Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet külföldi...

Miért nem lehet külföldi nevet adni a gyereknek? Miért van joga az országnak ahhoz, h ebbe beleszóljon?

Figyelt kérdés
Ha csak "erőszakkal" tudják rávenni az embereket,hogy magyar / magyaros helyesírású nevet adjanak a gyereküknek,akkor annak mi értelme van?Úgyis lennének olyan emberek,akik magyarságszeretők,és magyar nevet adnak a gyereküknek,de aki nem ilyen elveket vall,az miért nem adhat bármilyen nevet a saját gyerekének?Bármilyen helyesírással?És egyébként hogy lehet ezt a törvényt kijátszani?Pár hónapra kimegyünk egy másik országba,ott megszületik a gyerek,anyakönyveztetjük ott,mintha ott élnénk,aztán meg hazajövünk?Vagy hogy megy ez?
2009. nov. 25. 22:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
A mi fiunk Angliaban szuletett, de magyar utlevele van, magyar allampolgar. Andrew a neve es senki nem szolt erte, nem mondtak, hogy nem lehet.
2009. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor olyan országba menj, ahol azt a nevet engedélyezik. Ugyanis minden országnak vannak ilyen korlátozó rendelkezései. Mármint Európában.
2009. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha azt vallod, hogy roma vagy, bármilyen nevet adhatsz a gyereknek. Nem viccből mondom, nekem roma mondta, csak ő cigánynak hívja magukat.
2009. nov. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

azért, hogy megőrizzük a magyar helyesírás szabályait, ezáltal a magyar nyelv is megmarad magyarnak.

ezért kell pl. a Jennifert Dzsenifernek írni.


azt sajnos nem tudom, ki lehet-e játszani ezt a dolgot.

2009. nov. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, ez mindig is így volt. A 19. században az úri körökben rendkívül divatosak voltak a francia nevek, de mindig Arisztid volt az Arisztid, és nem Aristide. Egyszerűen azért, mert ez Magyarország, és itt a magyar nyelv szabályait kell alkalmazni. Minden más ország ugyanezt csinálja, a Lajosból külföldön ugyanúgy Ludwig lesz.

Nem értem ezzel mi a problémád?

2009. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt a törvényt minden országban el kéne törölni.A lehetőség,hogy magyar nevet adjak a gyerekemnek,akkor is meglenne,meg mindneki másnak is meglenne,de nem kéne ezt kötelezővé tenni.Merthát tképpen kötelező,mert hiába akarom h a gyerekem Cole legyen,ki az az elmebajos,aki anyakönyveztetné a saját gyerekét úgy,hogy Kól?:S:D Hát hálistennek vannak olyan nevek,mint a Dominik,ami normálisan leírható magyarul is,de sokkal nagyobb is lehetne a választék!
2009. nov. 26. 13:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert sokan képtelenek a realitás talaján maradni.

Így pl az öltözködés,viselkedés is némileg szabályozva van.

Egyébként nagyon sok külföldi név engedélyezett,az már csak majomkodás,hogy sokan Sylvi-k,Jenny-k,Rebecca-k meg mit tudom én mik akarnak lenni.

2009. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De ne adj ilyen nevet a gyerekednek!

Ugye tudod kik szoktak ilyen neveket adni a kölykeiknek (Dzsenifer, Eszmeralda, Hoszé armandó)? Hadd ne kelljen kimondani, tudod te is!

Kettő, most ne haragudj, de Mo.-n magyar vezetéknév mellé többnyire magyar vagy magyarított keresztnév dukál, ahogy pl. Németországban egy német vezetéknévhez német vagy németesített keresztnév passzol. Elég esetlenül hangzik, hogy például Kovács George, vagy Alföldi Matthew, bocsi, nekem az ugrik be ha ilyet hallok hogy valami c-kategóriás lehet biztos (ismét "drága" etnikumunkra gondoltam).

Az meg a másik, hogy minek adnád a gyerekednek azt a nevet h George, ha az egyszerűen György? Ugyanaz. Én megértem ha valaki nem akar szokványos nevet adni a gyerekének, na de azért ne essünk már át a ló túloldalára, lassan keresztnévnek adható lesz az is h "szék" meg "pad" (mint az USA-ban néhány államban), úristen, bocsi, de ez nagyon gagyi szerintem, lassan mi lesz az emberek neve? "Nagy Asztal"???? Istenem.....

Amúgy nézz utána pl. honfoglaláskori magyar neveknek, na azok sem hétköznapiak, de azok passzolnak is egy magyar vezetéknévhez például.

Meg miért kell nekünk állandóan másokat majmolni?

Gondolj azért bele, egy nevet a gyereked az életén át viseli, hát nem biztos hogy örülne, ha Cole-nak neveznéd el. Ne csesszél ki így a gyerekeddel pls., egy névadás nem múlhat divatokon (mert ez az angolszász-mánia is csak divat jelenleg, ahogy annak idején az orosz).

2009. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát nekem nem az a célom,h ritka legyen,hanem hogy NE magyar.Pl a Péter név is tetszik,hiába is van belőle sok,de USAban is,Németo-ban is létező név(ékezet nélkül).

És amúgy nem tudhatjuk előre,milyen vezetékneve lesz,egy csomó németes vezetéknevű ember van Mo-on,azokhoz meg illene külföldi név.

2009. nov. 26. 18:21
 10/11 anonim válasza:
Igazabol ez a nem szep hogy pl a neveket is magyarra forditjuk es vissza. Ha valakit Györgynek hivnak akkor azt Angliában is Györgynek hivjak, Angliának pedig Elizabeth kiralynoje van nem pedig Erzsebet. En mig kint eltem meg a sorrendet se csereltem fel, sose mondtam es irtam elore a keresztnevemet es erre senki nem kenyszerithet. A nevadasnal is pont ez a baj.... Van lany ismerosom akinek a Dzsenifer nevet adtak, szep magyar lany, mar pedig szerintem az felhaborito mikor az nem magyar nev es nem ugy kene hogy Dzs....???.. Milyen mar. Egy amugy szep nev. en is hasonlo dilemmaban vagyok es pedig hasonlo szep kulfoldi nevekben gondolkozok amiknek nincs magyar megfeleloje, megis illik mondjuk a csaladnevemhez, erre jon valaki es megszabja hogy nem adhatom azt a nevet gyermekemnek..... Na ez a nem mindegy. Ez a vilag rendje, megmondjak mikor sz..hatsz, hova es mennyit, jah es azt is hogy hogyan hivhatod a gyerekedet.
2014. júl. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!