Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám férjem édesanyjá...

Hogyan tudnám férjem édesanyját leszoktatni arról, hogy beleszóljon a gyerekem gondozásába/nevelésébe?

Figyelt kérdés

Még csak pár hetes a kislányom, de már mindenbe beleszól.

Nem tudom elengedni a fülem mellett, mert egyenesen számon kéri, hogy úgy csináltam-e.

Férj passzív, ő nem akar vitát.De egyszer sem mondaná hogy igazam van.


2010. jan. 22. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Szépen megmondod, hogy ez a te gyereked és ne szóljon bele. Nem kell üvöltözni, csak szépen emberi hangon állj ki magadért. Ha szükséges tessékeld haza.

A férjedtől meg ne várd, hogy az anyja ellen forduljon, végtére is az anyja! Ne akard h válasszon kettőtök között, elég felnőttek vagytok, hogy le tudjátok ezt rendezni nélküle is.

2010. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy hogyan? Hát megmondod neki, hogy semmi köze hozzá, te sem szóltál bele, hogy nevelte a férjedet.
2010. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Te az anyósodat nem "szoktathatod". Ez alap. Ellenben megkérdheted bármire. Ha megkéred, és nem teljesíti, akkor más utat kell keresni. A férjedet bizony "tartozékokkal" együtt kapod. Ez nem gyári hiba, a legtöbb embernek van családja. ;)


Ha nem laktok együtt, akkor szerintem a legjobb megoldás az "angyali mosollyal magasról lesz@rom" -taktika. Ha akarsz, még bólogathatsz is hozzá. A számonkéréshez, veszekedéshez mindig két fél kell. Egyszerűen azt mondanám: "igaza van mama!" és kész. Nem tud mit tenni. Aztán csinálom tovább úgy, ahogy jónak gondolom. Ha legközelebb megint szóvá teszi, hogy "de mégis és miért nem úgy?", akkor megint: "igaza van mama!". Ettől vagy a falra mászik, vagy beletörődik, mást úgy sem tehet. Csak ne veszekedjetek! Az nem szép... :)

2010. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
"Mama, már egy kávéra sem marad?" :)
2010. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de utáltam, nekem a nagyanyám szólt bele mindenbe, aztán be sem engedtem az ajtón egy darabig. Utána nem szólt bele semmibe.
2010. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kompetenciád a nyelve kivágására, sehogy.


Mondjuk próbáld így felfogni a dolgot.

2010. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
együtt laktok?
2010. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik válaszoló tanácsa nagyon tetszik. Remélem, eszembe jut majd, amikor hasonló helyzetbe kerülök =D


Igen, a lényeg az, hogy megőrizd a nyugalmad - neked is meg a babának is és a férjednek is ez a jobb.

Plusz semmi esetre se hódolj be az anyósnak, mert különben csak rosszabb lesz később, egyre több mindenről gondolja majd, hogy joga van beleszólni.

2010. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

Azon is elgondolkodhatnál,hogy nincs-e igaza? Ő már felnevelt egy gyereket,te viszont még nagyon tapasztalatlan vagy.Persze,ha ragaszkodsz a mostan divatos módihoz,akkor fölösleges ráhallgatni.Legfeljebb később fogod belátni,hogy sok mindenben igaza volt.

Amúgy meg mond azt neki,hogy köszönöm mama.,és nem kell ezen vitázni.Nem kell összeveszni,mert lehet,hogy lesz még,amikor a segítségére szorulsz.

2010. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt.Sajnos a névmásokat sem ismeri.Azt mondja nekem a babára, hogy a "miénk".Erre közöltem vele félig viccesen,hogy kettőnknek nincs közös gyermeke.Másik példa: szó nélkül ellökött a pelenkázótól, öltöztetés közben.Persze béna volt.Szegény babám ordított, úgy rángatta.Anyukám szerint jól csinálok mindent, úgyhogy az egészet nem értem...
2010. jan. 22. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!