Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az iszlám vallás akadályozza...

Az iszlám vallás akadályozza a fejlődést?

Figyelt kérdés

Az ókorban a Római birodalom keleti fele volt a fejlettebb, műveltebb, civilizáltabb. Az iszlám hódítás után az Arab kalifátus átvette a kelet-római civilizáció eredményeit, egy ideig ennek eredményeképp felvirágzott a muszlim kultura, de aztán ez lassan egyre inkább kikopott, és az iszlám népek lesüllyedtek az elmaradott népek közé.

Ennek a muszim vallás lehetett az oka?



2021. dec. 4. 23:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/175 anonim ***** válasza:
27%

#20


Kezdjük ott, hogy per pillanat egy rakás őssejtkutatás hiúsul meg az USA-ban, mert a sok begyepesedett protestáns akár be is menne lövöldözni "az Úr nevében".

2021. dec. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/175 A kérdező kommentje:

# 19

Miután három félévig hallgattam Dr. Wojtilla Gyulánal a SZTE-n óperzsa nyelvet, azt mondhatom igen, hallottam már ezt-azt Perzsiáról.


Ha Perzsiál tartunk nyilván meg tudod mondni, hogy hova lett a hires Szászánida kultúra az iszlám hóditas után...mert én ugy tudom, hogy a nagy része megsemmisült, és csak töredékeket örzött meg Firdauszi belőle... Ha az iszlámon múlt volna az Akhaimenidákról, a partusokról es a Szászánidakrol is csak homalyos mondák maradtak volna fenn - a keresztények által megőrzött görög-római történetírokból, az iszlám elől Indiába menekült párszik hagyományaiból, meg a föld alól kikapart régészeti leletekből kellett összerakni mindent a 19. századtban az európai tudósoknak ...


Es ha már ezen a tájon jarunk csodálom hogy neked nem említették az egyetemen, hogy milyen parancsotokat adott ki Kutejba ibn Muszilm Közép-Ázsia arab meghóditója Hwarezm összes irott hagyományával kapcsolatban...de Al Biruni krónikajaban megtalálod a tudósítast róla. A hellenisztikus Közép Ázsia (Baktria,-Afganisztán, Marakanda - Szamarkad, Alexandria - Bokhara, stb

) kultúrája akkor tünt el a történekem sülyeszőjeben, ma sem tudni mi minden veszett oda.


De térjünk vissza az Iberiai félszigetre. Én ugy emlekszem az egyetemi éveiből hogy Al Manszur volt aki elpusztítatta a Cordobai könyvtárat: de te is olvashatsz rola itt Keri Katalintól:

[link]

2021. dec. 5. 03:05
 23/175 A kérdező kommentje:

#21

Ne beszélj mellé kérlek.

A középkorról volt szó. És arrol, hogy a középkori Europa azért volt elmaradott mert a keresztények akadályozták a tudományos kutatást. - ezt állitottad de nem tudtál a harmadik kérésemre sem tényeket ideírni...


Nézd én megértem, hogy kínos neked ha kiderül, hogy előítéletekben es hamis dolgokaban hiszel, főleg ha te ilyen "tudomanyos" es "racionális" embernek tartod magad, de minél hamarabb módositod a véleményed, annal könnyebb lesz.


Persze ha tudsz a középkori tudósok munkajának kereszteny akadályozásárol tényeket, akkor továbbra is érdeklődve várom...

2021. dec. 5. 03:15
 24/175 A kérdező kommentje:

#21

Nézd csak, igy néz ki egy tény!


A Cordobai könyvtár pusztulása.


Al Manszúr, aki az ortodox iszlám hive volt amikor hatalomra jut Amir Mohamed ben Abi Amir kamarást bizta meg a Cordobai könyvtár elintézésével (Al Manszurnak az volt a véleménye, hogy az eddigi kalifák, főleg II. Al Hakim, eretnek tudományokkal foglalkoztak az igaz hit helyett, és elhanyagolták a gyaúrok elleni harcot is...A könyvtár különösen szúrta a szemét, nem csak neki de a molláknak - vallástudósoknak is)


Szaíd, a 11. században élt történész, toledói kádi korabeli leírása igy hangzik: „(A kamarás)…

alighogy a kormány megbízta, elment a kalifa apjának, al-Hakámnak a könyvtárába, ahol ott voltak a már említett könyvek és még sok egyéb holmi. A vezetõ vallástudósok jelenlétében kihordatott minden mûvet, amit ott talált, és elrendelte a régi – logikáról, asztrológiáról és más antik – tudományokról szóló könyvek kiválogatását (kivéve az orvosi és matematikai könyveket). Oly módon (történt a kiválogatás), hogy mikor ezek elkülönültek a grammatikától, költészettõl, történelemtõl, orvoslástól, prófétai hagyományoktól és más tudományos mûvektõl, melyeket az andalúziaiak készítettek, elrendelte, hogy a megmaradt könyveket kivéve – melyek a kisebb hányadot tették ki – az összeset el kell pusztítani és égetni. Egyesek tûzre kerültek, a többit a palota kútjába dobálták és földdel meg kövekkel betemették.”


Na, neked is ilyet kellene felmutatnod a középkori keresztényekről...

2021. dec. 5. 03:49
 25/175 molnarmarcell21 ***** válasza:
70%

Iszlámtól hátráltatott város: [link]


Iszlámtól NEM hátráltatott város: [link]


Szóval talán nem ezen múlik :)

2021. dec. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/175 A kérdező kommentje:

#25 Na végre. Te vagy az első aki a kérdésre próbál válaszolni, nem (kéretlenül) a keresztényekre szór hamis vádakat, vagy üres előítéleteket szajkóz...


A város amit mutattál valóban szép, de gondolom valami olajállam városa van a képen.

Ezzel az a gondom, hogy ha meggazdagszom a földből feltörő olajtól, az nem dicsőség nekem, mert nem én tettem oda. (Ezért max Allahot illeti a dicsőség)


Aztán ha szórom az ingyen jött pénzt mindenféle csilli-villire, az pedig nem kultúra, nem civilizáció.

2021. dec. 5. 07:46
 27/175 molnarmarcell21 ***** válasza:
72%
Szerintem válaszoltam a kérdésedre, bizonyítottam, hogy az iszlám nem hátráltatja a fejlődést, és te is elismerted, hogy szerinted sem a valláson múlik, hanem többek közt egy hely adottságain. :)
2021. dec. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/175 A kérdező kommentje:

Azért még akadékoskodnék kicsit.


Ott van a Burdzs Kalifa, az a hatalmas torony Dubajban. Valóban egyedülálló építészeti teljesítmény.


De: A pénzen, és a telken kívül semmi közük hozzá a muszlimoknak. Adrian Smith vezetésével egy amerikai cég tervezte meg, a fő kivitelező cég pedig a Samsung volt, a többi kivitelező is vagy amerikai, vagy europai, főképp német, vagy távol-keleti cég volt.

Az általad mutatott varos is ilyen szerintem. Gyökértelen, es idegen a muszlim világban. Megvették az arabok mert volt rá penzük, de nem ők csinálták.


A gazdagsag nem jelent kultúrát. Kultúrát szegényen is lehet teremteni - Tibet a legjobb példa - de attol hogy sok pénzem van, nem leszek se fejlett se kultúrált.

2021. dec. 5. 08:27
 29/175 anonim ***** válasza:
23%

Minden vallás hátráltatja a fejlődést. Pont. Már többen leírták, miért tartunk előbbre: mert minket utolért a felvilágosodás, őket sajnos nem. Eszméletlen begyepesedett, ostoba keresztény lehetsz, ha így véded ezt a vallást.


A vallás igenis hátráltatja a tudományos fejlődést. Pl. tagadják az evolúciót. Mert az sokkal hihetőbb és tudományosan alaposan alátámasztott, hogy a semmiből lett egy férfi, az ő oldalbordájából meg egy nő. Ja, nem...

2021. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/175 molnarmarcell21 ***** válasza:

ma 08:27


Oké, tehát a fejlettséget nem gazdagságban, hanem kulturáltságban méred, ezt nem árt tisztázni. És mi a kulturáltság fokmérője?

2021. dec. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!