Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraelt mi értelme volt...

Izraelt mi értelme volt megalapítani az arabok között?

Figyelt kérdés
Miért nem Európában alapították meg?

2022. aug. 5. 11:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/125 anonim ***** válasza:
37%

#10 Neked zsidó létedre legjobban kéne tudnod kik a magyarok, mi az eredetük, meg azt is, hogy a szlávoknak semmi köze a Kárpát-medencéhez.Tényleg, ha már itt vagy, miért is kellett Magyarországot feldarabolni?Ne válaszolj, ez mind költői kérdés, senki nem kíváncsi a hazugságaidra.


De annyit talán megválaszolhatnál, hogy a zsidókat miért "üldözték" mindig és miért zavarták el őket ahonnan csak lehetett?

2022. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/125 anonim ***** válasza:
100%

"Az arabok nem őshonosak ott, nem is kánaáni nyelvet beszélnek. De csak egy kérdés, a magyarok mit csináltak a 9. században? A logikád alapján akkor ezek itt szláv földek."


Majd éppen azon a tücsökhegedűnyi területen ne lennének jelen 1500 éve az arabok. Mondjuk ha már logikánál tartunk akkor ők meg visszahuzhatnának az Arab félszigetre, Marokkótól Iránig.

2022. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/125 anonim ***** válasza:
77%

#7:


"Ezért kapták az atomokat Amerikától, kellett oda egy tűzfészek. Rettegnek is amiatt, hogy Irán pedig az oroszoktól fog kapni"


Ez így nettó hülyeség. Izraelnek már jóval a szoros amcsi szövetség előtt volt atomprogramja és talán már atomfegyvere is.


Az infó egy részét még a franciáktól szerezték ( később valóban hozzájutottak amerikai infóhoz is ), az alapanyagok Franciaországból, egy eltérített teherhajóról és a Dél Afrikai Köztársaságból vannak. Volt egy közös izraeli-dél-afrikai atomprogram (a Vela-incidens megvan? ) ahova izrael vitte a know-howt, Dél-Afrika meg az uránt ( a 90-es évek elején Dél-Afrika leszerelte az atomfegyvereit ).


Az atomot nem az amcsikról kapták.


Iránnak is saját atomprogramja van, ők a pakiktól szerezték az alapokat. Biztos támogatták öket az oroszok is, de komplett kész fegyvert 100% hogy ők sem adnak át.

2022. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/125 anonim ***** válasza:
65%

"Neked zsidó létedre legjobban kéne tudnod kik a magyarok, mi az eredetük"


Neked magyar létedre pontosan tudnod kéne hogy a magyarok egyáltalán nem őshonosak a Kárpát Medencében és a 9. században vándoroltak be, amikor a szlávok már több száz éve itt éltek és államokat alkottak, bőven a magyarok előtt. Tehát te számon kéred a zsidóktól hogy visszamentek oda ahol mindig is laktak, viszont a magyarok területfoglalásával már nincs bajod. Kicsit se kettős mérce :)


"De annyit talán megválaszolhatnál, hogy a zsidókat miért "üldözték" mindig és miért zavarták el őket ahonnan csak lehetett?"


Vallási okokból. A középkorban a vallás egy nagyon fontos meghatározó tényező volt a nemesi-paraszti osztályok mellett. Ez adta az identitást, nem pedig a beszélt nyelv vagy etnikum. A keresztények nem csak a más vallásúakat üldözték, de egymást is irtották talán emlékszel még a vallásháborúkra.

Az antiszemitizmus főbb okai 1. az illető személyesen egy zsidót se ismer, 2. az irigység, a zsidóknál a szellemi tőke, oktatás nagyon fontos, ebből kifolyólag jobb állásokat is tudnak megszerezni, ami kivált egy ilyen reflexet az átlag proliban.


"Majd éppen azon a tücsökhegedűnyi területen ne lennének jelen 1500 éve az arabok."


Az arabok kb pont akkor érkeztek oda, de már kr.e. 1500 évvel létezett ott Izrael állam, kb 3000 évvel az arabok megjelenése előtt akik mint mondtam nem is őshonos nyelvet beszélnek, nem kánaáni nyelv:

[link]


"ha már logikánál tartunk akkor ők meg visszahuzhatnának az Arab félszigetre, Marokkótól Iránig."


Nem kell hogy Izraelből elmenjenek az arabok, csak tiszteljék az államot. Igazából Izrael a világ egyik legfejlettebb állama, most egy palesztin sokkal jobban él mint 150 éve az oszmánok alatt amikor semmi nem volt ott.

2022. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/125 anonim ***** válasza:
17%

#14 Pont ezt írtam, hogy nem vagyok kíváncsi a hazugságaidra.

Az üldöztetésetek meg annyiban köthető a vallásotokhoz, hogy milyen elvek szerint éltek.De ezt te pontosan tudod, azért írtad pár kérdéssel alább, hogy a zsidók felsőbbrendűek, a nem zsidók meg a szolgáik.Ha ezt vallod, mit csodálkozol, hogy rühell mindenki?

2022. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/125 anonim ***** válasza:
36%

hova mentek volna? az osi foldre

mondjuk az ultraortodox zsidok nem ismerik el izraelt

de hat a vallasos emberek hulyek

2022. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/125 anonim ***** válasza:
63%

15# Mindent amit írtam történelmi tény. Egy szóval se mondtam hogy bárkit el kell üldözni, te kezdted azzal hogy embereket üldöznél el az otthonukból. Aztán jöttél azzal hogy a mai zsidóknak nincs közük ahhoz a területhez, ezt is cáfoltam genetikai és nyelvi forrással. Aztán meg hoztam példákat a magyarokkal kapcsolatban a kettősmércédre.


Egy szóval se írtam hogy a zsidók felsőbbrendűek, linkeld már be légyszíves. De várj megteszem helyetted:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

Erre gondolsz igaz? Semmilyen felsőbbrendűségről nem beszéltem, csak adtam egy troll választ egy troll kérdésre. Ennyit arról ki hazudozik.

2022. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/125 anonim ***** válasza:
0%
#17 Azzal ne vergődj, hogy azt a választ nem is én írtam, ami az arabok elüldözését taglalja.A Talmud mit mond a gojokról?
2022. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/125 anonim ***** válasza:
44%

"magyar létedre pontosan tudnod kéne hogy a magyarok egyáltalán nem őshonosak a Kárpát Medencében és a 9. században vándoroltak be, amikor a szlávok már több száz éve itt éltek és államokat alkottak, bőven a magyarok előtt. Tehát te számon kéred a zsidóktól hogy visszamentek oda ahol mindig is laktak, viszont a magyarok területfoglalásával már nincs bajod. Kicsit se kettős mérce :)"


Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Sűrűn lakott tiszántúlnyi nagyságú területre több millió ember telepítése, nem egyenlő a ritkán lakott Kárpát medence benépesítése, majd államalapitás. Nem voltak itt semmiféle szláv államalakulatok. Egyedül a Morva fejedelemség érintette a mai Szlovákia nyugati ötödét.

2022. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/125 anonim ***** válasza:
45%

"Sűrűn lakott tiszántúlnyi nagyságú területre több millió ember telepítése, nem egyenlő a ritkán lakott Kárpát medence benépesítése, majd államalapitás. "


Senki nem telepített oda senkit, önként mentek. És de ugyanaz a logika, számon kéred a zsidó telepeseket, de nem kéred számon a magyar telepeseket. Na hogy van ez?


"Nem voltak itt semmiféle szláv államalakulatok."


Hogyne lettek volna, pl Erdély déli és a mai kelet Magyarország déli területe Bulgária része volt:

[link]

A dunántúlon pedig a frankok, latinok, morvák osztoztak. Na jó nem mind volt szláv, de éltek itt népek akik államokban laktak. Attól hogy te ezt letagadod történelmi tény marad ;)

2022. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!