Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az iszlám vallás akadályozza...

Az iszlám vallás akadályozza a fejlődést?

Figyelt kérdés

Az ókorban a Római birodalom keleti fele volt a fejlettebb, műveltebb, civilizáltabb. Az iszlám hódítás után az Arab kalifátus átvette a kelet-római civilizáció eredményeit, egy ideig ennek eredményeképp felvirágzott a muszlim kultura, de aztán ez lassan egyre inkább kikopott, és az iszlám népek lesüllyedtek az elmaradott népek közé.

Ennek a muszim vallás lehetett az oka?



2021. dec. 4. 23:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/175 A kérdező kommentje:

#29 Lehet hogy megkepődsz, de én elfogadom az evolúciót.


Én történész vagyok, az igazsághoz ragaszkodom, ahhoz amit tényekkel lehet bizonyítani. Nem hiszek felvilágosodáskori és 19. szazadi antiklerikális előíteletekben, és rágalmakban mint te, aki annak ellenére is mondod a mantrádat mint egy zakkant tibeti szerzetes az Om mani padme hum-ot, hogy bármit is bizonyítani tudnál.


Azt állítottatok hogy a középkori civilizácios visszaesét a kereszténység okozta. Kértem hogy tételesen bizonyítsátok, nem voltatok képesek rá. Hazudoztatok pl. hogy a spanyolok pusztitottak el a Cordobai kalifa híres könyvtárát. Eredeti forrásokkal bizonyítottam, hogy ez nem igaz.


Szerintem nagyon csúgyán beégettetek itt magatokat. Mindeni olvashatja a GYK.-n 😁😁😁😁

2021. dec. 5. 10:28
 32/175 A kérdező kommentje:

#30


Nem igy gondolom egeszen. A gazdaság is fontos, sőt, nagyon is az. De a valódi gazdaság, ami veszi a nyersanyagokat, es abból a saját tudással és saját technológiájaval képes fejlett terméket előállitani.


Az nem valódi gazdaság hogy eladom a kertem vegében feltörő olajat, és abból van sok penzem.


A Burzs Kalifat hoztam fel példanak - ha a dubajiak valóban fejlettek lennének, maguk tervezték volna meg a tornyot, és maguk is építettek volna fel. De nem tudták, idegeneket, nem muszlimokat kellett megkerni erre.


Én azt gondolom hogy az iszlam vallás a felelős valahol azért hogy a modern gazdaság nem igazán képes gyökeret verni a muszlim országokban. És ebben különbözik a többi vallástól, mert sem a kereszténység, sem a buddhizmus, vagy a sintó, de a judaizmus sem gátolta meg azt hogy a követői komoly tudomanyos teljesítményt érjenek el. Szerintem ennek az az az oka hogy az iszlám, a többi vallástól különböző módon, egy totális vilagképet von a hivei köré. Vilagnézet, gazdasagi mentalitas, jog, politika, közösség. Ebbe a burokba bezárva a muszlim emberek nem tudnak kapcsolatba kerülni a világgal, és lemaradnak tőle.


Érdekelne mi a véleményed erről.

2021. dec. 5. 10:44
 33/175 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, ennek így mi értelme?

Feltettél egy kérdést, kaptál rá egy csomó jól megírt, bizonyítékokkal alátámasztott választ. De akkor is kardoskodsz, hogy márpedig ez akkor is úgy van ahogy te leírtad. Egyedül azt sikerült bebizonyítanod, hogy a korszakkal kapcsolatos ismereteid rendkívül foghíjasak.

Az arabok nem csak a bizánci kultúrát vették át, hanem a perzsát de még az indiait is. Ha ránéznél egy történelmi atlaszra egy Európától Indiáig érő birodalmat látnál. Többek közt a papír is az araboknak köszönhető, hogy eljutott Kínából a nyugati világba. Tripoliban, Bagdadban, Damaszkuszban, és Cordobában is több millió kötetes könyvtárakat hoztak létre, tele az ókori szerzők fordításaival. A nyugati világban ebben az időben semmi olyan nem volt, ami csak megközelítette volna ezt. A Tripoliban és Cordobában lévő könyvtárakat ezután pont a keresztesek égették fel. De a világ első egyetemei is Perzsiában és Cordobában nyíltak.

2021. dec. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/175 molnarmarcell21 ***** válasza:
6%

ma 10:44


Még mindig ott tartunk, hogy szerinted mi a fejlettség fokmérője, mert anélkül nehéz felállítani egy sorrendet.


Ami a többit illeti, a tudományos teljesítmény ott van, ahol ehhez adottak a feltételek (értsd: oktatás, teljes munkaidős kutatás, eszközök), az iszlám pedig nemhogy nem tiltja, de kifejezetten támogatja a tudományos kutatásokat. A "modern" gazdaság is nyilván csak ott tudott kialakulni, ahol megvoltak hozzá az erőforrások, történészként pedig bizonyára tisztában vagy vele, hogy mikor, miért és hova koncentrálódtak az erőforrások.

2021. dec. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/175 A kérdező kommentje:

Akinek az ismetei hiányosak az ismét nem én vagyok.


Először is megkérlek olvasd végig az 24-es ponban írt idézetemet, ahol szó szerint idézem a muszlim krónikást, aki elmeseli, hogy pusztította el a cordobai könyvtárat Al Manszúr kalifa 1009 -ban. Ha előbb megteszed elkerülhetted volna hogy te is leírd azt a tévedest amit a kollégad már leírt egyszer, de forrasokkal nem tudta bizonyítani (mig én igen)


A világ első egyeteme nem muszlim volt, hanem a bizánci. Az Akadémia Aureát 425-ben alapította II. Teodosziosz 16 görög 15 latin nyelvű tanszékkel. A hét szabad művészetet, filozófiát, jogot, tanitottak. Az intézmény a későbbi császárok is rendszeresen támogattak és egészen a Konstantinápoly 1453-as elestéig működött. A bizánciak egyébkent több más egyetemet is működtettek. Alexandriaban, Sidonban (ez orvosi egyetem volt) és Antiochiában is. A muszlimok is innen vették az egyetem ötletét.


Indiát az arabok soha nem foglalták el. India muszlim meghódítói a türk gaznavidák és az afgán guridák voltak, akkor amikor az Arab birodalom már szétesett. (A saját súlya alatt szétesett egy évszazad alatt mert irányítói nem voltak képesek hatékony államigazgatást létrehozni, amely féken tartotta volna a széttagozódás erőit.)


Elég ennyi a te tévedéseidről.

Én nem látok itt jól felépített érveket, csak egy rakás félművelt embert, akik hamis és avítt történeti mitoszokat hangoztatnak újra meg újra, és az én, az övükénél jóval alaposabb tudásomat vonják kétségbe. Én tudom hogy nehéz leszámolni a mitoszokkal, főleg ha azok támasztják alá a világnézetét, de muszáj.


Vegül pedig olvasd vegig az összes hozzászólást, hogy lásd mi is a vita tárgya. Az hogy a többiek azt állították, hogy Nyugat-Europa kultúrális visszaesése a középkor elején nem a népvándorlás folyamatos háborúi miatt történt (ahogy én és a téma szakértői is állítják) hanem azért mert a kereszténység üldözte a tudományt. És ezeket próbálod te védeni...

2021. dec. 5. 12:55
 36/175 anonim ***** válasza:
27%

#33


Nyilván semmi értelme a kérdésnek így. De ilyenek az ábrahámita vallás követői. Csak az erőszakban hisznek és a hitüket mindenáron rá akarják erőltetni másokra. Mutathatsz nekik bármit is, akkor is lehülyéznek és ignorálni fognak mindent ami a hitükkel szembe megy.

2021. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/175 A kérdező kommentje:

#36

Nos én elmondtam mindent amit tudtam. Próbáltam rávezetni titeket egy reálisabb történeti tudasra, szeliden is nyersen is.


Innentől a ti saratok a dolog, ha továbbra is történeti mitoszokban hisztek a történeti valóság helyett. A saját köreitekben nyilván jól elvagyotok, de ne csodálkozzatok ha komolyabb helyeken meg fognak mosolyogni titetek.

2021. dec. 5. 15:25
 38/175 anonim ***** válasza:
53%

#37


Az egész kérdés nem szólt másról, minthogy a kérdező a saját világképét próbálta ráerőltetni a vele egyet nem értőkkel. Szóval tipikusan olyan dolog amit már régóta megszokhattunk az ábrahámita vallások követőitől.


Az egész kereszténység (meg iszlám is) inkább ami egy irreális mítosz. Lásd:

[link]


De nem sok értelmét látom további vitának, hisz az egész kereszténység/iszlám a kognitív disszonancián alapul. Így híveivel nem is lehet vitatkozni sem.

2021. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/175 A kérdező kommentje:

#38

Velem nem egyetértők? Hogy a fenébe lehet "nem egyeterteni" történeti tényekkel? Bár nektek elég jól megy.


Nos innentől már csak trollkodás az egész. Én kérek elnézest hogy megpróbáltam tudást tölteni a félművelt fejetekbe. Innentől a ti bajotok ha igy éltek...


Azért sajnálom, hogy a valódi kérdésemről alig esett szó, helyette a hruscsovi ateista kampány szinvonalára züllött a téma...

2021. dec. 5. 17:31
 40/175 anonim ***** válasza:
70%

#39


Nem tényeket írtál. Te hruscsovozol, amikor te meg a fideszes Bayer Zsolt színvonalú kampányokat nyomatod.


Ha valóban történész vagy, akkorát szomorú, hogy az országban a történelem oktatás még mindig vallási propaganda a tények objektív elemzése helyett.

2021. dec. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!