Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek ki hatalmazta fel...

Szerintetek ki hatalmazta fel az USA-t, hogy beleszóljon mindenbe?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 20:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és jobban járnál, ha nem a CSI-ből vagy más amerikai sz.rból tájékozódnál, mert annak fele sem igaz.

A média mindent elhitet.

2010. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
9%

"Te normális vagy? Ebben mi a kultúra?"


Nem tudom te hogy vagy vele, de nekem tetszik, hogy Amerikának hála végre arról szól a kultúra, hogy jól érezzük magunkat, nempedig arról, hogy szükségetelenül hordozzunk többezer éves, ódivatú, unalmas, időrabló hagyományokat...

2010. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
37%

"Demokrácia? Tolerancia? Papiron lehet, hogy létezik ott, de az életben elég hátul állnak."


Az lehet. Csakhogy az a drágalátos papír akadályozza meg, hogy az USA olyan országgá váljon, mint Irán, vagy Észak-Korea...

2010. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Jah, ódivatú kultúra? Amerika pedig a kultúra hazája? Igen agymosott ember vagy. (bocs) Kicsit fordítva látod a dolgokat.
2010. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartalak megbántani, valószínűleg te a tizenéves korosztály képviseled, akik igazi világ proletárjainak képzelik magukat. De el kell keserítem téged, egy igazi "kultúrált, toleráns" amerikai szemében te egy bevándorló senkiházi vagy.
2010. aug. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
23%

Nem képzelem magam "világ proletár"-jának, mert nem vagyok kommunista. Világpolgár vagyok.


És Amerikában a demokratákat csípem, akik tök jófejek meg lazák, nem a begyöpösödött háború-éltető, bevándorló-ellenes republikánusokat.

2010. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
51%
Magyarán akkor te nem Amerikát szereted, hanem az amerikai demokratákat:D Ez aztán a tolerancia :D A republikánusokat meg kirekeszted... szép mondhatom :D
2010. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
43%
Nem rekesztem ki, mert ha amerikai lennék, nem tennék keresztbe egy republikánusnak sem, úgy viselkednék vele, mint bármely más emberrel, csupán a választásokon nem rá szavaznék, hanem a demokratára. És bár szeretném, hogy amerikai vagyok, nem támogatnám a háborút és a vallást.
2010. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
48%

"Rühellik a fehérek a feketéket és vissza, a fehérek a sárgákat és vissza, a négerek a mexikóikat és viszont."


Csak éppen egyformán nagyon büszkék arra, hogy amerikaiak.

2010. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
61%

A kérdésre válaszolva:


Először is nem szól bele mindenbe. Ugyanakkor az Egyesült Államok jelenleg a Föld legerősebb hatalma, mind katonai, mind gazdasági, technológiai téren. Jelenlegi szerepe a világpolitikában éppen a kiegyensúlyozásra, a szabadkereskedelem zavartalan fenntartásának biztosítására és a világ anyagi erőforrásainak (pl. kőolaj) mindenki számára való elérhetőségének, hozzáférhetőségének garantálására alapszik.


Nagyhatalmak mindig is voltak és lesznek. Egyébként jobban tetszene, ha Kína vagy az iszlám világ dominálna és játszana világcsendőrösdit? Mert szerintem nagyon nem. A jelenlegi opciók közül Amerika nekem nagyon is megfelel erre a szerepre.

2010. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!