt? :D


"Ennél a Dunántúl latinjai meg a frankjai jobbak. MEGSZÁLLT "őrgrófság" volt, mint a frank birodalom peremteülete. Ma talán az ütközőzóna illene rá."


A Frank Birodalom egy tartománya, része volt, semmilyen ütközőzónáról nincs szó, frank törvények voltak, felségjog stb. Ütközőzónáról akkor lehetne beszélni ha külön ország lett volna, de nem volt. És ez sem változtatja meg azt a tényt hogy éltek itt a magyarok előtt más népek.


"Nehogy azt add el nekünk, hogy itt komplett szláv, latin városok, falvak lettek volna..."


Ezért kéne elvégezni legalább az érettségit mert akkor tudnál olyan dolgokról mint a Keszthelyi kultúra:

[link]

A Nyitrai fejedelemség:

[link]

Bolgár Birodalom stb.


"A magyarok és az avarok köztt pedig egyre biztosabb valamiféle folytonosság."


Semmilyen folytonosság nincs, az avarok és magyarok apai leszármazási vonala teljesen különböző populációt mutat:

[link]


"Így hogyha a közel keleti ki volt itt előbb játékot akarod játszani, akkor nem jön be."


Nem akarok semmit játszani, csak a hülyeségre hívtam fel a figyelmet példákkal amikor a ki volt ott érvelés alapján el akarsz embereket üldözni egy területről.

2022. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/125 anonim ***** válasza:
26%

Azta.

Nem hívlak el kávézni mert félek kinyírsz.


Érettségi megvan, felsőoktatás is. Töriben erős vagyok.


És "esküszöm" volt eszembe a keszthelyi kultúra, gondoltam be is írom.


De az adott példa nem egy nagy és szervezőképes népesség volt.


Az ütközőzónába tudtam belekötsz. Bár igen, elismerem, hogy nem a legmegfelelőbb szó, de akkor is annak nevezhető.


Elejink még adtak a külcsinnek is, utközőzónát is megszerveztek.

Meg szerinted miért -zömmel szláv- ŐRgrófság volt? A birodalom szerves központja volt...ja.


Én nem akartam a vitátokba beleszállni, meg hülyére is vettem a figurát kicsit.


Egy habzószájú cionista vagy.


Tényleg létező és jelentős kultúrával bíró népességből (keszthely) te államot csinálsz.


Látni az írásodból miért utálnak titeket. Rohadtul nem a vallás miatt üldöztettetek a középkorban sem.

(Bár ezt már más leírta).

2022. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/125 anonim ***** válasza:
26%

ja meg az emberek szavának kifogatása, szájba adni olyat amit nem mondott.


Másold be azt a részt, ahol azt írom, hogy senki nem volt itt :D


Amin veszekedtek, meg én is belefolytam kor, az a kárpát-medence életében olyan szakasz volt, amikor gyér volt a lakosság meg ütközőzóna, állandó jövés-menés.

Ilyen területeken ma sem jó élni.


+ A te bolgár példád, ami igaz! A bolgár népet asszimilálta a szlávság. Ez tény.

A magyarság miért nem asszimilálódott mondjuk a keszthelyihez hasonló népességbe?


És ha nem volt gyéren lakott, akkor miért nincsen a keszthelyihez haonló, mondjuk tucat számra?

2022. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!