Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van rá esély, hogy a ruszkik...

Van rá esély, hogy a ruszkik elkezdjék leszedegetni a Fekete-tenger felett, a nemzetközi légtérben járőröző USA-NATO felderítő gépeket?

Figyelt kérdés
Az USA, több Ukrajnát szponzoráló országgal egyetemben, a minap nyilvánosan engedélyezte, hogy a nyugat által biztosított nagyhatótávolságú fegyverekkel az ukránok csapást mérjenek mélyen az orosz hátországban olyan célpontokra, amelyek ukrán megítélés szerint befolyással lehetnek a hadműveletekre. Mint köztudott, ezeket a fegyverekkel önállóan az ukránok nem lennének képesek célpontokat eltalálni, a célfelderítésre, célravezetésre, navigálásra, teljes mértékben a NATO területen kívüli infrastruktúrájára támaszkodnak. Az is ismert, hogy minden nagyszabású ukrán drón, ATACMS, HIMMARS, SCALP támadást megelőz egy intenzív NATO általában robotrepülős felderítés, amit jellemzően a Krím partjaitól D-DNy irányából a nemzetközi légtér határáról végeznek. Abból az analógból kiindulva, hogy az ukránok is csapást mérhetnek a távol a frontvonaltól olyan eszközökre amik szerepet játszanak a háborúban, az oroszoknak joguk lesz-e csapást mérni olyan eszközökre, amik távol vannak a frontvonaltól, de szerepet játszanak a háborúban. Kihangsúlyozom, hogy nem NATO tagország fennhatósága feletti területen lőnék le a felderítő drónokat, repülőket, hanem a senkihez sem tartozó nemzetközi légtérben. Jogilag egy idegen ország hadi eszközének bárholi megtámadása is olybá minősül, mintha az adott országot támadták volna meg, de abban az esetben ha ezek az eszközök részt vesznek egy adott ország elleni harcban már más lehet a képlet. Igy is jogos lenne az 5-ös cikkelyt, vagy ezt a békát le kéne nyelni a nyugatnak??

jún. 22. 14:51
1 2 3 4 5
 41/46 Jeffrey Spender ***** válasza:
43%

# 40



" Fénykép is van olyan krími telepítésrő, ahol egy üteg közvetlenül a strand feletti sziklán van. "



Te NATO-s hadműveleti tervező vagy, hogy ennyire pontosan nyilvántartod a krími légvédelem elhelyezkedését ? :)

jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Ne erőlködj mekfláj, olyan nagyhatósugarú fegyverek ellen mint az ATAMCS területvédelem van, és már jóval a célbaérkezés előtt rá kell indítani az elfogót. Annak idején nálunk az SZ-200 ütegek Sárbogárdon voltak, és 200 km sugarú körben lefedték szinte az egész országot. Amiket láthatsz a városokban, vagy a környékén azok kis hatósugarú pötcköszörűk, a drónok ellen jók, másra nem. És milyen szórásképről hablatyolsz? Talán hozzád van bekötve a globalhawk monitora, hogy ezt láttad? A videókon azt látni, hogy terített rendesen, később még a tengerből is szedegették a búvárok a fel nem robbant tölteteket, különben nem lett volna 200 sérült. Eleve egy többszörös hangsebességgel repülő rakéta ha bármilyen kis repeszdarabbal is találkozik a levegőben, 99,99% azonnal megsemmisül, én csak jóindulattal feltételeztem hogy nem volt szándékos az eset, de Budanov kijelentései után már nem vagyok olyan biztos benne.
jún. 30. 16:35
 43/46 Jeffrey Spender ***** válasza:
43%
Azt nem értem, hogy az olyan képességű katonai hírszerzők, mint a 40-es ellenére miért nem áll győzelemre a Nátó Ukrajnában ? :)
jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

40 "#39: nem, a videón nem ez látszik"

lehet azért nem mert te max hobbiból vagy "szakértő", az aki a médiában beszélt erről és magyarázta azt amit a 19-ben leírtam inkább hiszek egy hozzáértőnek mint egy anonim véleményezőnek.

"Unalmas második éve ezt a kényszeres erölködést olvasni, hamis érvek és konteók tömkelege..."

hidd el hogy a másik oldalról is ez megy, putyin halála, szankciók, ezek is mind dögunalmas állítások.

jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Jeffrey Spender ***** válasza:
Vajon Mikor vetik be az F-16-os Falcon-okat, és milyen mértékben ?
aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

#45

Ez a 100 forintos kérdés. Állítólag Odessza felett már repkedtek, de bevetésről nem tudok. Azt olvastam valahol, hogy elégtelen az ukrán pilóták kiképzése, ezért harci tapasztalatokkal rendelkező nyugger NATO pilótákat toboroznak inkább hozzájuk. Ezekből a pilótákból 1000 + van, és biztos jó részüknek viszket a tenyere az unalomtól, meg a nosztalgiától.

aug. 13. 15:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!