Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraelt mi értelme volt...

Izraelt mi értelme volt megalapítani az arabok között?

Figyelt kérdés
Miért nem Európában alapították meg?

2022. aug. 5. 11:23
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/125 anonim ***** válasza:
61%

Nem a pénzen van a hangsúly. Adogg volt egy választási lehetőség és a hozzá tartozó ismeretanyag. Te nem ezt választottad:

[link]

hanem ezt:

[link]


Szabad döntés volt, te választottál és szó nélkül elfogadom. :)

2022. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/125 anonim ***** válasza:

#111:


Most ebben neked mi olyan baromi érdekes, különleges és meglepő ? Én muszlim vagyok.

2022. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/125 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy Magyarországon élsz, ami azért már soso a fejlett nyugatnak számít ahol viszonylag jó az infrastruktúra, van oktatás, EÜ, nincsenek nemi megkülönböztetések, tehát éljük a számunkra normális életünket. Kby ugyanúgy ahogy Izraelben is, ott mondjuk jobb az EÜ és a fizetés :)


Direkt azért kérdeztem nővel és születendő kislánnyal mert itt van egy baromi nagy kontraszt a "nyugati" világ és néhány iszlamista ország között. Hozzánk képest szinte mindegyik elmaradott ország ( a gazdag öböl menti országokat most hagyjuk ), hiányos infra, sz@r Eü és kislányként/nőként egy áru vagy egy lepel alatt életed végéig. Te a kérdésre Afganisztánt választottad mert muszlim vagy, tehát te inkább élnél születendő kislányként egy burka alatt, adott esetben iskolázatlanul, írástudatlanul egy elmaradott országban mint ott ahol most élsz. Pusztán csak azért, mert? Muszlim vagy? Te inkább a félközépkori életmódod preferálnád ( valszeg azért mert nem nő vagy, nőként valszeg máshogy választottál volna ), mint azt amiben most élsz ( vagy annál jobbat) csak azért mert muszlim vagy.


Ebbe az a meglepő, hogy el nem tudom képzelni hogy a büdös picsába tudnak az emberek ilyen képzelt baromságok mentén saját maguknak sokkal sz@rabb világot választani, mint amiben élnek. És nekem ez furcsa. Nem cserélném sem az autóm sem a motorom egy szamárra, nem szeretnék egy földbe túrt lyukba sz@rni, jól esik napi többször zuhanyozni, tök jó hogy vannak önálló gondolataim, hogy van lehetőségem egy minőségi életre és el nem tudnék képzelni olyan eshetőséget, hogy én Afganisztánt, Jement, Szomáliát, Pakisztánt vagy Nigert válasszam ahol sokkal sokkal sz@rabb lenne, de legalább mindenki iszlamista. :D


Nyilván ateistaként nálam ez a vallási baromság nem játszik szerepet, én csak azt tudom figyelembe venni hogy hol jobb az életszínvonal és én nem mennék oda, ahol sz@rabb és még kilátástalan is.

2022. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/125 anonim ***** válasza:
49%

#113:


Ne haragudj de nagyon eltérnénk a témától és nagyon sokat tudnék írni neked miért jó muszlimnak lenni.


Arra figyelhetnél hogy ne beszélj ilyen pejoratívan olyan emberekről és az Iszlámról amiről alig tudsz valamit.

2022. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/125 anonim ***** válasza:
51%

"Nem cserélném sem az autóm sem a motorom egy szamárra"


Erre mondtam hogy mindenkit nem lehet pénzzel, vagy motorral, autóval megvenni.

2022. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/125 anonim ***** válasza:
75%

"Erre mondtam hogy mindenkit nem lehet pénzzel, vagy motorral, autóval megvenni."


EÜvel, tömegközlekedéssel, infrastrukturával, információszabadsággal és már egyébbel sem igaz.. te is kecskével jársz a teszkóba? :D


"nagyon sokat tudnék írni neked miért jó muszlimnak lenni."

Erre kíváncsi lennék, ennyi off simán belefér a 12 oldalba. Írj nekem 5 dolgot amiért jobb muszlimnak lenni Jemenben, mint mondjuk nem muszlimnak lenni Pest megyében.

2022. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/125 anonim ***** válasza:
74%

John_McClane


Te magyarként hol élnél szívesebben (ha nem lenne haboru) Ukrajnában egy Szvoboda párt által vezetett városban (csak magyarul és oroszul tudsz) vagy Putleréknél? :P

2022. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/125 anonim ***** válasza:

Abdullah, honnan veszed az 5 éves gyerek megölésének hazugságát?

Akit az izraeliek likvidáltak az Taiszer Dzsábári, az Iszlám Dzsihád katonai vezetője.

2022. aug. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/125 anonim ***** válasza:

118

Van egy csomó videó a neten. Arról a gyerekről pont nincs, de van olyan, ahol lakóházakba lőnek, civilek közzé, képek sérült gyerekekről, stb. Ballib média helyett telegramon nézz szét.

Igazából nem akarok beleszólni ebbe, mert nem vagyok nagyon tájékozott ebben a konfliktusban, nem tudom a másik oldal szokott-e ilyet, stb, szóval nem foglalok állást inkább.

2022. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/125 anonim ***** válasza:

#117: én borsodi vagyok, az ilyen megélhetési fotelnácik nem érik el az ingerküszöbömet :D

Azt teljesen mindegy, hogy egy város vezetése Szvobodás vagy Mi Hazánkos, ezek már nem az NSDAP, ezek csak megélhetési náculók. :D


Így én az alapján választanék, hogy az adott helyen milyen az élet minősége, milyen a megélhetés. Szerintem van egy rakás szép hely Oroszországban és én szívesen meglátogatnám a távol-keleti részt, csak qrva messze van :D

Ha feltételezem, hogy a példádban mindkét esetben az életszínvonal közel megegyző és megegyezik a saját mostanimmal akkor azt választanám ami szebb és több a rekreációs lehetőség. Én simán bevállalnám Vlagyivosztok/Irkutszk/Krasznojarszk környékét. Azért itt megvan kényelmesen az ukrán életszínvonal.


Kárpátalja nekem nem jött be, kicsit putrinak tűnt amikor ott jártam. Ha lenne valami élhető kisváros Lviv környékén ahol télen van télisport akkor az is jó. :)


A te kérdésedben csak ideológiai eltérés van a két ország között, infrastrukturális és fejlettségi eltérés nincs a nagy népességű területek között. Az én példámban azért volt egy ordióan nagy eltérés a két régió között :D

2022. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!