Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám férjem édesanyjá...

Hogyan tudnám férjem édesanyját leszoktatni arról, hogy beleszóljon a gyerekem gondozásába/nevelésébe?

Figyelt kérdés

Még csak pár hetes a kislányom, de már mindenbe beleszól.

Nem tudom elengedni a fülem mellett, mert egyenesen számon kéri, hogy úgy csináltam-e.

Férj passzív, ő nem akar vitát.De egyszer sem mondaná hogy igazam van.


2010. jan. 22. 15:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
16:15-ös!nem ragaszkodom divatos módihoz, baba nyugodt, kiegyensúlyozott, védőnő, családom többször szült nőtagjai szerint is. Férjem egyke.
2010. jan. 22. 16:18
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, még a végén valami kárt tesz szegénykében :S

Itt mindenféleképpen határozottan kell fellépni, ha másképpen nem fogja fel... :S

2010. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy másik taktika : minden tanácsát "lelkesen" fogadd és ígérd meg, hogy feltétlenül kipróbálod!...

Aztán amikor legközelebb számon kéri, akkor ártatlanul és csodálkozva "elmeséled" neki, hogy igen, te úgy akartad csinálni, de a védőnő határozottan lebeszélt erről a hülyeségről... Nem is érted!... ;))


Amikor majd 5x-6x szembesül azzal, hogy a "védőnő szerint" vagy a "gyerekorvos szerint" tökbaromság minden tanácsa, hátha felhagy az észosztással!


És így majd nem lesz oka, hogy RÁD haragudjon, a férjednek sem kell szembeszállnia senkivel, mindketten csak a vállatokat vonogatjátok : ti megpróbáltátok!


Ja, és a legfontosabb : ne mondj neki semmit a gyerekkel kapcsolatban (milyen pelenkát veszel, mivel kened a popsiját, mikor hányt, mit kakilt, stb) mert ez újabb okot ad neki a beleszólásra!!!

2010. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
16:15-ös: nem az a kérdés, hogy igaza van-e vagy sem, hanem hogy erőlteti a maga igazát, ami ugye az egy és örök igazság. Meg gondolom, az is baj lehet, hogy meg se várja, hogy kikérjék a tanácsát (miért ne lehetne rá hallgatni?), hanem osztja az észt. Én is ellenállnék.
2010. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
16.39-es tanácsait fogadd meg és csináld úgy, ettől jobbat nem olvastam. Garantáltan kivonod magad a bűnbak szerepe alól. Vitázni nem érdemes, főként úgy, hogy a férjed távol tartja magát a vitától, Te se vitázz! Tudom, nagyon nehéz megállni, én is megkaptam az anyósomtól, hogy rossz anya vagyok, mert nem énekeltem a gyerekemnek őelőtte. Szóval tudom miről beszélsz, de légy okos! 20 hónapos kislány anyukája.
2010. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!16:54-es nagyon jól látja, a 16:39-es tanácsa nagyon jó, kipróbálom.
2010. jan. 22. 17:59
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem meg a főzésbe szol bele ha pont itt van, pedig 10 éve alatt a fia 20 kilot hizott, ugyhogy nem főzők rosszul.. azt mondja mindig én igy szoktam teszek ezt is azt is kislángon..probáltam mondani hhgy hát én meg igy csinálom..hasztalan.aztán kitaláltam megviccelem ahányszor áthivott ebédre megkérdeztem én ipgy szoktam Vagy te teszel bele ezt azt amazt? XD ahogy ő..kb 5 alkalom volt és azóta nem mondja
2014. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!